• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Karma dla wiewiórki i jeża

5 produkt(ów)

Dokarmianie zwierząt leśnych jest przyjemne a zarazem pożytecznym zajęciem. Zwierzaki nie zawsze znajdują odpowiednie pożywienie, wówczas dobra karma dla wiewiórki czy karma dla jeża zakupiona w sklepie zoologicznym jest świetną pomocą. Ten dział został stworzony zarówno z myślą o wolno żyjących zwierzakach, jak i hodowlanych. Znajdziesz tu odpowiednie karmy dla jeży i wiewiórek.

Karma i przysmaki dla wiewiórek i jeża

Chcesz świadomie zadbać o dobrostan wiewiórek w Twoim parku, albo pobliskim lesie? To świetnie trafiłeś. U nas znajdziesz odpowiednie karmy dla wiewiórek, które zachęcą te sympatyczne stworzonka do zejścia z drzewa. Karmienie wiewiórek w parku jest dla dziecka świetnym doznaniem sensorycznym. Choć trzeba przyznać, że nie tylko dzieci czerpią ogromną radość z dokarmienia zwierząt w parku. Jednak by przyjemne połączyć z pożytecznym dobrze jest poznać potrzeby żywieniowe tych małych ssaków leśnych. W końcu samo dokarmianie orzeszkami nie zaspokoi wszystkich potrzeb żywieniowych wiewiórek.

Jak dokarmiać wiewiórki?

Świadome dokarmianie może wspomóc wiewiórki w okresie lęgowym czy zimowym. Niby zwierzaki te robią zapasy na zimę. Jednak ingerencja człowieka w otoczenie, sprawia, że zwierzaki tracą orientację i nie pamiętają, gdzie jest ich super kryjówka. Jednym słowem gubią nagromadzone zapasy, przez to mogą głodować. Odpowiednia karma dla wiewiórki rozsypana w kilku w miejscach w parku może pomóc zwierzakom przetrwać zimę.

Warto pamiętać, że podstawą żywienia wiewiórek nie stanowią same orzechy. Zwierzęta te jedzą również kasztany, żołędzie czy inne nasiona a nawet niektóre gatunki grzybów. Karma dla wiewiórek dostępna w naszym sklepie Apetete została stworzona w oparciu o wiedzę o wiewiórkach. Uwzględnia ich zapotrzebowanie na białko oraz tłuszcze. Wzbogaca dietę w składniki mineralne, zadba o ich zdrowie.. Pamiętajmy o wiewiórkach nie tylko zimą. Mogą one potrzebować naszego wsparcia na wiosnę kiedy rodzą się młode. Karma dla wiewiórek w sklepie Apetete zadba o wszystkie jej potrzeby żywieniowe. Możesz je z radością zabierać na każdy spacer do parku, czy rozsypywać w ogrodzie. To również odpowiednie żywienie dla wiewiórki hodowlanej.

Co dawać jeżom do jedzenia?

Odpowiednia karma dla jeża zapewni mu długie i zdrowe życie. Jeże to zwierzęta mięsożerne, podobnie jak koty. Na wolności żywią się robakami W sklepie zoologicznym Apetete znajdziesz wszystko co potrzebne do opieki nad swoim małym ssakiem. Karma dla jeża sucha czy mokra? Zawsze świeże i najlepszej jakości. Wybierając produkty dla jeży czytaj etykiety. Dobra karma dla jeża powinna zawierać ponad 30% białka i nie może zawierać zbóż. Jeże w diecie nie wymagają również witaminy A, które jest często dodawana do karm dla kotów.

Jaka najlepsza karma mokra dla jeża ? Niekiedy opiekunowie jeży polecają podawanie zwierzakom odpowiedniej karmy dla kotów. Taki pokarm pod warunkiem, że jest zupełnie bezzbożowy, a także nie jest wzbogacony dodatkowo witaminami A i D może stanowić podstawę żywienia zarówno jeży hodowlanych jak i tych wolno bytujących. Obecnie w sklepie zoologicznym można kupić odpowiednie zbalansowane pożywienie dla jeży. Najważniejsze by wybierać produkty z napisem karma dla jeży Ponieważ zwierzęta te mają inne potrzeby żywieniowe. Karma dla świnki morskiej, czy inny pokarm dla gryzoni nie będzie odpowiedni dla jeża. Co więcej, może jedynie zaszkodzić. Zwłaszcza, że jeże na wolności głownie żywią się owadami i skorupiakami. Bierzmy to pod uwagę wybierając karmę dla naszego domowego ssaka.

Sklep internetowy dla wiewiórek i jeży

Karma dla jeża którą znajdziesz w naszym sklepie, to najbezpieczniejszy wybór. Znajdziesz ją w tym dziale, najlepsi producenci i znane marki. Ponadto nasz sklep oferuje również inne produkty do opieki nad małym i dużym zwierzakiem. Znajdziesz u nas karmy i akcesoria dla zwierząt domowych, klatki dla wiewiórek domowych, witaminy dla gryzoni i wiele innych.

Wiewiórka i jeż - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

Czym karmić wiewiórkę?

Dokarmianie wiewiórek zimą pomaga przetrwać im ten trudny i mroźny czas. Wiewiórki należą do grupy oportunistów pokarmowych. To znaczy, że ich dieta jest bardzo zróżnicowana. Zwierzęta te możemy karmić nie tylko orzechami. Gryzonie chętnie zajadają się nasionami słonecznika, posiekaną marchewką, pokrojonym jabłkiem, a nawet winogronem. Najlepszym i najbezpieczniejszym pożywieniem dla wiewiórek jest mieszanka orzechów włoskich i laskowych.

Czy można karmić jeża?

Tak, można karmić jeża, zwłaszcza jeśli zwierzę potrzebuje pomocy lub w naszym domu zamieszkał jeż domowy, inaczej pigmejski. Koszty utrzymania jeża domowego wcale nie są drogie. Afrykański jeż pigmejski może spożywać specjalną karmę dla jeży, która zapewnia zbilansowany zestaw składników odżywczych. Można ją zakupić w dobrych sklepach zoologicznych takich jak Apetete. Należy pamiętać, że jeż hodowany w domu powinien mieć ciągły dostęp do świeżej wody. Nie wolno podawać mu mleka ani żadnych produktów mlecznych. Są one dla jeża bardzo trujące.

Co jedzą jeże?

Jeże domowe, inaczej pigmejskie żywią się specjalną karmą dla jeży. Pokarm ten nie zawiera zbóż, konserwantów, glutenu ani jaj. Przysmakami jeża są także robaki, świerszcze, larwy owadów oraz dżdżownice. Hodowlane jeże jedzą chętnie gotowane mięso kurczaka, wołowinę, a także podroby. Jeże żyjące na wolności to zwierzęta wszystkożerne. Zjadają opadnięte z drzew owoce, jednak są one tylko niewielkim dodatkiem do ich mięsnej diety. Jeże jedzą również żaby, małe gryzonie, pisklęta, ptasie jaja, a nawet padlinę.