KARMA KOEMA 90% MIĘSA   Sprawdź teraz » 

Pethomer

Jak przygotować zwierzaka na zimę?

Zima to czas w roku, który trudniej przetrwać większości gatunków na Ziemi. Zaliczają się do nich nie tylko ludzie, ale także nasi przyjaciele: psy i koty. Jak przygotować zwierzaka na zimę? Wszystko zależy od tego, czy zwierzak mieszka na dworze czy w domu.

Najniebezpieczniejsze są zimowe czynniki atmosferyczne. Będą to mróz, śnieg i wiatr. Następną kategorią zimowych zmagań, będzie wszechobecna sól, którą sypiemy, aby zlikwidować oblodzenia i rozpuścić śnieg. Czynnikiem, który wpływa na zimowy nastrój nie tylko ludzi, ale także naszych domowych pupili, będą zaś proporcje dnia i nocy w ciągu zimowej doby. Niestety czas, w jakim docierają do Ziemi promienie słoneczne, jest zbyt krótki dla nas wszystkich.

Jak przygotować psa na zimę, gdy żyje on na zewnątrz domu?

Podstawową zasadą dla psów żyjących na dworze, jakiej powinien przestrzegać właściciel psa, jest nie wystawianie czworonoga na szoki termiczne. Kiedy jest duży mróz, powyżej 20ºC, wielkim błędem byłoby zabranie psa do pomieszczenia, w którym panuje temperatura pokojowa. Można zrobić psu miejsce w pomieszczeniu, osłoniętym od wiatru, w którym jest 0ºC lub -1ºC. Wtedy pies będzie bezpieczny i nie wystawimy jego naturalnych właściwości obronnych organizmu na szwank.

Buda dla psa powinna być dostosowana do jego wielkości. Nie może być ani zbyt mała, ani zbyt duża. Pies powinien móc ogrzać jej wnętrze swoim ciałem. Najlepsza do wyłożenia psiej budy wciąż pozostaje słoma. Posiada dobrą izolację termiczną i nie nasiąka wodą. Buda powinna stać na drewnianych klockach lub innym podwyższeniu. Przed budą dobrze jest zrobić psu podest z desek, ponieważ psy lubią wylegiwać się przed swoim legowiskiem. Zasłanianie wejścia do budy kocem lub innym materiałem może ma sens, ponieważ chroni czworonoga przed wiatrem i zimnem, ale może nie zdać egzaminu. Psy lubią wyglądać przez wejście do budy na podwórek i okolice. W konsekwencji, mogą w ogóle przestać korzystać z budy.

Jeżeli zastanawiasz się w jaki sposób możesz ocieplić budę swojego pupila to przeczytaj ten artykuł: Jak ocieplić budę dla psa na zimę?

Trzymanie psa na łańcuchu jest dla psa bardzo uciążliwe. Jeśli go jednak ktoś trzyma w ten sposób, niech pamięta, aby nie obwiązywać mu szyi łańcuchem, ponieważ w czasie mrozu, stal staje się lodowata i może uszkodzić skórę i sierść zwierzęcia, przymarzając i sprawiając mu wielki ból.

Jak przygotować zwierzaka na zimę, jak uchronić go przed mrozem?

Jak przygotować zwierzaka na zimę, jak uchronić go przed mrozem?

Jak przygotować kota na zimę, gdy żyje on na zewnątrz domu?

Kotu nie można nakazać pewnych rzeczy. Jak wiadomo, „koty chodzą własnymi ścieżkami”. Niemniej koty są dobrze wyposażone przez naturę, aby mogły przetrwać zimę. Mają grubszą warstwę tłuszczu pod skórą. Izoluje je też obfity podszerstek, czyli miękka, krótka i gęsta warstwa futra pod włosem okrywowym.

Dobrze jest zapewnić kotu możliwość schronienia, zostawiając uchylone drzwi do garażu lub uchylone okno do piwnicy. Jeśli nie ma takich możliwości, można kupić kotu specjalny domek dla kota na zimę. Należy go umieścić wysoko nad ziemią, by nie miały do niego dostępu, niebezpieczne dla kota psy.

Jak chronić psa przed zimnem na zimowych spacerach?

W przypadku psów, żyjących w domu, sprawa zabezpieczenia przed zimnem, wydaje się trudniejsza, niż dla psów mieszkających na co dzień w budzie. Skóra i sierść takich psów traci swe naturalne właściwości ochronne. Niezbędne wydają się wtedy zimowe ubranka, kombinezony i buty dla psa. Nie ma co patrzeć wtedy na uśmiechy ze strony osób, którym wydaje się dziwny widok psa ubranego. Trzeba sobie zdać sprawę, że psu jest zwyczajnie zimno.

Lekkie buty silikonowe dla psów, zapewniają minimum bezpieczeństwa i chronią psie łapy przed solą. Sól może wżerać się w opuszki i powodować rany. Sprawia to zwierzęciu wielki ból, porównywalny do posypywania ludzkich ran solą.

Można też smarować łapy specjalnym balsamem. Tworzy on na opuszkach specjalny film, który nie pozwala wnikać soli w skórę zwierzęcia.

Ubranka i kombinezony mają zastosowanie przy mrozach i temperaturach bliskich 0ºC, silnym wietrze lub opadach śniegu.

Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się ze specjalnie przez nas przygotowanym artykułem na temat ubranek dla psa: Ubranka dla psów

Ubranka dla psa - Jak przygotować zwierzaka na zimę?

Ubranka dla psa – Jak przygotować zwierzaka na zimę?

Jak przygotować się na zimę z kotem wychodzącym?

Dla kota nie ma specjalnych ubrań, ponieważ nie lubią one niczego zakładać. Innym problemem mogłoby być zaczepienie ubranka podczas wspinaczki czy przeskakiwania przez płot. Kot mógłby wtedy zawisnąć na kawałku materiału.

Najlepszą ochroną dla kotów wychodzących, jest zamontowanie drzwiczek dla kota w naszych drzwiach wejściowych, uchylenie okna piwnicznego, drzwi garażowych, czy domku dla kota. Wtedy zwierzę może się schronić przed mrozem i wiatrem. Natomiast jeżeli po prostu chcemy sprawić kotu przyjemność na zimę można zaopatrzyć się w specjalne legowiska dla kota, które są zawieszane na kaloryferze, dzięki takiemu zawieszanemu legowisku kot będzie miał wygodne i ciepłe miejsce do leżenia.

Jak przygotować się na zimę z kotem wychodzącym?

Jak przygotować się na zimę z kotem wychodzącym?

 

Najciekawsze propozycje z naszego sklepu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane artykuły