• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Miski spowalniające jedzenie dla psa

4 produkt(ów)

Miski spowalniające

W sklepie Apetete dla psa proponujemy niecodzienne rozwiązania, które mogą pomóc Twojemu psu w utrzymaniu idealnej wagi. Mowa o miskach dla psa z funkcją spowalniania jedzenia. Wykonane z nietoksycznego materiału, w różnych kolorach i kształtach sprawią, że od dziś Twój pies będzie zdrowszy. Zapoznaj się z pełną ofertą misek dla psa spowalniających jedzenie oraz mat.

Dlaczego pies powinien jeść wolno

Jeśli Twój pies często szybko zjada swój pokarm może być narażony na problemy gastryczne takie jak: wymioty, dławienie, biegunki, niestrawności a także wzdęcia i najgroźniejszy skręt żołądka. Podawanie psom misek spowalniających jedzenie może pomóc w zapobieganiu tych dolegliwości. Miski takie dzięki temu, że mają wgłębienia przypominające labirynt utrudniają szybkie zjadanie pokarmu. Bariery te zapobiegają przed łykaniem chrupków. Minusem takich labiryntów jest ich trudniejsze czyszczenie, jednak większość modeli dostępnych w sklepie Apetete z powodzeniem można wrzucić do zmywarki, gdzie para i temperatura rozpuści najtwardszy brud powstały w misce Twojego psa.

Co to jest skręt żołądka

Skręt żołądka zwany piruetem śmierci to nic innego jak zawiniecie się żołądka. Przyczyną takiego stanu jest fakt, że żołądek psa anatomicznie wisi, przy dużej klatce piersiowej ma on tendencję do obrotów, kiedy jest pełny nie ma możliwości obrócenia się z powrotem co staje się przyczyną śmierci w wyniku uduszenia. Można psa uratować jednak potrzebna jest natychmiastowa interwencja chirurgiczna. Czasem właściciele orientują się kiedy pies jest już w końcowej fazie skrętu. By nie dopuścić do takich sytuacji zaleca się przerwy między posiłkami, podawanie psu karm ze zmniejszoną zawartością zbóż – zboża są przyczyną wzdęć, oraz zaleca się aby pies po posiłku odpoczywał minimum 1-2 godziny. Najlepiej karmić psa po spacerze. Ponadto weterynarze zalecają stosowanie misek spowalniających jedzenie. Podczas szybkiego zjadania karmy, pies może łykać nadmiar powietrza przez co powstają w jego jelitach wzdęcia, które są pierwszą przyczyną skrętu żołądka.

Uwaga podajemy rasy psów, które są narażone na skręt żołądka to Labrador Retriever, Golden Retriever, Wyżeł Weimarski, Dog Niemiecki, Cane Corso, Mastiff Neapolitano, Berneński Pies Paserski, Owczarek Niemiecki, a także Amstaffy. Ostatnie badania i doniesienia pokazują, że również starsze psy małych ras takie jak Yorki mogą cierpieć z powodu nadmiernych niekontrolowanych rotacji żołądka.

Oferta sklepu Apetete w miski spowalniające jedzenie

W naszej ofercie dobierzesz dla swojego psa idealną miskę. Posiadamy większość modeli znanych misek dla psa spowalniających jedzenie. Szczególnie polecamy ofertę misek amerykańskiej firmy Outward Hound, stworzonych przy udziale lekarzy weterynarii i psich psychologów. Miska spowalniająca jedzenie dostępna jest w dwóch rozmiarach, dla małych psów i ras miniaturowych oraz dla ras dużych i olbrzymich.

Przeczytaj na naszym blogu:

Miski spowalniające - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

Jak nauczyć psa wolniej jeść?

Wszystkie psy kochają jeść, ale niektóre robią to zbyt łapczywie. Problem ten bardzo często dotyczy szczeniąt i młodych psów. Oduczenie czworonoga szybkiego jedzenia jest bardzo łatwe. Wystarczy zaopatrzyć się w miskę spowalniającą jedzenie. Można też trenować z psem cierpliwość podczas jedzenia. Miskę z karmą należy podawać dopiero wtedy, gdy psina grzecznie czeka. Nauka czworonoga jedzenia dopiero na komendę właściciela jest dobrym sposobem na oduczenie go łapczywego spożywania posiłków.

Po co są miski spowalniające jedzenie dla psa?

Miski spowalniacze jedzenie są po to, aby zapobiec pochłanianiu łapczywie dużych kawałków żywności przez czworonoga. Pies, chcąc wydobyć pokarm z miski spowalniającej, musi uruchomić mechanizm gryzienia i lizania – naturalny odruch, który działa na niego uspokajająco. Dzięki misce spowalniającej czworonóg nie połyka powietrza w trakcie jedzenia, wskutek czego nie cierpi na kolki i wzdęcia. Co więcej, jedząc wolniej, pies najada się szybciej i właśnie dlatego miski spowalniające są polecane psom otyłym i ze skłonnością do przejadania.

Jaka miska spowalniająca dla psa?

Miska spowalniająca dla psa powinna być dopasowana do objętości porcji serwowanych czworonogowi. Dla małych psów świetnym wyborem będą miski spowalniające o pojemności 0,5 litra, dla średnich ras psów – 1 litr. Miski spowalniające dla ras psów olbrzymich powinny mieć pojemność około 1,5 litra. Kształt labiryntu jest bez znaczenia, podobnie jak kolor akcesorium. Ważne jest, aby miska spowalniająca miała antypoślizgową podstawę, która zapobiega przesuwaniu się naczynia po podłodze.