• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Akcesoria do transportu kota w samochodzie lub na rowerze

1 produkt(ów)

Do samochodu, na rower

W sklepie apetete prezentujemy akcesoria do przewożenia kotów samochodem oraz wersję ekologiczną – do przewożenia kota rowerem.
Kilka lat temu prawie wszyscy kierowcy, którzy jeździli na wakacje z kotem, nie mieli praktycznie żadnych akcesoriów do wyboru. W dawnych czasach nie można było znaleźć żadnych informacji na temat bezpiecznego i odpowiedzialnego transportu zwierząt domowych w samochodzie, nie wspominając o kamperach. Nikt nie przywiązywał zbyt dużej wagi do warunków w jakich podróżowały zwierzęta domowe, oprócz kierowców, którzy troszczyli się tylko o czystość swoich pojazdów.

Jak się przygotować na wyjazd z kotem

Przed wyjazdem na wycieczkę z kotem musimy zapoznać się z zasadami transportu kotów, w przeciwnym razie ryzykujemy bardzo kosztowne spotkanie z miejscową policją. Pamiętajmy, że wysokość kary zależy w dużej mierze od policjanta, a co gorsza – za granicą musimy je płacić na miejscu. W Polsce nie ma żadnych regulacji dotyczących przewożenia zwierząt samochodem. Mimo wszystko nie powinniśmy lekceważyć tego tematu, dlatego że bezpieczeństwo i komfort naszego pupila są najważniejsze.
Najbezpieczniej jest przewozić kota w transporterze dla kotów, ale można również w szelkach dla kota. W sklepie zoologicznym apetete znajdziesz ofertę szelek i pasów do samochodu dla kota. Również posiadamy w sprzedaży fotele transportowe oraz kratki. Krata na szybę zapobiegająca przypadkowemu wyskoczeniu kota przez szybę podczas podróży samochodem. Dzięki tej kracie można spokojnie uchylić okno, co zwiększa komfort podróży naszego pupila. Pasuje do wszystkich modeli samochodów.

Dlaczego warto zadbać o wygodę kota podczas transportu

Kolejnym argumentem, dla którego powinniśmy przygotować się do transportu zwierzęcia jest nasz komfort i bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że pod żadnym pozorem nie wolno pozwolić zwierzęciu wędrować po wnętrzu samochodu. W przypadku hamowania awaryjnego lub zmiany kierunku zwierzę może zostać zranione lub może zranić pasażerów. Ponadto przygotowując się do transportu zwierząt domowych w samochodzie, warto przejrzeć się szerokiej gamie akcesoriów dostępnych w sklepie zoologicznym apetete.
Akcesoria do transportu dla kotów zajmują minimum miejsca. W zależności od naszych preferencji, możemy zdecydować się na produkt wykonany w całości z tworzywa sztucznego, metalu lub składany, wykonany z wytrzymałej tkaniny – taki jak torby transportowe. Każdy z transporterów może być przewożony jak walizka podczas jazdy transporter powinien być stabilnie umieszczony między siedzeniami, a zwierzę musi mieć dostęp do świeżego powietrza. Jeśli chcemy bezpiecznie otwierać okno to kratka do samochodu przy kocie to obowiązkowy element.

Kot na rower

Latem czy wiosną chętnie przemieszczamy się za pomocą ekologicznego i taniego środka transportu czyli roweru. Pies może biec przy rowerze a mniejszego możemy przypiąć szelkami w specjalnym koszyczku a co z kotem? Wszystko zależy od kotka, jeśli nasz zwierzak nie protestuje możemy go również przewozić w koszyku na rower dla małych zwierząt. W sklepie apetete dostępny w ładnym, szarym kolorze.