• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY
 • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY

Karma według wagi psa


Pies powinien dostawać karmę dostosowaną do jego wielkości i docelowej wagi. Znajdziesz tu karmy dla małych, średnich, dużych a nawet olbrzymich psów.
Wybierz wielkość swojego psa a pokażemy Ci jak powinna wyglądać jego zdrowa dieta.

Wybierz wielkość Twojego Psa

Małe rasy 2kg - 10kg
Średnie rasy 10kg - 25kg
Duże rasy 25kg - 45kg
Olbrzymie rasy > 45kg


Karmy suche i mokre dla psa z podziałem na wagę pupila

Wygląd Twojego psa, jego zachowanie a także ogólny stan zdrowia są zależne od jego diety. Karma powinna uwzględniać zapotrzebowanie energetyczne, powinna zawierać odpowiednią ilość witamin i minerałów, które pomogą uchronić psa przed chorobami a przede wszystkim dadzą mu energię do codziennego życia.

Niektóre marki karm dla psów przygotowują zróżnicowane produkty pod kątem wielkości psa. Najczęstszy podział jaki stosują producenci karm to: małe rasy, rasy miniaturowe, duże rasy oraz psy ras olbrzymich. Różnice widoczne między tymi karmami na pierwszy rzut oka to przede wszystkim wielkość krokietów.

Różne potrzeby psów na etapach życia

Szczeniaki czy suczki w ciąży wymagają diety wysokokalorycznej, podczas gdy psi senior powinien dostawać tej karmy zdecydowanie mniej. Podobnie jest z psami z ras mało aktywnych, czy ogólnie domowymi pieszczochami dla których wysokoenergetyczna karma stanie się nie tylko przyczyną otyłości, ale i depresji.

Mokra karma dla małego psa

Małe rasy psów,czyli takie których waga w dorosłym życiu nie przekracza 10kg. Ich przedstawiciele to: Yorkshire teriery, Maltańczyki, Chichuhua, Jamniki wymagają diety wysokoenergetycznej, ale podanej w małych krokietach. Miniaturowa wielkość granulek pozwala psom na normalne pobieranie pokarmu. Ponadto karmy dla małych ras muszą zawierać formułę oral care – czyli taką, która wspomaga ochronę zębów. Małe rasy psów ponadto są dużo bardziej wybredne. Cecha ta związana jest ściśle z ich uwarunkowaniami genetycznymi. Niektóre małe rasy mają zdecydowanie słabszych węch, dlatego karma dla nich musi być naprawdę aromatyczna. Większość producentów karm dla psów znając te wymagania przygotowuje diety o wyjątkowej apetyczności. Karmy dla małego psa w sklepie Apetete suche to: Eukanuba , Royal Canin , Hill’s, Acana i wiele innych.

Małe rasy psów żyją obok człowieka, dlatego są dużo bardziej wybredne i zdarza się, że nie chcą jeść suchej karmy dla psa, dlatego większość opiekunów decyduje się na podawanie karmy w saszetce, czy w puszcze. Mowa o mokrych karmach dla psa. Taki rodzaj pożywienia jest dla psa dużo bardziej apetyczny: pływające kawałki mięsa w soczystej galaretce, całe filety z kurczaka, prezentują i smakują zdecydowanie lepiej od suchej karmy. W sklepie apetete.pl znajdziesz karmy przeznaczone specjalnie dla małych ras: z odpowiednią aromatycznością i gramaturą. Małe saszetki, czy małe gramaturowo puszki dostosowane są do potrzeb psów. Wielkość opakowania ułatwia serwowanie posiłków.
W sklepie dla psa Apetete odnajdziesz bogatą i pełną ofertę karm mokrych dla małych psów od czołowych producentów, takich jak: Royal Canin, Dolina Noteci , Animonda czy DogFine Food i Rinti specjalnie przygotowali karmy z myślą o specyficznych potrzebach małych ras.

