KARMA KOEMA 90% MIĘSA   Sprawdź teraz » 

Pethomer

Dobry preparat na kleszcze dla psa – czyli jaki? Ranking

Spacery po parku, wyprawy do lasu, czy nawet szybki przystanek na trawniku pod blokiem mogą skutkować przyniesieniem przez psa nieproszonego gościa. Kleszcze, bo o nich mowa stanowią niebezpieczeństwo dla zdrowia, a nawet życia pupila. Warto więc kupić sprawdzony preparat na kleszcze. Jaki? Sprawdź nasz ranking!

Promocja dla czytelników bloga

Promocja Butchers

Kleszcze – jakie mogą być skutki ich ugryzienia?

Słoneczna pogoda, dodatnia temperatura i delikatny, ciepły wiatr – idealna pogoda na wycieczkę ze swoim pupilem! Radosny psiak, beztrosko biegający po łące pełnej kwitnących kwiatów to iście sielski obrazek. Jednak ta z pozoru niegroźna zabawa może skończyć się chorobą i cierpieniem pupila. A sprawcą całego zamieszania jest niewielki pasożyt – kleszcz. 

dobry preparat na kleszcze dla psa kleszcz w ciele psa

Kleszcze należą do rzędu pajęczaków i podgromady roztoczy. W Polsce spotyka się około 20 różnych gatunków kleszczy, jednak najbardziej groźne dla ludzi i zwierząt są kleszcze łąkowe, pospolite i obrzeżki gołębie. Można napotkać je w zasadzie wszędzie – w lasach, na polach, w parkach, a nawet w przydomowym ogródku. Kleszcze są nosicielami wielu groźnych chorób, w tym boreliozy, odkleszczowego zapalenia mózgu, czy babeszjozy. 

Ta ostatnia choroba jest szczególnie niebezpieczna dla psów. Nieleczona, może doprowadzić do śmierci pupila. Dlatego tak ważne jest, by po każdym spacerze dokładnie obejrzeć futro psa i sprawdzić newralgiczne miejsca, gdzie kleszcze szczególnie lubią się wgryzać – za uszami, pod obrożą, pod ogonem, na łapach i pod pachami. 

Jeśli kleszcz wbił się w ciało psa, należy go natychmiast usunąć za pomocą pęsety lub specjalnego lassa. Aby zminimalizować ryzyko ukąszenia przez kleszcza, warto zabezpieczyć psa za pomocą środków odstraszających. Czym charakteryzuje się dobry preparat przeciw kleszczom dla psa? Jak wybrać skuteczny środek? Sprawdź nasz ranking i rozwiej swoje wątpliwości!

dobry preparat na kleszcze dla psa pies z kleszczem w uchu

Przeczytaj także: Pchły jak je zwalczać?

Dobry środek na kleszcze dla psa – co wybrać?

Na rynku dostępne są różne preparaty przeciw kleszczom dedykowane czworonogom. Jak wybrać dobry środek na kleszcze dla psa? Sprawdź, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie!

Preparaty na kleszcze dla psów – rodzaje

Najbardziej popularnymi środkami odstraszającymi kleszcze dla psówobroże, krople, a także tabletki. Różnią się one między sobą zastosowaną substancją czynną i formą podania, a także czasem działania. 

Obroża na pchły i kleszcze 

Obroża jest jednym z najpopularniejszych sposobów na ochronę zwierzęcia przed ugryzieniem groźnych pasożytów. Jest to wygodny i skuteczny preparat na kleszcze i pchły dla psa. W zależności od producenta można znaleźć obroże odstraszające lub uśmiercające pchły i kleszcze. Te pierwsze nasączone są olejkami eterycznymi, których intensywny zapach ma za zadanie zniechęcić intruza do zaatakowania zwierzaka. 

