• DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Drzwiczki i zabezpieczenia do domu dla kota

7 produkt(ów)

Drzwiczki i zabezpieczenia do domu dla kota

Zabezpieczenie balkonu i okien dla kota to obowiązek każdego świadomego opiekuna zwierząt. Przy niskich wysokościach kot jest w stanie spaść na przysłowiowe cztery łapy, jednak jeśli po drodze spotka przeszkodę może taki upadek być dla niego tragiczny w skutkach.
To prawda, że koty posiadają nadzwyczajną umiejętność obracania się podczas lotu. Nasze mruczki podczas lotu obracają się poprzez odpowiednie przygotowanie ciała: kurczą łapy, prostują ogon oraz wyginają grzbiet. Ich elastyczna budowa kręgosłupa pozwala na takie rotowanie ciałem, dzięki czemu zwierzaki mogą bezpiecznie lądować z niemal każdej wysokości. Jednak wysokość upadku na duże znaczenie – jeśli kot spada z wysoka jest w stanie się obrócić, a jego ciało układa się na kształt spadochronu sprawiając że może bezpiecznie wylądować. W tym dziale prezentujemy elementy zabezpieczające okna i balkon w domu w którym jest kot. Siatka ochronna na balkon i okno poprawi nam komfort życia a przede wszystkim zapewni bezpieczeństwo kotu.

Zabezpieczenie balkonu i okien dla kota

Otwarty balkon czy okno jest dla kota zaproszeniem do przygody, zapachy i dźwięki dobiegające z zewnątrz niezwykle kuszą kota do wyjścia na zewnątrz. Jednak na dworze czekają na niego niebezpieczeństwa w postaci innych zwierząt. Ponadto kot podczas skoku może zrobić sobie krzywdę dlatego zabezpieczenie balkonu i okien dla kota jest jedynym rozwiązaniem, które zapewni nam spokojną głowę a kotu może uratować życie.

Siatka na okno to obowiązek każdego właściciela

Jak zabezpieczyć balkon dla kota?
Niektórzy samodzielnie wykonują zabezpieczenie balkonu i okien (siatka na okna dla kota) inni stawiają na gotowe, profesjonalne rozwiązania. Generalnie chodzi o to by cały balkon zabezpieczyć tak, by kot nie mógł wydostać się na zewnątrz przez najmniejszą nawet szparę czy dziurkę w siatce. Dlatego podstawą jest dobrze i solidnie wykonana konstrukcja. Umieszczona na niej siatka ochronna na balkon może być wykonana z tworzywa sztucznego, metalu lub sznurka. Gotową siatkę bez trudu kupimy w marketach budowlanych. Istotne jest, by kot nie mógł jej przegryźć, przeciąć pazurami, ani ściągnąć, na przykład w trakcie wspinania się po niej. Konstrukcja stelaża siatki musi być bardzo solidna. Te samodzielnie wykonane zabezpieczenia, wykonuje się najczęściej z metalowych prętów lub kątowników przymocowanych kołkami rozporowymi do balkonu lub elewacji.

Siatka na okno zabezpieczy kota przed upadkiem

Nie zawsze właściciele budynku godzą się na montaż siatek na okno, tego typu prace traktowane są jako ingerencja w elewację i strukturę budynku. Zamiast rezygnować z zabezpieczania balkonu możemy wybrać bezinwazyjny montaż siatki dla kota. Dostępne siatki w sklepie apetete to rozwiązanie bezproblemowe, nie wymaga wiercenia otworów w elewacji a jedynie użycia specjalnych mocowań. Jego zaletą jest prosta instalacja oraz szybki demontaż.

Jak zabezpieczyć okna w domu w którym jest kot – uchylne okna.
Wbrew pozorom nie tylko otwarte na szerokość okna i balkon stanowią śmiertelne niebezpieczeństwo dla naszych kotów. Równie niebezpieczną pułapką są okna otwierane uchylnie. Kot, który próbując przejść na drugą stronę okna utknie w szczelinie uchylonego okna, a próbując się z niej wydostać będzie się wsuwał coraz bardziej. Kiedy w domu nie ma nikogo, szanse na uratowanie takiego kota są bardzo małe. Utknięcie w uchylonym oknie wiąże się dla kota z bardzo poważnymi obrażeniami: wyrwane ze stawów łapy, rozerwane lub zgniecione organy wewnętrzne i wiele innych. W domu w którym jest kot nie otwierajmy okien uchylnie chyba, że zamontujemy specjalne zabezpieczenia na okna uchylne dostępne w naszym sklepie apetete, których montaż jest niezwykle prosty a może uratować życie naszemu ciekawskiemu kotu.

Naprawdę niewiele potrzeba by zapewnić kotu bezpieczeństwo: siatka na okno, czy specjalne kratki do okien pozwolą kotu na bezpieczne eksplorowanie terenów, a nam spokojny sen.