• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY
 • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY

Buty i ochraniacze na łapy dla psa

6 produkt(ów)

Kiedy zakładać psu buty

Buty dla psa mogą być przydatne w różnych sytuacjach, zarówno zimą jak i latem dlatego dobrze jest zaopatrzyć garderobę pieska również w buty. W sklepie apetete posiadamy standardowe buty na chorą łapę wykonane z shoftshelu oraz buty z podeszwą, jak i biodegradowalne buty jedno lub wielorazowego użytku. Zachęcamy do zapoznania się naszą ofertą. Buty dla psa można zakładać zimą wtedy chronią przed lodem, solą chemiczną, którą posypywane są nasze drogi. But dla psa przyda się również w razie wypadku, jak zwierzę skaleczy swoją łapkę. Niezależnie od pory roku dobrze jest posiadać chociaż jeden but na wszelki wypadek wówczas but dla psa spełni funkcję ochronną. Zakładanie butów nie jest pozbawione sensu podczas zimy, przy większych mrozach. Wówczas, buty ochronią przed odmrożeniem łap – szczególnie na takie komplikacje narażone są psy pozbawione podszerstka psy oraz rasy gładkowłose i bezwłose. Stosowanie butów w zimie jest uzasadnione ochroną łap przed zanieczyszczeniami chemicznymi. Sól, którą posypywane są miejskie drogi, wżera się w opuszki, powodując ich bolesne pęknięcia, które z czasem przemieniają się w otwarte skaleczenia. Powszechnie stosowane wazeliny do łap również naruszają ich barierę ochroną. Zmiękczają opuszkę i powodują że sól dostaje się do niej dwa razy szybciej niż bez stosowania kremów. Skutecznym sposobem na walkę z solą w zimie jest założenie butów ze sztucznego włókna np dostępne w sklepie apetete PawZy – Buty dla psa umożliwiają skórze „oddychanie”, a przy tym chronią łapy przed skaleczeniami, odmrożeniem oraz poparzeniem.

Buty dla psa na chorą łapę w sklepie apetete

Stosowanie butów ochronnych na skaleczoną łapę jest jak najbardziej uzasadnione. But dla psa pełni tutaj rolę drugiego opatrunku. Pozwala na zachowanie sterylnych, suchych warunków, niezbędnych do tego, by opuszka mogła się szybko zagoić, a poza tym chroni przed dodatkowymi skaleczeniami. Również taki but może ochronić łapkę przed zlizywaniem maści z rany. Najczęstszym materiałem wykorzystywanym do produkcji tego typu obuwia jest softshel.

Na co zwracać uwagę przy zakupie butów dla psa

Kolor i wzór buta dla psa jest dla niego mało istotny. Zwierzę natomiast na pewno sprawdzi wygodę obuwia, dlatego odpowiednio dobrany but musi mieć dobry rozmiar. Zazwyczaj większość psów unika zakładania butów, nie lubią ich ponieważ nie czuć w nich podłoża. Wyjątek stanowią psy, które od małego były przyzwyczajone do chodzenia w obuwiu lub psy, które noszą buty specjalne, takie jak PawZ.

Czym są PawZy

Buty Pawz to ekologiczne buty dla psów, wodoodporne, mogą być użyte raz albo do wielokrotnego użytku. Pawz to firma stworzona z myślą o psach, których łapki cierpią z powodu posypywanych solą dróg, rozgrzanych słońcem asfaltu, ale z jakiś powodów źle się czują w standardowych butach z podeszwą. PawZy to buty inne niż wszystkie bo pozwalają psom swobodnie biegać i nie ograniczają ruchu. Ich materiał pozwala psom czuć podłoże. Buty dla psa PawZ zapewniają ochronę przez cały rok, zarówno zimą, przed lodem, śniegiem, solą i chemikaliami ulicznymi, a latem w gorącym bruku, piasku i na szlakach.

Utrzymują zdrowie łapek, chronią łapki przed alergenami, chemikaliami, błotem, również uniemożliwiają zlizywanie z łap niebezpiecznych elementów przyniesionych ze spaceru. Pawzy występują w siedmiu różnych rozmiarach, zapewniając wygodne i bezpieczne dopasowanie. Wykonane z naturalnej gumy – w 100% biodegradowalny (nadający się do recyklingu). Wspomagają kontrolę trakcji od ześlizgiwania się po twardych powierzchniach, pozwala Twojemu psu poczuć podłoże, zapewniając poczucie bezpieczeństwa.

Jak dobrać rozmiar butów dla psa

Co do rozmiaru, to dobranie jest dużo prostsze niż u dziecka. Producenci butów dla psów znacznie to uprościli, podając na opakowaniu, jaki rozmiar odpowiada na łapę danej rasy. W sklepie apetete posiadamy buty dla psów na chorą łapę, na zimę oraz buty Pawz. To specjalne buty dostępne tylko w specjalistycznych sklepach zoologicznych, również są w naszej ofercie.


  Najczęściej polecane na naszym blogu

  Buty - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

  Jak zmierzyć rozmiar buta dla psa?

  Wybierając odpowiedni rozmiar buta dla psa, należy porównać wielkość jego tylnej i przedniej łapy. Czworonóg musi położyć łapy płasko, stojąc na twardej oraz stabilnej powierzchni. W tym czasie należy sprawdzić szerokość łapy, czyli miarę w poziomie. Aby jak najdokładniej ustalić rozmiar obuwia dla psa, warto odrysować psią łapę na kartce papieru i za pomocą linijki zmierzyć ją w najszerszym miejscu. Wybierając buty dla psa, należy kierować się głównie szerokością łapy.

  Czy buty dla psa są zdrowe?

  Buty dla psa są nie tylko zdrowe, a wręcz wskazane. Potrzebne są zwłaszcza psom zaprzęgowym i pracującym długo na dworze w okresie zimowym. Mróz i śnieg może powodować liczne urazy łap oraz pękanie opuszek. Buty zimowe dla psa zapobiegają również wychłodzeniu psiego organizmu i uniemożliwiają odmrożenie łap. Latem dobrze jest zaopatrzyć psa w cienkie buty, które ochronią łapki podczas wędrówki po trudnym podłożu, ostrym żwirze czy skałach. Dobrze jest włożyć psu buty do brodzenia w wodzie. Na jej dnie mogą znaleźć się ostre kamienie, połamane muszle, a nawet szkło.

  Po co psu buty?

  Buty dla psa to nie żadna fanaberia. Ten psi element garderoby ma za zadanie ułatwić pupilowi chodzenie w trudnych warunkach. Buty stanowią nieodzowną pomoc w czasie rekonwalescencji. Odpowiednio dobrane pies obuwie przydaje się wszędzie tam, gdzie czworonóg mógłby uszkodzić opuszki łap. Obuwie dla psów powinni zakupić właściciele zwierząt zaprzęgowych, pracujących w górach lub uprawiających sport na nierównym podłożu. Buty eliminują ryzyko powstawania bolesnych obtarć oraz pękaniu poduszek na łapach.