Ta metoda jest naturalna, jednak nie działa na wszystkie gatunki kleszczy. Dodatkowo, dla wielu osób mocny zapach obroży okazuje się być drażniący. Drugi typ obroży przeciwpchelnych i przeciwkleszczowych zawiera substancję uśmiercającą pasożyty. Podczas noszenia obroży jest ona rozprowadzana po ciele zwierzęcia, dzięki czemu kleszcze, które na nim osiądą, zazwyczaj umierają, zanim zdążą się wkłuć. 

Ten rodzaj ochrony przeciw kleszczom cechuje się dużą skutecznością, jednak należy pamiętać, że pełnię działania osiąga ona dopiero po około 48 godzinach od założenia. Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu obroży? Są to przede wszystkim aspekty takie jak:

  • rodzaj substancji aktywnej;
  • czas działania obroży;
  • masa ciała psa;
  • wiek zwierzęcia. 

Krople przeciw kleszczom 

Preparaty spot on, czyli popularne krople również są częstym wyborem wśród właścicieli czworonogów. Nakłada się je najczęściej na kark zwierzaka, gdyż w tym miejscu istnieje najmniejsze ryzyko zlizania. Tak, jak w przypadku obroży, krople wchłaniają się przez skórę psa, uniemożliwiając kleszczom zakażenie czworonoga. 

Substancja zawarta w kroplach natychmiastowo uśmierca pasożyty. Po nałożeniu kropli nie należy przez kilka dni kąpać pupila. Warto też unikać deszczu, by zminimalizować ryzyko wypłukania się preparatu. Krople zachowują swoją skuteczność przez kilka tygodni, w zależności od producenta zazwyczaj od 5 do 8.

dobry preparat na kleszcze dla psa zakrapianie karku psa

Co jest ważne przy zakupie kropli na kleszcze dla psa? Należy przyjrzeć się przede wszystkim:

  • przedziałowi wagowemu, dla którego dedykowany jest dany środek;
  • wiekowi psa;
  • możliwym działaniom niepożądanym po podaniu specyfiku (alergia). 

Tabletki na kleszcze dla psów

Tabletki to stosunkowo nowy rodzaj ochrony przed kleszczami dla psów. Zasada działania tabletek przeciw kleszczom jest podobna do obroży i kropli. Po podaniu tabletki, substancje czynne dostają się do krwioobiegu zwierzęcia i uśmiercają pasożyty znajdujące się na ciele psa. Dzięki temu kleszcz nie zdąży zakazić swojej ofiary. Tabletki gwarantują długotrwałe działanie, nawet do kilkunastu tygodni. Również ich aplikacja jest bardzo prosta. Mogą jednak wywoływać reakcje alergiczne, a w przypadku psów z nietolerancjami pokarmowymi – powodować odpowiedź ze strony układu pokarmowego. Kupując tabletki przeciwkleszczowe dla psa sprawdź, czy:

  • jest dostosowana do wagi zwierzęcia;
  • może być podana szczeniakowi (jeśli Twój pies ma poniżej 12 miesięcy). 

Sprawdź również: Kleszcz u psa – czy to niebezpieczne? Jakie są objawy?

Jaki będzie dobry preparat na kleszcze dla psa? Ranking

Dobry środek kleszcze i pchły dla psa poszukiwany! W naszym rankingu przedstawimy Ci 5 preparatów, które będą walczyć o miano najlepszego i najskuteczniejszego w walce z kleszczami i pchłami. Każdy z nich będzie oceniony według tych samych kryteriów – skuteczności, długości działania i ceny. Jaki środek zasłużył na najwyższy stopień podium? Czas to sprawdzić!

5. Over Zoo BIO Protecto

Nasze zestawienie otwiera obroża z olejkami eterycznymi Over Zoo BIO Protecto. Obroża ta może być stosowana już u szczeniąt powyżej 9. tygodnia życia, a także u psów dorosłych. Dostępna jest w kilku wariantach w zależności od wielkości psa. W jej składzie znajdziesz jedynie naturalne składniki, takie jak olejek cedrowy, olejek miętowy, czy olejek eukaliptusowy.

