KARMA KOEMA 90% MIĘSA   Sprawdź teraz » 

Pethomer

Najlepsze zabawki dla psa – TOP 5 propozycji dla Twojego pupila

Zabawa z psem, poza spacerami, jest jedną z najważniejszych aktywności. Pozwala zwierzęciu pozbyć się nadmiaru energii, a poza tym rozwija jego umiejętności. Przedstawiamy najlepsze zabawki dla psa, dzięki którym Twój czworonożny przyjaciel nigdy nie będzie się nudził.

Szczenię, dorosły pies, a nawet senior – na każdym etapie życia zwierzę potrzebuje zabawy z opiekunem. Spędzanie czasu na różnorodnych aktywnościach jest ważne dla Twojej relacji z czworonogiem, a także dla jego samopoczucia. Podczas zabawy pies ma szansę szkolić węch i inteligencję, a także po prostu się zrelaksować. Dla niektórych czworonogów nawet długie spacery nie są wystarczające, żeby wyzbyć się nadmiaru energii. Prawidłowo przeprowadzona zabawa w domu ogranicza ryzyko frustracji, ponieważ zabija nudę. Poznaj zabawki dla psa, dzięki którym Twój czworonożny przyjaciel będzie rozwijał swoje umiejętności i przyjemnie spędzał czas.

najlepsze zabawki dla psa

Zabawki edukacyjne dla psa – czemu służą?

Rodzajów zabawek dla psów jest mnóstwo, a jednym ze szczególnie wartych uwagi są edukacyjne. Akcesoria te są doskonałym rozwiązaniem dla zwierząt, które potrzebują na co dzień wiele aktywności. Spacer jest oczywiście podstawowym elementem planu każdego dnia, ale może się okazać niewystarczający. Zabawki edukacyjne dla psa rozwijają inteligencję i sprawiają, że zwierzę zupełnie zapomina o nudzie.

Zabawki dla czworonogów pozwalają ćwiczyć logiczne myślenie oraz pamięć. Mają postać akcesorium, w którym ukrywane są smakołyki. Pies podczas zabawy korzysta więc z węchu. Uczy się, jak wydobyć smakołyki ze skrytki. Trzeba coś przesunąć, a może przewrócić, żeby zjeść przysmak – pies musi się nad tym zastanowić.

Takie zabawy są świetnym sposobem na wspólne spędzanie czasu. Jednak mogą Ci też pomóc, kiedy zwierzę rozpiera energia, a Ty akurat nie możesz poświęcić mu uwagi. Pies samodzielnie zajmie się zabawką, na przykład matą węchową, a Ty w tym czasie zyskasz moment dla siebie.

Rodzaje zabawek dla psa

Najlepsze zabawki dla psa to te, którymi chętnie się on bawi. Na nic zda się najdroższe, efektowne akcesorium, jeśli zwierzę nie będzie chciało z niego korzystać. Przedstawiamy różne rodzaje zabawek dla psów, wśród których z pewnością znajdziesz te sprawiające Twojemu pupilowi najwięcej radości.

Akcesoria do zabawy na zewnątrz

Spacery to nie tylko czas na zwiedzenie okolicy i załatwienie potrzeb fizjologicznych, lecz także doskonały moment na zabawę. Na spacerze doskonale sprawdzą się piłki – to najlepsze zabawki dla szczeniaka, dorosłego psa i seniora.

Psy to myśliwi, dlatego ich instynkt nakazuje im gonić wszystko, co się porusza. Zastępstwem dla polowania jest zabawa, na przykład przy pomocy piłki. Akcesorium odbija się w różne strony, jest przyjemne do żucia i idealnie leży między szczękami.

najlepsze zabawki dla psa

Zastanawiasz się, jak nauczyć psa aportowania piłki? Jeśli Twój pies nie oddaje Ci zabawki, przygotuj dwie takie same piłki. Zacznij też od bliskiego rzucenia, tak by pies Cię widział. Jak tylko zwierzak złapie piłkę, pokaż mu, że masz drugą – taką samą i zacznij się nią bawić. Kiedy pies puści pierwszą piłkę, rzuć drugą! W końcu nauczy się oddawać zabawkę. Twój pies rzuci piłkę, którą ma w buzi, chyba że zaczniesz za nim gonić, co nie jest najlepszym pomysłem.

