• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Karma i przysmaki dla ptaków

12 produkt(ów)

W Twoim domu zagościł śpiewający, albo inny pierzasty przyjaciel? To świetnie się składa w sklepie Apetete znajdziesz karmę dla ptaków różnych gatunków. U nas naje się zarówno papużka, jak i większe papugi ary, kakadu czy żako, a także drób ozdobny Jeśli nie wiesz jaka karma dla ptaków będzie najlepsza przeczytaj nasze opisy pod produktami. Dobrze dobrana karma dla ptaków to połowa sukcesu. Dobrze zbilansowana dieta sprawi, ze zwierzę będzie szczęśliwe i zdrowe przez długi czas.

Karma i przysmaki dla ptaków

Karma dla ptaków w postaci ziaren to najlepsze co można podać pierzastemu pupilowi. W naszym sklepie znajdziesz pokarm dla ptaków różnych gatunków. Zacznijmy od tego, ze żywienia ptaków nie jest proste. To wybredne stworzenia, a do tego są w 100% zależne od nas. Dlatego wybór karmy dla ptaków jest bardzo ważny, ale dzięki nam może być dodatkowo prosty i przyjemny!

Mieszanka dla ptaków to najbardziej zbilansowane pożywienie jakie może zaserwować w domowych warunkach. W naszym sklepie zoologicznym Apetete znajdziesz kilka popularnych marek karmy dla ptaków takich jak: Nestor, Vitakraft, czy Beaphear. Niektóre dostępnych suchych karm dla ptaków wyglądem przypomina jedzenie dla gryzoni, czy innych domowych zwierząt jak psów, czy kotów.

Jedzenie dla ptaków

Mieszanka dla ptaków to dobry wybór, ale nie zapewni wszystkich składników odżywczych. Poza nią zwierzę powinno dostawać świeże warzywa i owoce. Surowe produkty są wspaniałymi dodatkiem do zbilansowanej diety Twojego ptaka. Jednak są tylko dodatkiem. Same w sobie nie mogą stanowić pełnowartościowej diety. Bezpieczne warzywa dla ptaków to: kukurydza, brokuły, marchew, i groszek. Nie zaleca się podawania sałaty lodowej, której brakuje składników odżywczych i są po prostu źródłem wody i błonnika.

Jakie owoce podawać ptakom?

Świeże jedzenie dla ptaków to zawsze zdrowy pomysł na urozmaicenie diety ptaków. Bezpieczne owoce to: jabłka, winogrona i banany. Unikaj podawania owoców cytrusowych, chyba że Twój weterynarz zalecił inaczej. Ponadto żaden domowy zwierzak nie powinien dostawać resztek z naszego stołu. Niedopuszczalne jest karmienie ptaków czekoladą, czy produktami zawierającymi kofeinę albo cukier. Jeśli chcesz nagrodzić swojego ptaszka, to możesz kupić mu specjalne przysmaki dla ptaków dostępne w naszym sklepie. Ewentualnie podawać kolby z ziarnami, które wszystkie ptaki bardzo lubią.

Ziarna dla ptaków

Pokarm dla ptaków, który składa się z samych ziaren powinien być uzupełniony o inne dodatki. Zauważmy jak jedzą wolno żyjące ptaki. Ich dieta nie składa się wyłącznie z suchych pokarmów. Kiedy zapasy żywności są obfite, ptaki zjadają owady, robaki, owoce, warzywa i zboża.

Dlaczego trudno jest przestawić ptaki na karmę dla ptaków?

Większość ptaków hodowlanych preferuje ziarniste pokarmy. Niekiedy przestawienie ptaka na dobrą dietę suchą jest bardzo trudne. Ptaki nie lubią zmian, co można powiązać z ich instynktem samozachowawczym. W naturze nieznane jedzenie mogło być dla ptaków ostatnim posiłkiem. Dlatego tak niechętnie podchodzą do nowych pokarmów. Większość ptaków dużych i średnich preferuje ziarna słonecznika, jednak dieta oparta na 1 rodzaju ziaren jest zbyt uboga. Taka nierównowaga żywieniowa może prowadzić do chorób. Na przykład same nasiona słonecznika są niezwykle ubogie w składniki odżywcze i bardzo bogate w tłuszcz, co może prowadzić do otyłości. Najlepszym rozwiązaniem jest podawanie ptakom: karmy dla ptaków w postaci pelletów, jednak do tej zmiany trzeba zwierzę odpowiednio wcześnie i stopniowo przygotowywać.