Mają one za zadanie nie tylko odstraszać kleszcze i pchły, ale także pielęgnować sierść i skórę zwierzaka. Dużą zaletą tego produktu jest czas działania. Obroża wykazuje efektywność do 2 miesięcy od pierwszego użycia. Plusem jest niewątpliwie również cena –  zakup to koszt rzędu kilkunastu złotych.

dobry preparat na kleszcze dla psa obroża dla małych psów 

4. Happs Herbal

Na 4. pozycji uplasował się produkt firmy Happs. Są to krople do stosowania na skórę karku psa. Szybka i bezproblemowa aplikacja to jeden z największych atutów kropli typu spot–on. Preparat ten może być stosowany u psów dorosłych i szczeniąt powyżej 12. tygodnia życia. Dostępne są 3 warianty produktu – dla małych psów (poniżej 10 kg), średnich (10-20 kg) i dużych (20-40 kg). 

Środek ten chroni zwierzę przed atakiem kleszczy i pcheł do 4 tygodni. Producent zaznacza jednak, że w przypadku częstego narażenia na kontakt z pasożytami, konieczne może okazać się aplikowanie produktu co 1-2 tygodnie, a także połączenie kropel z inną formą ochrony przeciwkleszczowej (np. obrożą).

Działanie produktu zmniejsza się przez kontakt z wodą, dlatego też w przypadku dużej ekspozycji na deszcz, należy powtórzyć zabieg w celu zwiększenia ochrony. Cena kropli Happs różni się w zależności od wariantu, jednak jego cena jest dość przystępna i nie przekracza 30 zł. 

dobry preparat na kleszcze dla psa krople przeciw pchłom i kleszczom

3. Fiprex

Najniższy stopień podium należy do kropli na pchły i kleszcze firmy Fiprex. Jest to popularny produkt wśród opiekunów czworonożnych pupili. Ceniony za dużą skuteczność i łatwość podania. Krople Fiprex aplikuje się bezpośrednio na skórę psa. Produkt chroni przed ukąszeniem kleszczy przez 4 tygodnie, a pcheł do 8 tygodni.

Dla zachowania pełnej efektywności nie należy narażać psa na kontakt z wodą na 2 dni przed i 2 dni po podaniu preparatu. Dzięki zastosowaniu sprawdzonej substancji czynnej, fipronilu, środek ten wykazuje działanie eliminujące kleszcze, które już zdążyły wbić się w skórę zwierzęcia. Produkt ten tworzy także warstwę ochronną zapobiegającą ponownej inwazji pasożytów.

Dostępnych jest kilka wariantów kropli Fiprex od S – dla psów poniżej 10 kg, do XL dedykowanych psom od 45 do 55 kg. Można go stosować u szczeniąt powyżej 8. tygodnia życia o wadze większej niż 2 kg. Cena tego produktu pozytywnie zaskakuje. Za tubkę kropel Fiprex nie zapłacisz więcej niż 30 zł. 

dobry preparat na kleszcze dla psa roztwór do zakrapiania psa

2. Foresto

Drugie miejsce przypadło obroży Foresto. Jest to niezwykle popularny i ceniony produkt o udowodnionej skuteczności aż do 8 miesięcy. Obroża Foresto jest produktem insektobójczym. Oznacza to, że substancje zawarte w obroży odstraszają i zabijają pchły i kleszcze, zanim zdążą one ukąsić zwierzę. Produkt działa zarówno na larwy, nimfy jak i dorosłe kleszcze i redukuje ryzyko zarażenia babeszjozą i erlichiozą.

