• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Gwizdki treningowe dla psa

5 produkt(ów)

Gwizdek dla psa?

Gwizdek dla psa to narzędzie szkoleniowe, które emituje wysoki dźwięk, kiedy w niego odpowiednio dmuchniesz. Istnieją dwa główne rodzaje gwizdków dla psów: słyszalne w tym głośne, wysoko tonowe i ciche tzw. ultradźwiękowe Słyszalny gwizdek jest zasadniczo tradycyjnym gwizdkiem — dmuchasz w niego i wydobywa się ostry, przenikliwy dźwięk, podobny jest do gwizdków trenerskich. Cichy gwizdek również emituje dźwięk, gdy w niego dmuchasz, ale ten dźwięk ma częstotliwość słyszalną dla psów, ale nie dla ludzi. Większość cichych gwizdków wydaje dźwięk o częstotliwości od 23 do 54 kiloherców, który dla ciebie brzmi jak syk.

Jak działają gwizdki dla psa?

Psy słyszą dźwięki o wyższej częstotliwości znacznie lepiej niż ludzki głos, dlatego chętniej reagują na gwizdek dla psa podczas spaceru czy treningu. Poza tym gwizdek ma tę moc, że jest dla psa lepiej słyszalny z dużo większej odległości niż Twój głos. Szczególnie polecane są gwizdki dla psów ras myśliwskich, które mają tendencję do ucieczek czy pogoni za zwierzyną. Wprowadzenie odpowiednie gwizdka dla psa może uratować zwierzakowi życie.

Jakie są rodzaje gwizdków dla psa?

W naszym sklepie zoologicznym znajdziesz wiele akcesoriów szkoleniowych, które pomogą Ci w nauce przywołania Twojego pupila. Jednym z nich jest gwizdek dla psa. Przed wyborem gwizdka poznaj ich rodzaje i właściwości ten krótki przewodnik powinien Ci pomóc podjąć właściwą decyzje:

Gwizdek wysokotonowy to odpowiedni gwizdek dla każdego psa. Udowodniono naukowo, że psy preferują wysokie dźwięki, które są przyjemniejsze dla ich ucha, a tym samym psy lepiej na nie reagują. Jeśli nie chcesz zdzierać głosu wołając psa – wprowadź do nauki przywoływania gwizdek wysokotonowy, ty możesz go nie słyszeć dobrze, ale Twój pies będzie go słyszał.

Gwizdek wysokotonowy przydatny podczas nauki przywoływania, to gwizdek, dla psa który jest bardzo dobrze przez niego słyszalny. Psy w porównaniu do ludzi mają dużo wrażliwszy słuch na dźwięki, są w stanie zlokalizować mysz poruszająca się w trawie, czy usłyszeć szepty na klatce schodowej. To dlatego Gwizdek wysokotonowy jest dla psów bardzo dobrze słyszalny, polecany jest przy nauce odwoływania.

Uwaga: jeśli chcemy nauczyć psa przychodzenia na dźwięk gwizdka musimy mu odpowiednio ten dźwięk wprowadzić. Bez skojarzenia dźwięku gwizdka z nagroda – nie wywołamy żadnego efektu. Pies musi wiedzieć, że za dźwiękiem gwizdka kryje się wspaniała nagroda.

Gwizdek ultradźwiękowy – dla ludzi niesłyszalny w ogóle to tzw. cichy gwizdek, ale psy słyszą go bardzo dobrze i to dużych odległościach. Ten typ gwizdka, wynaleziony w 1876 roku przez Sir Francisa Galtona, był używany do testowania poziomu słuchu u ludzi, kotów i psów. Termin „gwizdek ultradźwiękowy” jest dokładniejszy, ponieważ, gwizdek nie jest cichy — emituje dźwięki ultradźwiękowe, na które reagują psy. Taki gwizdek na psa wytwarza dźwięk o częstotliwości przekraczającej 20 000 Hz. Gwizdek taki używany jest najczęściej przy tresurze lub do odganiania psów. Górna granica zakresu słuchu psa wynosi około 45 kHz, a kota 64 kHz. To gwizdek na psa, do odstraszania psów ultradźwiękowy w przeciwieństwie do gwizdków dla psa, które mają za zadanie przywołać zwierzaka, gwizdek ten ma zadanie odstraszyć psa od człowieka. Używane przez biegaczy i listonoszy.

Gwizdek trenerski- przydatny podczas nauki komend, ma mocny pojedynczy dźwięk, przywołuje psa do porządku, przerywa niepożądane zachowanie. Dźwięk ma podobny do takiego, jak używają sędziowie na meczach. Jest to tak zwany głośny gwizdek, w przeciwieństwie do wysoko tonowych dobrze słyszalny również dla człowieka. Również jeśli zostanie dobrze zaprogramowany może służyć jako gwizdek do nauki przywoływania.

Gdzie kupić gwizdek dla psa?

Jeśli nie wiesz jeszcze, gdzie kupić gwizdek dla psa to koniecznie zapoznaj się z ofertą naszego sklepu zoologicznego Apetete, w dziale trening dla psa. Posiadamy szeroki wybór gwizdków dla psa, które ułatwiają szkolenie pupila. Na koniec uwaga: Bez względu na, jaki rodzaj gwizdka dla psa się zdecydujesz czy cichy, czy gwizdek trenerski pamiętaj, aby używać gwizdek do celu w jakim został stworzony, czyli do nauki psa, a nie do straszenia, czy karania ten sposób stworzysz z psem świetną więź, opartą na wzajemnym zaufaniu a nie karaniu.