• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Akcesoria do transportu kota w samochodzie lub na rowerze

1 produkt(ów)

Do samochodu, na rower

W sklepie Apetete prezentujemy akcesoria do przewożenia kotów samochodem oraz wersję ekologiczną – do przewożenia kota rowerem.
Kilka lat temu prawie wszyscy kierowcy, którzy jeździli na wakacje z kotem, nie mieli praktycznie żadnych akcesoriów do wyboru. W dawnych czasach nie można było znaleźć żadnych informacji na temat bezpiecznego i odpowiedzialnego transportu zwierząt domowych w samochodzie, nie wspominając o kamperach. Nikt nie przywiązywał zbyt dużej wagi do warunków w jakich podróżowały zwierzęta domowe, oprócz kierowców, którzy troszczyli się tylko o czystość swoich pojazdów.

Jak się przygotować na wyjazd z kotem

Przed wyjazdem na wycieczkę z kotem musimy zapoznać się z zasadami transportu kotów, w przeciwnym razie ryzykujemy bardzo kosztowne spotkanie z miejscową policją. Pamiętajmy, że wysokość kary zależy w dużej mierze od policjanta, a co gorsza – za granicą musimy je płacić na miejscu. W Polsce nie ma żadnych regulacji dotyczących przewożenia zwierząt samochodem. Mimo wszystko nie powinniśmy lekceważyć tego tematu, dlatego że bezpieczeństwo i komfort naszego pupila są najważniejsze.
Najbezpieczniej jest przewozić kota w transporterze dla kotów, ale można również w szelkach dla kota. W sklepie zoologicznym Apetete znajdziesz ofertę szelek i pasów do samochodu dla kota. Również posiadamy w sprzedaży fotele transportowe oraz kratki. Krata na szybę zapobiegająca przypadkowemu wyskoczeniu kota przez szybę podczas podróży samochodem. Dzięki tej kracie można spokojnie uchylić okno, co zwiększa komfort podróży naszego pupila. Pasuje do wszystkich modeli samochodów.

Dlaczego warto zadbać o wygodę kota podczas transportu

Kolejnym argumentem, dla którego powinniśmy przygotować się do transportu zwierzęcia jest nasz komfort i bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że pod żadnym pozorem nie wolno pozwolić zwierzęciu wędrować po wnętrzu samochodu. W przypadku hamowania awaryjnego lub zmiany kierunku zwierzę może zostać zranione lub może zranić pasażerów. Ponadto przygotowując się do transportu zwierząt domowych w samochodzie, warto przejrzeć się szerokiej gamie akcesoriów dostępnych w sklepie zoologicznym Apetete.
Akcesoria do transportu dla kotów zajmują minimum miejsca. W zależności od naszych preferencji, możemy zdecydować się na produkt wykonany w całości z tworzywa sztucznego, metalu lub składany, wykonany z wytrzymałej tkaniny – taki jak torby transportowe. Każdy z transporterów może być przewożony jak walizka podczas jazdy transporter powinien być stabilnie umieszczony między siedzeniami, a zwierzę musi mieć dostęp do świeżego powietrza. Jeśli chcemy bezpiecznie otwierać okno to kratka do samochodu przy kocie to obowiązkowy element.

Kot na rower

Latem czy wiosną chętnie przemieszczamy się za pomocą ekologicznego i taniego środka transportu czyli roweru. Pies może biec przy rowerze a mniejszego możemy przypiąć szelkami w specjalnym koszyczku a co z kotem? Wszystko zależy od kotka, jeśli nasz zwierzak nie protestuje możemy go również przewozić w koszyku na rower dla małych zwierząt. W sklepie Apetete dostępny w ładnym, szarym kolorze.

Do samochodu, na rower - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

Jak transportować kota w samochodzie?

Nie wolno transportować kota w samochodzie luzem, czyli bez żadnego zabezpieczenia. Jest to groźne dla samego mruczka oraz innych pasażerów i kierowcy pojazdu. Do przewożenia kota w samochodzie należy wybrać specjalną zasuwaną torbę, bądź zamykany transporter. Mamy pewność, że kot z niego nie ucieknie i nie zrobi sobie krzywdy. Transporter bądź torbę można położyć na fotelu samochodowym i przypiąć pasami. Mruczek będzie czuć się w nim bezpiecznie, zwłaszcza jeśli zapewnimy mu tam odpowiednią ilość wolnego miejsca.

Jak przygotować kota do podróży samochodem?

Przed wyjazdem warto dobrze przewietrzyć samochód. Dobrym pomysłem jest wcześniejsze oswojenie mruczka z samochodem. Jeszcze przed podróżą należy mu pozwolić zwiedzić wnętrze auta. Przed samym wyjazdem nie należy przekarmiać kota, ponieważ może on zwymiotować. Pupila powinniśmy przewozić w transporterze wyłożonym chłonną matą. Jeśli podróż nie jest zbyt długa, zwierze może obyć się bez jedzenia. Należy jednak zabrać ze sobą wodę w butelce oraz miseczkę do jej podawania. Nie można zapomnieć o ulubionych zabawkach czworonoga, które umilą mu drogę.

Jak uspokoić kota w samochodzie?

Kota należy przewozić w transporterze lub specjalnej torbie. W czasie podróży nie należy go z niej wyciągać, ponieważ może to być niebezpieczne nie tylko dla kota, ale również dla reszty pasażerów. Uspokoić mruczka w samochodzie możemy, podając mu jego ulubioną zabawkę lub kocyk, do którego jest przywiązany. Dobrym sposobem jest zastosowanie specjalnych kocich feromonów. Rozpylenie ich pomoże mruczkowi się uspokoić, zrelaksować i poczuć bezpiecznie.