KARMA KOEMA 90% MIĘSA   Sprawdź teraz » 

Pethomer

Jaki żwirek dla kota? Najlepsze propozycje

Koty są bodaj najczystszymi zwierzętami na świecie. Tak przynajmniej twierdzi większość wielbicieli tych zwierząt. Jeśli decydujemy się na kota, który nie wychodzi z domu, musimy przygotować mu odpowiednie miejsce, w którym będzie mógł bez problemu załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne. Taka kocia ubikacja wymaga częstego czyszczenia, by czworonożny czyścioch chciał w ogóle z niej korzystać. I w tym miejscu pojawia się problem. Jaki żwirek dla kota wybrać? Który koci żwirek jest najwygodniejszy do sprzątnięcia? Co robić ze zużytym żwirkiem dla kota? Czy istnieje idealny żwirek do kociej kuwety?

Popularne żwirki dla kota wady i zalety

Żwirek bentonitowy

Jest tani i przez to często kupowany przez właścicieli kotów, jednak na cenie kończą się plusy tego żwirku. Kuweta wypełniona nim jest sucha tylko do pierwszego użycia, choć i wówczas kurzy się. Bentonit dobrze chłonie koci mocz, ale zmienia się w trudną do usunięcia z kuwety maź, którą kot roznosi po całym domu na łapkach. Żwirek bentonitowy wprawdzie jest produktem naturalnym, ale nie nadaje się do wyrzucania do toalety, którą może skutecznie zatkać. Jest też stosunkowo ciężki.

Żwirek Super Benek Compact
Żwirek Super Benek Lawenda
Żwirek Hilton leśny

Żwirek silikonowy

Znany i często stosowany żel silikonowy, który stosuje się do pochłaniania wilgoci z powietrza, dlatego dodaje się go do pudełek w które pakuje się buty. Dobrze pochłania wilgoć i nieprzyjemne zapachy. Nie wolno go wyrzucać do toalety i należy uważać, by kot go nie zjadł.

Żwirek Super Benek Crystal Compact Gwiezdny Pył
Żwirek Hilton silikonowy
Żwirek Bazyl Silikonowy 5l

Żwirek drewniany

Naturalny i biodegradowalny żwirek wykonany z trocin drewnianych. Jest droższy od bentonitu i silikonu, jednak nie uczula kota, naturalnie pochłania zapach i wilgoć a co istotne można go spuścić w toalecie lub wyrzucić na ogród. Żwirek drewniany w kontakcie z wilgocią, może zbrylać się lub rozsypywać, co ułatwia czyszczenie kuwety.

Żwirek Cats Best Eco Plus – Original
Żwirek Super Pinio
Żwirek Hilton uniwersalny drewniany

Żwirek zbrylający się

może być wykonany z naturalnego bentonitu a nawet z drewnianych trocin. Poddaje się go specjalnej obróbce by pochłaniając wilgoć, tworzył łatwe do usunięcia z kuwety bryłki. To czy można go wyrzucać do toalety zależy od tego z czego został wykonany.

Żwirek Super Benek Corn Cat
Żwirek Cats Best Nature Gold – Smart Pellets
Żwirek Super Benek Naturalny

Podsumowując

To jaki żwirek dla kota wybrać, zależy też od samych preferencji naszych mruczków. Koty, którym przycinamy pazury preferują miękkie żwirki a niektórym czworonogom nie odpowiada śliskie silikonowe wypełnienie kuwety lub zapach perfumowanego żwirku. A Waszym zdaniem który żwirek uznalibyście za idealny do kuwety Waszego kota?

Najciekawsze propozycje z naszego sklepu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane artykuły