• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Karma i przysmaki dla małych papug

Do małych papug zaliczamy miedzy innymi: papużki faliste, nierozłączki, mnicha, katarzynki, wróbliczki, łąkówki, mordolotki oraz barabandy.. Jeśli jesteś w gronie szczęśliwych opiekunów małych papug to ten dział jest specjalnie dla Ciebie. Znajdziesz tu odpowiednie jedzenie dla małych papug. Pamiętaj, że od wyboru karmy dla małych papug zależy zdrowie i kondycja pierzastego przyjaciela. Apetete proponuje tylko sprawdzone karmy popularnych marek, ponadto znajdziesz u nas również inne akcesoria do karmienia ptaków jak poidełka i miseczki, a w innym dziale czeka karma dla papug średnich i dużych.

Karma dla małych papug w sklepie Apetete

Papugi to zwierzęta które zagościły na stałe w naszych domach. Wiele osób nie wyobraża sobie domu w którym nie słychać głosu ptaków. Nic dziwnego można przywyknąć poza dźwiękami jakie wydają dodają również otoczeniu koloru. Papugi mienią się kolorami i ozdobami niczym modelka na wybiegu. Obecnie naliczyliśmy około 300 odmian domowych papug, a z każdym rokiem ta liczba rośnie. Te egzotyczne zwierzęta wymagają jednak odpowiedniego traktowania. W końcu nie są sztuczną ozdobą domu, ale żywym stworzeniem. Pierwszą podstawową potrzebą jest zapewnienie dobrego jedzenia oraz zakup klatki dla ptaków.

Pokarm dla małych papug powinien być lekkostrawny i wysoko mineralny. Te zwierzęta mają wyjątkowe potrzeby żywieniowe. Nie może być też za tłusty, bo w niewoli łatwo utuczyć ptaszki. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup gotowych mieszanek dla ptaków. Karmy dla ptaków dostępne w naszym sklepie ułatwią nam opiekę. Dobra mieszanka dla małych papug to najlepszy wybór. Tak naprawdę skomponowanie pełnowartościowej diety bez fachowej wiedzy jest bardziej skomplikowane niż myślimy. W końcu egzotyczne ptaki żyją w innym klimacie. Jedzenie dla małych ptaków jest zróżnicowane i obejmuje dostępne owoce i warzywa oraz owady oraz orzechy i nasiona. Dlatego nie da się idealnie odwzorować diety ptaków egzotycznych.

Jedzenie dla małych papug

Według lekarzy weterynarii suchy pokarm dla małych papug powinien stanowić tylko 50 do 70% dziennej diety. Mieszanka dla małych papug nie powinna zawierać żadnych cukrów, ani barwników. Składniki te kumulują się w organizmie. I z czasem mogą być przyczyną poważnych chorób. W naszym sklepie znajdziesz odpowiednie karmy dla papug małych, które zostały polecane przez hodowców. Poza suchą karmą dla papug zwierzak powinien dostawać również świeże składniki. Uważa się, że 30-50% diety papugi powinno składać się ze świeżej żywności, w tym: surowe warzywa lub gotowane na parze, a także namoczone rośliny strączkowe, surowe, orzechy i nasiona oraz owoce.

Wiele osób wyobraża sobie, że jedzenie dla małych papug na wolności składa się wyłącznie z owoców i orzechów. Jednak naukowcy odkryli, że jest to mylne przekonanie. Ponadto zauważmy, że dzikie ptaki zużywają znacznie więcej energii niż ptaki żyjące w niewoli. Ponadto owoce, które jedzą na wolności, zawierają znacznie mniej cukru i znacznie więcej błonnika niż owoce dostępne w sklepie.

Karmy dla małych papug w sklepie Apetete są dostosowana do wymogów egzotycznych ptaków. Odpowiednia mieszanka dla małych papug, musi być na tyle urozmaicona, aby dostarczyć wszystkich składników odżywczych. Ważne jest, aby pokarm dla małych papug był dostosowany do ich niecodziennych potrzeb. Ponadto musi jak najbardziej przypominać jedzenie dla małych papug, którym żywią się na wolności.

W Apetete proponujemy najlepsze i sprawdzone karmy dla małych papug od polecanych producentów takich jak Nestor, Beaphear. Karmy te od lat istnieją na rynku, przez co mamy pewność, że służą domowym ptakom . Jeśli nie wiesz jaka karma dla małych papugbędzie najodpowiedniejsza to te firmy ułatwiają wybór. Stworzyły specjalne mieszanki ziaren, suszonych owoców i warzyw dostosowane do wymagań pierzastych przyjaciół.

W Apetete tylko pokarm dla małych papug od najlepszych dostawców

Zapewne chcesz dla swojej papugi jak najlepiej. Taki kolorowy przyjaciel wymaga specjalnego traktowania. Nie można tutaj pozwolić sobie na błędy czy ustępstwa. Bo słabej jakości pokarm dla ptaków odbije się na zdrowiu, pióra będą wypadać.

Pokarm dla małych ptaków dostępny w naszej ofercie pochodzi tylko od sprawdzonych dostawców. Dzięki temu wybierając nasze karmy dla małych papug otrzymujesz gwarancję, że Twoje zwierzę dostaje dobre jedzenie. Odpowiednio dostosowane do jego wymagań. Dzięki naszym karmom opieka nad kolorowym pupilem jest dużo łatwiejsza.

Sklep internetowy z karmą i przysmakami dla małych papug

W Apetete szczycimy się przejrzystą i intuicyjną stroną internetową. Dzięki temu zakupy w naszym sklepie nie zajmują dużo czasu. Wszystko dzięki odpowiednim podziałom. Każdy produkt został odpowiednio pogrupowany w kategorie. Dzięki czemu opiekun wchodząc na kategorię np.: karma dla małych papug znajdzie jedzenie odpowiednie dla swojej nimfy, czy papużki falistej, nierozłączki itp. Dodatkowo jeśli wpiszesz odpowiednie hasło jak małe papugi karma również przekierujemy Cię do szukanego działu. Apetete jest też na Facebooku, nasze konto obserwuje już spora liczba szczęśliwych opiekunów psów i kotów. Teraz rozszerzyliśmy ofertę o produkty dla gryzoni, ptaków domowych i dzikiego ptactwa. Na bieżąco będziemy uzupełniali naszą ofertę, dzięki czemu zrobisz zakupy w jednym miejscu dla wszystkich swoich pupili.