Sprawdź również: Jak nauczyć psa oddawania zabawek i innych rzeczy?

Zastanawiasz się, jak kupić dobrą piłkę dla psa? Kiedy wybierasz to akcesorium, upewnij się, że ma odpowiedni rozmiar i właściwą twardość. Dlaczego to ważne? Pamiętaj, że zbyt małą piłkę zwierzę może nawet połknąć. Psy uwielbiają piłki, w które mogą zatopić zęby, więc jeśli jakaś piłka jest za duża lub za twarda pies może się frustrować. Nie dopuszczaj też, aby Twój pies bez końca żuł piłkę. Po skończonej zabawie zawsze chowaj zabawki do pudełka, pozostaw tylko gryzak do zabawy i jakiegoś pluszaka.

Czy psy mogą zbyt mocno kochać piłki? Niektóre psy uwielbiają te zabawki bardziej, niż powinny. Pies, który ma obsesję na punkcie łapania piłek, będzie chciał się nimi bawić bez przerwy 24/7. Może wpatrywać się w miejsce, gdzie chowasz zabawki i piszczeć, wymuszając zabawę.

Kolejną zabawką, która doskonale sprawdzi się na zewnątrz, jest frisbee. To doskonałe akcesorium dla młodych, aktywnych zwierząt. Zabawka ma formę wklęsłego z jednej strony talerza. Jak wygląda zabawa dyskiem? Ty rzucasz frisbee, a pies stara się je złapać.

Tradycyjne plastikowe frisbee to dość twarde zabawki dla psa, więc jeśli niechcący uderzą Twojego pupila, mogą zniechęcić go do ponownej próby złapania. Jeśli pies nie umie łapać frisbee, nie rzucaj go w powietrze, tylko turlaj po ziemi. Daj psu szansę na złapanie go, a kiedy zacznie za nim podążać, nagródź go.

najlepsze zabawki dla psa top 5

Zabawki do gryzienia

Szukasz ciekawego sposobu na zabawę z psem? Dla wielu czworonogów najlepsza zabawka to szarpak. Zabawa w przeciąganie to świetne ćwiczenia fizyczne oraz dobry sposób na szkolenia psa. Szarpanie, pogoń, zdobywanie to elementy łańcucha łowieckiego.

Pamiętaj, że zabawka ma uciekać – tak, by pobudzić psa do pogoni! W przeciwieństwie do powszechnego przekonania zabawa szarpakiem z psem nie uczyni go agresywnym. Jeśli pozwolisz mu wygrać, nie sprawisz, że stanie się dominujący.

Twarde zabawki dla psa mogą być gumowe lub naturalne. Te drugie wykonuje się z suszonego mięsa.

promocja apetete

butcher karma dla psa

Zabawki edukacyjne

Jeśli Twój pies jest zestresowany każdego ranka, kiedy wychodzisz do pracy lub szkoły, spróbuj dać mu wypchanego konga albo inną zabawkę na przysmaki. To sposób, który działa na wiele psów! W końcu wyjście z domu opiekuna przestaje robić na nich wrażenie.

Wypchany po brzegi kong może zająć psa nawet na 30 minut! Najlepiej jest dodawać do niego mokrą karmę, ponieważ sucha szybko wypada. Latem możesz konga na noc włożyć do zamrażalki, dzięki czemu uzyskasz zdrowe lody dla psiaka. Taki mrożony kong jest jeszcze trudniejszy do rozpracowania przez psa.

