• DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Leżaki i hamaki na kaloryfer dla kota

Koty lubią się wygrzewać – Twój kot to prawdziwy miłośnik ciepła, nie znosi marznąć dlatego najczęściej można spotkać koty wylegujące się na słońcu albo leżące pod kocem, czy na kaloryferze, albo na piecu. Widok kota na piecu kaflowym to motyw często wykorzystywany w bajkach dla dzieci. Wiemy, o tym doskonale, że wasze koty cenią sobie ciepłe i przytulne legowiska dlatego przygotowaliśmy nietypowe rozwiązania dla kotów: legowiska na kaloryfer i parapet od firmy Trixie.

Czy Twój kot wciska się między kaloryfer a parapet?

Kot nie jest cieczą choć on myśli inaczej, jest na tyle elastycznym pupilem że potrafi wejść w każdą szczelinę jeśli poczuje się zagrożony, albo odczuje chłód. Jeśli domu nie zaopatrzymy w koce dla kotów, pewne jest że ucieknie on do kuchni albo na kaloryfer, aby poczuć trochę ciepła.

Kot instynktownie zawsze szuka miejsca na piecu, czy kaloryferze, a te wychodzące na masce samochodu. Dlaczego koty tak lubią ciepło?
W końcu jakby nie patrzeć przodek kota to afrykański dziki kot, którego naturalne środowisko jest niezwykle ciepłe. To właśnie ten atawizm i geny nakazują kotom szukać ciepłych miejsc. Zaobserwuj że kiedy pojawia się plama słoneczka w mieszkaniu kot zaraz kładzie się w promieniach. Z jednej strony to fascynujące, że zwierzę które ma zapewnione ciepłe warunki poszukuje jeszcze cieplejszych miejsc. Niektóre koty wybierają na swoje legowisko nie tylko miejsca w domu, ale też na ciele właściciela. Zwłaszcza na brzuchu, czy kiedy właściciel przechodzi stan zapalny. Takie miejsce chorobowo zmienione jest dla kota dodatkowym źródłem ciepła

Koty to leniuchy

Wybierając legowisko dla kota należy wziąć pod uwagę że koty z wiekiem większość część dnia spędzają w pozycji leżącej i szukają jeszcze cieplejszych miejsc na odpoczynek. Takie legowisko na kaloryfer to doskonały pomysł dla kocich piecuchów.
Dlaczego warto kupić legowisko na kaloryfer?
Nie zapomnijmy o tym, że koty to jednak zwierzęta futrzaste, tam gdzie leżą zostawiają po sobie ślad w postaci włosków trudnych do usunięcia. Położenie legowisk w jakiś sposób zabezpiecza nasze meble, parapet przed efektem linienia.

Leżaczek na kaloryfer

Legowisko na kaloryfer to chyba jedno z ciekawszych rozwiązań, które jest w stanie zaakceptować niemal każdy kot. Sprawdzi się taki gadżet zarówno w dużych domach, w których są rozmieszczone drapaki dla kotów i duże legowiska jak i w mieszkaniach w których może czasem zabraknąć miejsca na dodatkowe legowiska dla kotów. Legowisko na kaloryfer ma tę zaletę, że nie musi koniecznie służyć tylko na kaloryfer. Na przykład jeśli go odpowiednio zamontujemy jesteśmy w stanie powiesić go na oparciu łózka, krzesła czy fotela. Ze względów bezpieczeństwa odradza się montowanie legowiska na mało stabilnych powierzchniach takich jak krzesło – kot wskakując na tak zamontowany leżak, może przewrócić legowisko i dotkliwie się poturbować.

Jak zachęcić kota do korzystania z legowiska

Przy montażu leżaka na kaloryfer pamiętajmy też, aby nigdy nie ustawiać kaloryfera na maksymalną temperaturę. Co jeszcze warto pamiętać? Koty to dość indywidualne stworzenia, dlatego nie zniechęcajmy się jeśli od razu nie wskoczy do swojego nowego legowiska. Zazwyczaj kot potrzebuje czasu na zaakceptowanie zmian i zazwyczaj czas ten to od 2 tygodni do miesiąca.
Choć trudno jest jednoznacznie określić co kieruje wyborem kota, ale kluczowym jest branie pod uwagę jego wygodę, materiał oraz stabilność danego posłania. W celu szybszego zaakceptowania nowej leżanki dla kota polecamy spryskać kanapę feromonami w sprayu lub sprayem z kocimiętką. Nigdy nie stosujmy przemocy i siły aby zachęcić kota do położenia się w legowisku. Jeśli na siłę położymy kota w wyznaczonym przez nas miejscu pewne jest, że zacznie go unikać.

W naszym sklepie dla kotów apetete znajdziesz nie tylko legowiska na kaloryfer, czy hamaki ale również różnego rodzaju zabawki dla kotów: wędki, piłeczki, myszki, a także drapaki w różnych rozmiarach każdy właściciel kota wie o tym jak ważne dla jego zdrowia psychicznego jest zapewnienie mu odpowiedniej ilości zabawek.