• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY
 • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY

Siano dla królika

5 produkt(ów)

Siano dla królika w sklepie zoologicznym dla małych zwierząt znajdziesz najlepszej jakości i bezpieczne sianko dla królika miniaturki jak i dla króli. Siano dla królika jest podstawą jego diety. Pozwala zadbać o jego uzębienie, zapewnia odpowiedni poziom minerałów i składników odżywczych.

Siano jest podstawą wyżywienia królików. W sklepie Apetete znajdziesz je w najlepszych cenach - od popularnych producentów przysmaków oraz karm dla gryzoni oraz królików (zajęczaki). Siano dla królika stanowi podstawę jego diety, pokrywając nawet 80-90% zapotrzebowania pokarmowego. Siano to nie tylko podstawa diety, ale także podłoże dla królika, które chroni jego łapki przed kontuzjami czy zranieniem. To również podstawowy materiał do budowy gniazda, jeśli królik spodziewa się młodych. Jednak należy rozróżnić siano, po którym królik chodzi, od tego, które ma zjeść. W tym celu poleca się do klatki wstawić specjalny pojemnik na siano dla królika. Takie rozwiązanie pozwala nie tylko na wyodrębnienie części jadalnianej od zabawowej, ale daje możliwość kontrolowania ilości siana spożywanego przez królika. Zgniłe, przeleżałe siano, które nieopacznie królik zje, może być przyczyną nie tylko niestrawności, ale nawet śmierci. To dlatego, że zajęczaki te mają bardzo delikatny układ pokarmowy.

Ile sianka powinien jeść Twój królik?

Dobowe zapotrzebowanie królików na siano odpowiada mniej więcej wielkości jego korpusu. Nie należy królików przekarmiać! Jeśli widzimy, że zwierzak bawi się jedzeniem - to znaczy, że go nie je! A co zrobić, jeśli królik odmawia jedzenia siana? To jest bardzo niebezpieczne, bo jak już wiecie, siano to podstawa wyżywienia królików, dlatego w pierwszej kolejności należy udać się do lekarza weterynarii, który sprawdzi stan zdrowia zajęczego pacjenta. Może się okazać, że przyczyną nie jest ból brzucha, a np.: przerośnięte zęby… Po wykluczeniu podłoża medycznego można przetestować poniższe triki:
 • Mieszanie siana dla królika z mieszankami paszowymi
 • Różne rodzaje siana – króliki mają swoje preferencje smakowe, gusta i guściki.
 • Ograniczenie owoców, warzyw w diecie królika - nadmiar smakołyków i przegryzek między sianem dla królika – czyli głównym posiłkiem. Jeśli ograniczysz porcje owoców i innych króliczych smaczków, zwierzak powinien wrócić do siana

Jakie rodzaje siana dla królika są bezpieczne?

Króliki, podobnie jak inne zwierzęta i stworzenia na ziemi, mają swój gust. Niektóre króliki lubią zmiany, dlatego można tutaj poeksperymentować i podawać królikom różne rodzaje siana. W sklepie zoologicznym dla królika znajdziesz siano łąkowe, siano dla królika 10kg.

Siano łąkowe dla królika jest uniwersalne i nadaje się zarówno jako siano dla królika miniaturki, jak i siano dla królika 10kg, czyli dużego królika. Takie siano łąkowe jest pokarmem pełnowartościowym i odżywczym i najchętniej zjadanym przez królika. Większość królików lubi siano tymotkowe, które ma dla królika słodki smak, przez to jest dużo chętniej zjadane niż inne sianka. Zawiera optymalną ilość wapnia, fosforu, jest bogate we włókno i ligniny, a przy tym zawiera mało białka.

Smaczne siano pomaga regulować trawienie, a jego grube źdźbła trawy pomagają ścierać stale rosnące zęby królika. Sklep zoologiczny dla królików Apetete oferuje siano czyste oraz takie z dodatkiem tymotki od najlepszych i polecanych producentów pasz dla królików jak Versele Laga Nature albo Beaphear Care+.

Jakie siano dla królika?

Siano dla królika powinno pochodzić ze świeżych traw, najpopularniejsza jest tymotka łąkowa. Ponadto ze względu na szybko i stale rosnące zęby królika, poleca się siana dla królika z pierwszego pokosu. Zbiór w tym okresie zapewnia, że siano jest długie, twarde i tym samym lepiej spełnia swoją funkcję ścieralną. Z drugiej strony, odpowiadając na pytanie: jakie siano dla królika nie jest polecana lucerna. Siano z lucerny stanowi ważny składnik białka, tłuszczy i wcześniej wspominanego błonnika, ale ze względu na super kaloryczność nie jest polecane jako podstawa diety dorosłych królików. Lucerna częściej występuje w karmach dla królików w ciąży i młodych.

Sianko dla królika w sklepie Apetete.pl

Versele Laga, Herbal, Chipsi to producenci, którzy w ofercie mają zarówno siano dla królika miniaturki, jak i dla większych zajęczaków. Wszystkie siana dostępne w sklepie Apetete dostarczają 100 % naturalnych i najwyższej jakości składników, a ich produkty są cenione wśród właścicieli królików i innych gryzoni. W naszej ofercie znajdziecie siana dla królików czyste, z dodatkami owoców, warzyw oraz ziół np. burakiem, marchewką, miętą. Zamiast kupować gotowe mieszanki jest możliwość stworzenia własnej kompozycji smakowej. W sklepie Apetete dostępne są różne mieszanki ziół, które pomogą wzbogacić smak i zapach siana i tym samym zachęcą zwierzaka do pełnego zjadania swojej porcji.

Siano dla królika - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

Ile siana może jeść królik?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, ile siana może jeść królik, ponieważ gryzoń powinien mieć do niego nieograniczony dostęp. W każdej klatce królika powinien znaleźć się metalowy paśnik. W jego wnętrzu należy umieścić siano. Jedzenie siana korzystnie wpływa na ścieranie się króliczych zębów, które cały czy rosną. Ponadto siano jest paszą objętościową, która przesuwa treść pokarmową królika do dalszych odcinków jego układu pokarmowego. Gryzoń powinien spożywać siano kilka razy dziennie.

Czy królik może jeść siano?

Królik może jeść siano, a wręcz musi je spożywać kilka razy dziennie. Siano jest podstawą króliczej diety i gryzoń musi mieć do niego nieograniczony dostęp. Sianko w króliczej klatce powinno być umieszczone w paśniku, aby nie zostało zabrudzone moczem i odchodami zwierzęcia. Należy mieć na uwadze, że królicze zęby rosną przez cały czas i to właśnie jedzenie siana wpływa korzystnie na ścieranie jego zębów. W dobrze wyposażonych sklepach zoologicznych można znaleźć siano dla królika wzbogacone o zioła, nagietek, babkę lancetowatą, mniszek lekarski, a nawet miętę. Siano należy wymieniać co dzień na świeże, podobnie jak wodę do picia.

Jakie siano dla królika?

Najbardziej popularne jest siano łąkowe, które dostarcza królikom wartościowego białka roślinnego, błonnika pokarmowego, witamin oraz mikro i makro elementów. Delikatnie wysuszone i wielokrotnie oczyszczone z pyłu siano łąkowe jest podstawą króliczej diety. W dobrych sklepach zoologicznych można znaleźć siano tymotkowe z dodatkami np. Z burakiem i pomidorem czy z papryką i pasternakiem. Pyszna, pachnąca tymotka łąkowa jest prawdziwym przysmakiem nie tylko królików, ale również świnek morskich, szynszyli czy koszatniczki.