• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Drapaki leżące, maty dla kota

28 produkt(ów)

Drapaki leżące, maty

Kot drapać musi, jednak nie oznacza to, że powinniśmy pozwalać mu na drapanie naszych mebli: dywany, kanapy, firanki nie będą wyglądały ładnie, ponadto koszt zakupu drapaka jest zdecydowanie niższy od wymiany wyposażenia w naszym mieszkaniu. Jeśli nie chcemy mieć podrapanych i poniszczonych mebli musimy pamiętać o tej ważnej zasadzie – kot potrzebuje drapaczki. Poza tym, ze zakupimy drapak dla kota powinniśmy sprawdzić jego użyteczność, jeden mały kartonowy drapak może okazać się nie wystarczający dla kilku kotów, albo dla jednego rozrabiaki. W tym dziale prezentujemy drapaki leżące, małe drapaki dla kociaków i dorosłych kotów. Odpowiednie zarówno dla małych jak i dużych mruczków, do położenia zamiast dywanu, oraz do zabawy. Jesteśmy pewni, ze bogata oferta prezentowana w naszym sklepie dla kota pozwoli zadbać o piękny i schludny wygląd Twojego mieszkania mimo obecności w niej niszczącego kota.
Po pierwsze przy zakupie drapaka powinniśmy uwzględnić preferencje naszego zwierzaka, jeśli kot drapie nasze dywany – na pewno ucieszy się z drapaka – maty. W przeciwieństwie do zdrapanego dywanu, sizalowe drapaki z dodatkiem pluszu nie poddadzą się tak łatwo kocim pazurom, dzięki temu starczą na dłużej, a także będą dla kotów atrakcyjniejsze. Maty w kształcie myszki z piłeczką to propozycja od Trixie. Pozwala kotu drapać pazury oraz rozciągać się tak jak lubi. Taka mata do drapania to świetna opcja dla leniwych kotów, a także małych kociaków, które jeszcze nie umieją skakać po dużych drapakach, pierwsze kontakty z drapakiem wykonują właśnie na leżąco.

Czy koty lubią leżące drapaki

Koty rzeczywiście uwielbiają drapać w poziomie. Niektórzy nawet lubią drapać do góry nogami, kopiąc w dach „drapiących tuneli” tylnymi łapami w stylu króliczka. Zachęcamy do wypróbowania różnych rodzajów drapaczek dla kotów, i zgaduję, że w ogóle nie będą stratą pieniędzy. Zamiast tego będą częścią ich zabawy, które jest kluczowa dla utrzymania zdrowych, aktywnych i szczęśliwych kotów domowych.

Gdzie umieścić drapak leżący dla kota

Kiedy zabierzesz swoje drapacze do domu, umieść je tam, gdzie będzie ich używał twój kot. Ukrycie ich w piwnicy, jeśli twój kot ich nie użyje, absolutnie gwarantuje, że będą stratą pieniędzy. Jeśli twój kot jest przyciągany do rogu sofy, umieść dwustronną taśmę na kartonie na tym rogu i umieść obok niego drapak, drzewo lub podkładkę. Jeśli twój kot lubi kocimiętkę, możesz dodatkowo drapaki spryskać kocimiętką czy feromonami.
Nie dawaj swojemu kotu jednego małego drapaka – im więcej miejsc do drapania będzie miał Twój kot tym bardziej będzie zadowolony i mniej prawdopodobne jest, że będzie drapał to, czego nie chcesz, żeby dotknął.

Oferta sklepu Apetete różne rodzaje drapaków do położenia na ziemi

W naszym sklepie Apetete znajdziesz wiele opcji drapaków poziomych w atrakcyjnych cenach. Między innymi dywany, maty do drapania a także rolki, czy drapaki kartonowe. Te ostatnie to hit wśród kocich drapaków. Oferują kotom maksymalne warianty zabawy, a nam pozwalają zaoszczędzić powierzchnię. Jeśli nie mamy dużo miejsca na postawienie drapaków stojących to taki drapak kartonowy to absolutne minimum. Oprócz tego, że kot może go zdrapać, może na nim również się położyć, a miękka i wygodna faktura tektury tylko zachęca do takiego wykorzystania drapaczka. Karton jest świetną powierzchnią do drapania, zabawą dla kota – sam zobaczysz jak oszaleje na jego punkcie. W naszym sklepie znajdziesz drapaki kartonowe od firmy Trixie. A także drapaki rolki, zapewniające fantastyczną zabawę, czy drapaki pochyłe. Wszystko to znajdziesz w naszym sklepie dla kota Apetete. Pamiętaj, że im więcej drapaków i powierzchni do zabawy zapewnisz swojemu kotu tym lepiej dla jego zdrowia – wszystko co może zachować, utrzymać kota w stanie aktywnym pomoże mu zapobiegać otyłości i związanej z nim chorób.
Im więcej drapaków i różnorodności tym kot jest zdrowszy.

Przeczytaj na naszym blogu:

Drapaki leżące, maty - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

Dlaczego kot potrzebuje deski lub maty do drapania?

Drapanie dla kota to nie tylko możliwość na ścieranie swoich pazurków. W ten sposób również znaczą teren, co jest dla nich zupełnie naturalnym zachowaniem. Koty to zwierzęta terytorialne i w ten sposób oznaczają teren, pozostawiając na nim swój zapach. To także możliwość na odstresowanie się i relaks u mruczka. Wybierając deskę lub matę do drapania, można zagwarantować kotu przyjemną dla niego aktywność, dzięki której zaspokaja swoje naturalne instynkty.

Jak wybrać matę do drapania dla kota?

Matę do drapania dla kota wybierz pod kątem wielkości pupila. Wybierając taki gadżet, weź pod uwagę również możliwości mieszkaniowe, czyli ilość miejsca, jakie możesz przeznaczyć na matę dla kota. Szersze i dłuższe warianty to dla kota większe pole do popisu i możliwości znaczenia. Warto wziąć pod uwagę również materiały, z jakich została wykonana mata. Dobrej jakości mata lub drapak będą wykonane z przyjemnych dla kota tkanin o odpowiedniej strukturze.

Jaki materiał na drapak dla kota?

Drapak dla kota powinien być wykonany z materiałów o odpowiedniej fakturze. Praktyczny drapak to taki, który będzie wytrzymały, a jednocześnie zachęcający dla mruczka. Często stosowanym materiałem na drapak dla kota jest sizal, który jest przyjemny dla kotów i gruby. Dzięki temu koty mogą przyjemnie szarpać materiał i ostrzyć swoje pazurki. Inne drapaki często wykonane są z drewna. Warto wziąć pod uwagę także jaki materiał odpowiada kotu, aby zabawka cieszyła się zainteresowaniem z jego strony.