• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Drapaki stojące powyżej 1m dla kota

5 produkt(ów)

Drapaki stojące powyżej 1m

Duże drapaki dla kota, w tym dziale znajdziesz drapaki dla kota, które będą odpowiednie dla więcej niż jednego mruczącego i drapiącego towarzysza. Prezentowane w tej kategorii produkty, to prawdziwe place zabaw, zapewnią nie tylko odpowiednią higienę łap i pazurów, ale zadbają o ich doskonałe samopoczucie. Jeśli masz w domu miejsce na montaż takiego drapaka to jedno jest pewne – kot go pokocha i zrobi z niego użytek.

Drapak dla kota jest niezbędnym wyposażeniem dla każdego zdrowego kota. Koty muszą mieć ujście, aby móc się drapać, więc zapewnienie w tym celu stanowiska może uratować meble, draperie i wykładzinę przed zniszczeniem. Koty również używają swojego drapaka do rozciągania i ćwiczeń, więc uzyskanie odpowiedniego stanowiska jest niezbędne dla zdrowia i dobrego samopoczucia Twojego mruczącego towarzysza. Niezależnie od wieku i rasy wszystkie koty mają pazury na przednich i tylnych łapach. Te tylne służą przede wszystkim do drapania ciała i wspinaczki, podczas gdy przednie pazury pomagają kotom łapać i trzymać ofiarę. Zarówno przednie, jak i tylne pazury mogą być również używane w razie potrzeby jako obrona. Podobnie jak ludzkie paznokcie, pazury kotów rosną przez całe życie kota i wymagają regularnej uwagi. Większość kotów sama się tym zajmuje, używając zębów do obcinania tylnych pazurów, odsłaniając ostre, nowe pazury. Dla ich przednich pazurów łatwiej jest zaczepić ich szpony w jakimś materiale i pociągnąć w dół. W ten sposób kot ściera pazurki.

Koty muszą drapać i nie podlega to żadnej dyskusji, dzięki drapaniu pozostawiają swoje wonne wizytówki, odsłaniają świeże pazurki, a także rozciągają mięśnie. Poza drapaniem ważne jest dla kotów zapewnienie im stymulacji umysłowej. Wszak kot to potomek dzikiego kota afrykańskiego, może i lwy odpoczywają 20h dziennie, ale również polują! W domu kot nie musi polować bo jedzenie, które zapewnia mu przetrwanie dostaje podane na tacy. Chcąc dogodzić właściciele wyszukują odpowiednio rozmaitych pokarmów dla kotów: karmy mokre, karmy suche, przysmaki. Oczywiście kot potrzebuje jedzenia i nie ulega wątpliwości, że na swój koci sposób jest nam wdzięczny za strawę. Jednak mimo wszystko potrzebuje polowania. Instynkt myśliwski jest w kotach silnie zakorzeniony, dlatego zabawy które mają na celu poruszenie ich kocich, dzikich instynktów są najlepsze. W naszym sklepie Apetete znajdziesz zarówno zabawki pluszowe, jak i myszki, piórka, piłeczki, laserki wszystko co potrzebuje kot by pobudzić swoje dzikie instynkty. Dostępne w tym dziale drapaki dla kotów posiadają również zabawki, a także miejsce do spania i obserwacji.

Drapaki sizalowe

Najczęściej wybieranym materiałem na drapaki dla kotów jest sizal. Jest on bezpieczny oraz na tyle twardy, że zachęca koty do drapania, dodatkowo pozwala na swobodne wyciągnięcie pazurków z wnętrza materiału. Drapaki stojące kilkupoziomowe to dodatkowa frajda dla kotów, nie tylko zapewniają im higienę pazurków, ale taki drapak daje jeszcze większą powierzchnię do niszczenia. Poza tym na drapaku koty spędzają całe dnie, wylegując się, a im wyższy tym kot czuje się bezpiecznie, obserwując otoczenie oraz aktywność innych domowników. Duże drapaki koty traktują jak domek na drzewie, wspinają się po nich, skaczą na różne piętra, drapią oraz bawią się umieszczonymi na nim zabawkami. Niektóre z dostępnych drapaków posiadają budki dla kota a ponieważ koty to leniuchy. Większość swojego wolnego czasu spędzają na przesypianiu, dodatkowe miejsce do odpoczynku będzie mile przez nich zaakceptowane. Budka dla kota daje schronienie przed zimnem, właścicielem oraz gośćmi i innymi zwierzętami. Koty cenią sobie miejsca zaciszne oraz swoją prywatność. Jeśli drapak jest solidny, dobrze przymocowany pewne jest, że kot nie będzie z niego schodził poza chwilą na zabawę oraz na przerwą na toaletę i jedzenie.

Oferta sklepu Apetete drapaków dla kota

W naszym sklepie dla kota znajdziesz nie tylko drapaki małe i duże, ale także wiszące, stojące, narożne oraz legowiska dla kotów małe i średnie. Proponujemy drapaki od najlepszych producentów takich jak Trixie, Yarro czy Ferplast.

Przeczytaj na naszym blogu: