• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY
 • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY

Preparaty na pasożyty dla psa

1-30 of 75

Preparaty na pasożyty

Pasożyty to nic przyjemnego, ale można się skutecznie przed nimi ochronić poprzez pielęgnację psa oraz stosowanie odpowiednich preparatów odstraszających a także o działaniu bójczym.
W sklepie Apetete znajdziesz preparaty na pchły, kleszcze, a także środki na odrobaczanie prosto z hurtowni weterynaryjnych.

Preparaty na pchły I kleszcze

Pchły i kleszcze to najczęściej występujące pasożyty w środowisku. Żeby ustrzec psa przed pchłami, nie wystarczy go wykąpać w szamponie przeciwpchelnym. Kąpiel pomoże tylko pozbyć się dorosłych postaci, a co z larwami i jajami? Najlepszym sposobem na pchły jest zastosowanie preparatów, które wybije te małe pasożyty z całej okolicy pieska, to znaczy legowiska, naszych kanap i mebli. Pchła 70% wolnego czasu spędza poza psem, dlatego tak ważne jest wybicie źródła jej wylęgania. Preparat Frontline Combo dostępny w sklepie Apetete pozwoli na pozbycie się pasożytów. Do stosowania dla szczeniąt, dorosłych psów i seniorów. Odpowiedni do każdej wagi psa, ma również działanie bójcze na kleszcze. Poza preparatami od firmy Merial – francuskiego producenta, w sklepie Apetete znajdziemy środki bójcze z Permetryną takie jak : Sabunol. Sabunol nie jest do stosowania w domach, gdzie przebywają koty.
Bezpieczniejszą metodą dla obu gatunków jest zastosowanie sprayów Frontline, Fiprex na pchły I kleszcze albo obroży. Działanie obroży Foresto jest wydłużone I chroni psa przez 8 kolejnych miesięcy, dodatkowo obroża jest bezwonna I bezzapachowa, bezpieczna dla dzieci.
W sklepie Apetete znajdziesz szereg preparatów na pchły I kleszcze.

Gdzie i kiedy występują kleszcze

Kleszcze to pasożyty, które wbrew powszechnej błędnej opinii wcale nie mieszkają na drzewach. Spotkać je można w wysokich trawach i na krzewach, szczególnie lubują się w liściach paproci. W okresie wylęgania – parzenia się kleszczy robią się one szczególnie żarte, ten czas przypada na okres marzec – kwiecień, czasem wydłuża się do maja. W tym okresie zaleca się nie tylko zastosowanie preparatów bójczych ale i odstraszających. Pomocne mogą okazać się preparaty dźwiękowe, a także naturalne metody jak podawanie do karmy czystku, czy spryskanie sierści octem jabłkowym.

Inne środki na pchły I kleszcze

Jeśli pomimo zabezpieczenia pojawi się na skórze psa kleszcz, należy go jak najszybciej usunąć. Można to zrobić palcami, albo specjalną kleszczołapką. Polecamy ten drugi sposób bo jest łatwiejszy I bezpieczniejszy. Pozwala na usunięcie kleszcza jedną dłonią.

Odrobaczenie psa

Większość właścicieli nie odrobacza psa prawidłowo, zwierzęta powinny dostawać tabletkę na odrobaczenie średnio co 3 miesiące, ze względu na to że jest dużo pasożytów, które wylęgają się w różnych okresach. Tak krótki odstęp miedzy kolejnymi dawkami leki pozwoli na pozbycie się wszystkich pasożytów. Środki na odrobaczenie działają na pasożyty, znajdujące się wewnątrz naszego psa takie jak: glisty, tasiemce, przywry.

W sklepie Apetete dostępny jeden bezpieczny rodzaj środków na odrobaczenie od firmy Bayer – Drontal. Należy podawać tabletki wg. Wagi psa. Zazwyczaj 10kg – 1 tabletka.
W tym dziale ponadto znajdziesz

 • preparaty na pchły, kleszcze
 • obroże na pchły, kleszcze
 • szampony na pchły, kleszcze
 • pęsety do usuwania kleszczy
 • tabletki na odrobaczanie


  Najczęściej polecane na naszym blogu

  Preparaty na pasożyty - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

  Po czym poznać, że pies ma robaki?

  Robaki to częsta przypadłość u psów. Typowymi objawami zakażenia pasożytami są wymioty i biegunka. W zaawansowanym stadium zarobaczenia można zauważyć larwy owadów bądź dorosłe osobniki w psich odchodach lub zwróconej treści pokarmowej. Robaki u psa dają także niespecyficzne objawy jak spadek masy ciała przy dużym apetycie. Psiak może być nadpobudliwy. Na jego skórze mogą pojawić się podrażnienia, a sierść stać się bardziej matowa. Kaszel, wzdęcia i pocieranie odbytem o podłoże to kolejne objawy robaków u psa, których nie wolno lekceważyć.

  Jak działają tabletki na odrobaczenie psa?

  Preparaty na pasożyty dla psa mają w składzie rozmaite substancje czynne. W zależności od danego leku jest to fenbendazol, embonian pyrantelu, prazikwantel czy milbemycyna. To właśnie te substancje porażają system nerwowo-mięśniowy pasożytów lub zakłócają ich przemianę materii. Działają toksycznie na robaki, które obumierają w psim organizmie i w przeciągu kilku dni zostają wydalone wraz z kałem. W zależności od producenta tabletka na odrobaczanie psa działa od 4 do 12 tygodni.

  Tabletki na odrobaczenie psa – jak podawać?

  Podawanie psu tabletek na odrobaczanie może być dla niego stresujące. Najskuteczniejszym sposobem na podanie leku jest delikatne odciągnięcie dolnej szczęki psa i umieszczenie preparatu u podstawy języka. Wtedy można zamknąć pysk psa i rozpocząć masaż gardła, co sprowokuje psinę do połknięcia tabletki. Niektórzy właściciele psiaków podają tabletki ukryte w karmie. Najlepiej schować ją w ulubionym przysmaku zwierzęcia i podać mu go, kiedy pupil będzie bardzo głodny.