Jak dobrać karmę dla średniego psa

Średnie rasy psów stanowią największą i najbardziej różnorodną grupę zwierząt. Z tego powodu właściciel średniego psa nie może, przy wyborze karmy kierować się jedynie wielkością pupila. Dobierając dietę dla psa należy patrzeć szerzej – uwzględniając warunki w jakich przebywa pies, jego rasę, predyspozycję do alergii, aktywność oraz wiek. Przykładowo pies średni rasy Dalmatyńczyk może potrzebować karmy nisko energetycznej, ponieważ został poddany zabiegowi kastracji, a właściciel nie wychodzi z nim na długie i aktywne spacery. Tymczasem tej samej rasy zwierzak – biega w maratonach, nie został wykastrowany, za to ma alergię na kurczaka. Dla takiego psa odpowiednia karma będzie uwzględniała jego wysokie potrzeby energetyczne oraz alergie. Ponadto należy uwzględnić, że psy średnich ras to również kundelki, które czasem ciężko katalogować pod kątem rasy.

W sklepie online Apetete znajdziesz karmy z podziałem na rasy, wielkość psa, jego aktywność, a nawet smak. Możesz skorzystać z wyszukiwarki produktów, albo przejrzeć ofertę dostępną na tej stronie. Karmy znanych producentów takie jak Brit , Eukanuba , Josera zostały podzielone z uwzględnieniem rozmiaru psa.

Karma dla psów dużej rasy i dla psów rasy olbrzymiej

Duże rasy psów jak i psy ras olbrzymich mogą cierpieć z powodu dolegliwości mięśniowych. Często wymagają pokarmów o wyższej równowadze. W ich diecie nie powinno zabraknąć pewnych składników odżywczych, aby zapewnić zdrowie układu mięśniowo-szkieletowego. Dodatkowo karmy dla dużych psów powinny uwzględniać ich delikatny przewód pokarmowy, muszą być lekkostrawne i co najważniejsze krokiety powinny być odpowiedniej wielkości.
W sklepie Apetete znajdziesz karmy dla psów ras dużych i olbrzymich, które pomogą zadbać o odpowiednie zdrowie Twojego przyjaciela.


  Najczęściej polecane na naszym blogu


  Karmy według wagi psa - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

  Ile g karmy dla psa?

  Pies powinien otrzymywać karmę dostosowaną do swojej wielkości i docelowej wagi. To ile gramów suchej karmy potrzebuje pies, należy dobrać indywidualnie. W przypadku psów rasy małej o wadze do pięciu kilogramów należy jednorazowo podać około 80 gramów suchej karmy. W przypadku ras średniej wielkości ilość karmy oscyluje w granicach od 80 gramów do 150-160 gramów. Psy rasy dużej o wadze docelowej powyżej 20 kilogramów powinny otrzymywać około 10 gramów suchej karmy na kilogram masy ciała podzielonej na dwa posiłki.

  Jak dawkować karmę dla psa?

  Dawkowanie karmy dla psa powinno być dopasowane do jego trybu życia, wieku i masy ciała. Ogólne informacje na temat dawkowania karmy dla psa znajdują się na opakowaniu każdego produktu. Psy od 8 tygodnia życia należy karmić cztery razy w ciągu dnia. Od 8 tygodnia do 6. miesiąca psu należy podawać 3-4 posiłki dziennie. A po ukończeniu 6. miesiąca życia i przez cały okres dorosłości – 2 posiłki dziennie. Odmierzoną ilość karmy należy wsypać do miski, którą trzeba wystawić psu na pół godziny. Po tym czasie należy sprzątnąć niezjedzone resztki jedzenia.

  Ile karmy może zjeść pies?

  Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na to, ile karmy może zjeść pies. Rasy miniaturowe powinny spożywać około pół szklanki karmy suchej podzielonej na dwa równe posiłki. Małym psom (5-10 kg) taki jak boston teriery, jamniki, shih tzu i mopsy należy podawać około 150 gramów suchej karmy dziennie. Rasy średnie często potrzebują nieco więcej jedzenia niż ich mali przyjaciele. Wartość wynosi około 230-250 gramów karmy suchej. Owczarki niemieckie, golden retrievery, rottweilery i berneńskie psy pasterskie są uważane za duże rasy. Powinny w ciągu doby zjeść od 390 do 485 g suchej karmy.