Jedzenie dla ptaków z podziałem na gatunek

Karma dla ptaków z naszej oferty a zapewni dobre zdrowie dla Twojego pierzastego przyjaciela. Pamiętaj, aby przed zakupem karmy dla ptaków sprawdzić jej skład oraz przeznaczenie. Każdy gatunek domowego ptaka wymaga innej diety. Pokarm dla ptaków żyjących w klatce powinien być jak najbardziej naturalny, zbliżony do tego, który jedzą na wolności. W naszym sklepie znajdziesz pokarm dla ptaków z podziałem na gatunek, rozróżniliśmy działy: karma dla papug małych jak nimfy, papużki faliste, które wymagają zróżnicowanego pokarmu. Dla dużych ras papug jak Ara, Kakadu proponujemy skorzystanie z oferty działu: karmy dla papug dużych i średnich. Apetete oferuje także wybór karmy dla kanarków, ptaków egzotycznych, a także dzikich ptaków, a nawet znajdzie się karma dla drobiu ozdobnego.

Jedzenie dla ptaków wolno żyjących

Pokarm dla ptaków w klatce nie będzie odpowiedni dla wolno żyjących. Wymagania żywnościowe wróbli, czy kaczek są zdecydowanie inne. Dlatego pasza dla ptaszków egzotycznych nie będzie odpowiednią mieszanką dla dziko żyjących zwierząt. Jeśli chcemy mądrze dokarmiać ptaki, w okresie kiedy pokarmu jest mniej, to w naszym sklepie znajdziesz odpowiednią paszę. Mieszanka dla ptaków wolno żyjących czy dobra karma dla dzikich ptaków zakupiona w sklepie zoologicznym pomoże im przetrwać zimę. Nie podawaj ptakom chleba, ani resztek z obiadu. Jeśli chcesz naprawdę pomóc im przetrwać trudny okres.

Sklep internetowy z karmą i przysmakami dla ptaków

Internetowy sklep z karmą i przysmakami dla ptaków Apetete proponuje najlepsze ceny i ciekawe rozwiązania do prowadzenia domowej woliery. Znajdziesz u nas karmy od czołowych producentów takich jak Nestor, Vitakraft, Certech i wiele innych. Dodatkowo proponujemy jako uzupełnienie diety ptaków doskonałej jakości przysmaki w postaci kolb z ziarnami, zioła, witaminy i minerały, które wzbogacą dietę pupila oraz będą bardzo pomocne podczas procesu adaptacji. W sklepie internetowym Apetete możecie w łatwy sposób znaleźć produkty dzięki sprawnej wyszukiwarce produktów, ewentualnie można skorzystać z filtrów. Dzięki temu zrobimy zakupy szybko i sprawnie. Zakupy w sklepie internetowym to oszczędność czasu i pieniędzy.

Karma i przysmaki dla ptaków - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

Co można dać do karmnika dla ptaków?

W ptasim karmniku może zagościć wiele przysmaków. Jednym z nich jest proso senegalskie, które jest naturalne, nieprzetworzone i lekkostrawne. Ptasią dietę można urozmaicić gotowymi kolbami z papryką i marchewką. Niektóre ptaki uwielbiają małe kolby owocowe, z których mogą same wydziobywać ziarenka. Takie produkty zawierają owies bezłuskowy, proso czerwone, płatki owsiane, siemię lniane czy kanar. Niektóre gatunki ptaków np. papużki faliste można karmić gotowymi kolbami z miodem i sezamem.

Czego nie wolno dawać ptakom?

Ptakom nie można podawać żadnego zepsutego jedzenia. Zabroniony jest spleśniały lub zamarznięty chleb, zleżała kasza, ryż czy stare produkty mięsne. Takie produkty spożywcze powodują biegunki i mogą doprowadzić do zagrażającej życiu ptasiej kwasicy. Słony pokarm również jest szkodliwy. Zabronione jest podawanie ptakom solonej słoniny, warzyw konserwowych, czy posolonych ziemniaków, ponieważ zawarta w nich sól może doprowadzić do niewydolności nerek i układu krążenia.

Jaka karma dla ptaków na zimę?

Na zimę dla ptaków polecamy karmę, która zawiera różnorodną mieszankę nasion. Jest to pokarm o średniej zawartości białka i tłuszczu, który może być podawany ptakom przez cały rok (zwłaszcza zimą). Dziko żyjące ptactwo można dokarmiać ziarnami, nasionami i orzechami, a także prosem senegalskim. Jest to wyjątkowo smaczny i naturalny przysmak dla ptaków, który stanowi bogate źródło witamin, wapnia, magnezu oraz potasu. Pokusić się można o zakup mieszanki oleistej dla ptaków, w składzie której znajdują się takie nasiona jak siemię lniane, rzepak, kanar oraz żółte proso.