Przeczytaj także: Kong dla psa – zabawka, dzięki której Twój pupil nie będzie się nudził

Zabawki do wydawania pokarmów, takie jak kule smakule czy kongi świetnie stymulują psa. Ich zasady działania są proste. Psy muszą tak uderzać łapą, nosem, czy pyskiem, aby poruszyć zabawkę i wydostać jedzenie przez dziurkę. Jeśli Twój pies nigdy nie używał zabawki do dozowania jedzenia, być może będziesz musiał poćwiczyć z nim trochę, nim nauczy się z niej korzystać. Podczas nauki możesz używać klikera oraz tak zwanego targetowania, czyli zaznaczania łapą albo nosem wskazanego przedmiotu. Za każdym razem, kiedy pies położy łapkę na zabawce, możesz powiedzieć „dobry pies” i podać mu przysmak z ręki. Po kilku takich wymuszonych ruchach zobaczy, że zabawka się przechyla i wypadają z niej przysmaki.

Zastosowania zabawki na przysmaki:

  • jeśli chcesz, by pies wolniej zjadał swoje posiłki, zamiast używać misek spowalniających jedzenie, możesz zapakować całą porcję karmy do piramidki czy konga,
  • kiedy wychodzisz z domu i chcesz zająć psa, by nie zauważył Twojego wyjścia,
  • gdy chcesz mieć 10 minut spokoju bez psa,
  • gdy chcesz pobawić się z psem,
  • chcesz nauczyć psa nowych sztuczek,
  • kiedy chcesz w spokoju zjeść swój posiłek.

najlepsze zabawki dla psa mata węchowa

Najlepsze zabawki dla psa – TOP 5 propozycji od Apetete

Czas na poznanie kilku zabawek, które powinny znaleźć się w Twoim domu, jeśli chcesz zapewnić psu świetną zabawę oraz zapobiegać nudzie w mroźne, deszczowe dni, kiedy nie macie za dużej ochoty na spacery.

Mata węchowa

Mata węchowa Zayma Craft 40×60 składa się z ogromnej liczby polarowych frędzli, pomiędzy którymi ukryjesz przysmaki. Doskonale sprawdzi się do suszonego mięsa lub liofilizowanych smaczków. Produkt ma na spodzie dwie gumki, które pozwalają zwinąć matę w rulon. Dzięki temu mata nie zajmie po złożeniu wiele miejsca – jest więc łatwa do przechowywania. Szukanie ukrytych w zabawce smakołyków stymuluje zwierzę intelektualnie i rozwija jego węch. Pamiętaj, żeby po zakończeniu zabawy schować matę. Akcesorium wyprodukowane w Polsce może być prane w pralce w 30°C, dlatego z łatwością utrzymasz je w czystości.

zabawki dla psa mata węchowa apetete

Zabawka edukacyjna Flip Board

Ta zabawka logiczna dla psa zmusza zwierzę do myślenia.  Trixie Flip Board 23 cm składa się z różnorodnych schowków – Twój czworonożny przyjaciel musi więc opracować kilka sposobów, żeby odnaleźć smakołyki. Kryjówki mogą być na początku za trudne dla psa, dlatego warto pomóc mu w pierwszym etapie zabawy i pokazać, jak ukryte są przysmaki. Zwierzę szybko to zrozumie i nauczy się samodzielnie otwierać schowki i wydobywać z nich smakowite kąski. Produkt ma antypoślizgowe stopki, które ułatwiają korzystanie z niego. Akcesorium wykonano z wysokiej jakości plastiku, dzięki czemu może być myte w zmywarce. Zabawka logiczna dla psa sprawdzi się dla małych i średnich ras.

najlepsze zabawki dla psa flip board

Zabawka do czyszczenia zębów Ringo

Zabawki do psa do gryzienia są równie ważne co te do ćwiczenia inteligencji. Zwróć uwagę na zabawkę do gryzienia Pet Nova maxi Special Ring z miętą, który został wykonany z gumy TPR. Wytrzymałe akcesorium ma powierzchnię urozmaiconą wypustkami – masują one dziąsła, a dodatkowo pozwalają czyścić przestrzenie między zębami. Produkt urozmaicono miętowym aromatem, który odświeża oddech zwierzęcia. Z tej zabawki do gryzienia dla psa mogą skorzystać zarówno małe, jak i duże rasy. Akcesorium sprawdzi się doskonale podczas zabawy w domu i na dworze. Posłuży do aportowania, szarpania, a także urozmaici czas spędzany w wodzie. Takie mocne zabawki dla psa mogą być myte w zmywarce, co ułatwia utrzymanie ich w czystości.