Dużą efektywność działania zapewnia zastosowanie dwóch substancji czynnych – imidaklopridu i flumetryny, które uwalniają się w odpowiednich dawkach zapewniających dobre działanie i bezpieczeństwo. Obroża ta jest często wybierana przez właścicieli psów aktywnych. Jest ona bezwonna i co najważniejsze – wodoodporna. Jest bezpieczna dla szczeniąt powyżej 7. tygodnia życia i dla  psów dorosłych.

Pełne działanie obroży Foresto następuje po 2 dniach od założenia. Na pierwszy rzut oka, cena obroży Foresto może wydawać się wysoka (około 120 zł). Warto jednak wziąć pod uwagę, że produkt ten oferuje dużo dłuższe działanie niż inne środki dostępne na rynku. 

dobry preparat na kleszcze dla psa obroża insektobójcza

1. Frontline Spot-On

Zwycięzcą naszego zestawienia środków na pchły i kleszcze dla psów jest preparat Frontline Spot-On. Wyróżnia się on wysoką skutecznością i wygodną formą podania. Opakowanie zawiera bowiem 3 pojedyncze dawki w jednorazowych pipetach, które należy zaaplikować na skórę karku psa. Produkt ten zapewnia więc 3 miesiące ochrony przeciw kleszczom, pchłom i wszołom.

Substancja aktywna zawarta w tym produkcie to fipronil charakteryzujący się wysokim profilem bezpieczeństwa. Może więc być stosowany u szczeniaków od 8. tygodnia życia, suczek w ciąży i karmiących. Dawki są dostosowane do wagi zwierzęcia. Frontline Spot-On wyróżnia się świetnym stosunkiem jakości do ceny. Marka ta działa na rynku już od ponad 20 lat, dlatego też produkt ten jest sprawdzony i godny polecenia. Frontline Spot-On to dobry środek na kleszcze dla psa zapewniający Twojemu pupilowi bezpieczeństwo podczas spacerów. 

dobry preparat na kleszcze dla psa roztwór do zakrapiana

Wiesz już, jakie preparaty na kleszcze będą najlepsze dla Twojego psa!

W związku z ociepleniem klimatu, od kilku lat możemy obserwować zwiększoną populację kleszczy. Obecnie, należy na nie uważać nie tylko wiosną i latem, ale przez cały rok! Kleszcze mogą być zarażone wieloma groźnymi chorobami, które w momencie ugryzienia przekazują swoim ofiarom. Zatrważający jest fakt, że jeden pojedynczy kleszcz może być nosicielem nawet kilku różnych patogenów.

Dobry preparat na kleszcze - wypowiedź eksperta

W razie znalezienia nieproszonego gościa na swoim ciele, czy też na ciele pupila, należy go natychmiast usunąć. Szybka reakcja minimalizuje ryzyko zakażenia. Na szczęście, na rynku znajduje się wiele środków chroniących Twojego pupila przed tymi groźnymi pasożytami. Dobry preparat przeciw kleszczom dla psa w formie obroży, kropli, czy tabletek to rozwiązanie, które zapobiega groźnym chorobom odkleszczowym u czworonożnego przyjaciela. 

Takie środki albo odstraszają pasożyty, albo zabijają je w kontakcie ze skórą zwierzaka. Dobrym rozwiązaniem jest także połączenie dwóch form ochrony i zastosowanie preparatów odstraszających opartych na naturalnych składnikach i chemicznych produktów eliminujących kleszcze. Pamiętaj, że zachowując wszelkie środki ostrożności będziesz miał pewność, że wycieczki z pupilem będą obfitowały w same przyjemne wspomnienia!

apetete baner na bloga

W naszym rankingu przedstawiliśmy 5 propozycji bezpiecznych i skutecznych środków przeciwko kleszczom dla Twojego psa. Wszystkie wymienione przez nas preparaty znajdziesz w sklepie internetowym Apetete. Zamawiaj wygodnie przez Internet z dostawą do domu i zabezpiecz swojego pupila przed kleszczami!

Najciekawsze propozycje z naszego sklepu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane artykuły