najlepsze zabawki dla psa ringo

Pluszowy kocyk z dźwiękiem

Najlepsze zabawki dla szczeniaka to między innymi pluszaki. Zolux Puppy Miś kocyk z dźwiękiem jest wyjątkowy ze względu na uroczy wygląd. Wytrzymały pluszak dla psa ma piszczałkę, dzięki której wydaje dźwięk, kiedy zwierzę go podgryza. Miś jest jednocześnie kocykiem, więc będzie świetnym kompanem podczas popołudniowej drzemki. Wytrzymały pluszak dla psa otrzymał certyfikat CE, który potwierdza, że jest bezpiecznym produktem.

najlepsze zabawki dla psa pluszak

Zabawka na przysmaki Kong

Szukasz zabawki dla psa do gryzienia? Zdecyduj się na popularne rozwiązanie, którym jest kong. Kong Extreme to wersja dla psów o mocnych szczękach, silnych, lubiących gryźć. Produkt został wykonany z kauczuku naturalnego. Akcesorium sprawdzi się do aportowania, ale posłuży również w domu. Warto wypełnić je karmą i dać psu, który zajmie się jej wydobywaniem. W akcesorium możesz ukryć mokrą karmę. Takie mocne zabawki dla psa występują w wielu wariantach – zarówno dla drobnych, jak i dużych czworonogów.

najlepsze zabawki dla psa kong

zabawki dla psa apetete

Zabawki dla psa – postaw na rozwój swojego czworonoga

Zabawki używane w prawidłowy sposób są świetnym sposobem na naukę różnych zachowań. Możesz ćwiczyć komendy, na przykład podczas zabawy z szarpakiem nauczysz zwierzę komendy „puść”. Aktywności z psem niosą jednak wiele innych korzyści. Twój czworonożny przyjaciel nauczy się koncentracji i zaangażowania w zadania, jakie przed nim stawiasz. Dzięki zabawie fizycznej zwierzę pozbędzie się nadmiaru energii, a to sprawi, że będzie grzeczniejsze w domu. Oprócz aktywności fizycznej ważna jest też ta przeznaczona dla mózgu. Zabawki interaktywne dla psa przyczyniają się do lepszego funkcjonowania mózgu.

Jeśli zaangażujesz się w zabawę, więź między Tobą a psem ulegnie wzmocnieniu. To też świetny sposób na radzenie sobie ze stresem u zwierzęcia. Korzyści płynących z zabaw jest mnóstwo. Żeby uatrakcyjnić aktywności, warto wybrać odpowiednie zabawki.

cytat właściciela apetete

Wybór zabawki zależy od potrzeb i upodobań Twojego zwierzaka. Dla niektórych czworonogów najlepsze są piłki, a część zdecydowanie woli szarpaki. Jeśli chcesz poznać preferencje psa, po prostu go obserwuj. Chętniej przynosi piłkę czy szarpak, a może najlepiej bawi się podczas wyszukiwania smakołyków? Z tej ostatniej aktywności nie warto rezygnować. Zabawki dla psa do gryzienia czy do aportowania na spacerach są ważne, jednak pamiętaj też o urozmaiceniu dnia przy pomocy edukacyjnych akcesoriów. Zabawki w postaci mat węchowych czy akcesoriów ze schowkami na smakołyki są naprawdę rozwijające, a towarzyszenie zwierzęciu przy zabawie przyczynia się do zacieśniania więzi. Z drugiej strony odpowiednio dobrane zabawki pozwolą Ci cieszyć się chwilą spokoju, kiedy jej potrzebujesz. Zajrzyj do asortymentu Apetete, gdzie znajdziesz mnóstwo zabawek, dzięki którym Twój pies nigdy nie zazna nudy.

Najciekawsze propozycje z naszego sklepu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane artykuły