• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY
 • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY

Preparaty na pasożyty dla kota

23 produkt(ów)

Preparaty na kocie pasożyty

W tym dziale przedstawiamy bezpieczne produkty dla kota, które ochronią go przed pasażerami na gapę – Mowa o pasożytach. Naszym mruczącym pupilom, zwłaszcza tym wychodzącym na zewnątrz zagrażają pasożyty zewnętrzne i wewnętrzne.
Ich obecność na skórze kota to nic przyjemnego, ale można się skutecznie przed nimi ochronić. Prawidłowa pielęgnacja połączona z zastosowaniem preparatów na pchły i kleszcze zadziała odstraszająco. W sklepie apetete znajdziesz preparaty na pchły, kleszcze, a także środki na odrobaczanie prosto z hurtowni weterynaryjnych, pamiętaj że preparaty będące na liście OCT nie podlegają sprzedaży wysyłkowej, wobec tego możesz je kupić tylko w odbiorze osobistym.

Preparaty na pchły I kleszcze

Wiosna to czas kiedy kleszcze żerują najbardziej ponieważ również jak inne gatunki przygotowują się na czas godów. Pchły i kleszcze to najczęściej występujące pasożyty w środowisku. Chcesz ustrzec kota przed pasożytami? Regularnie sprawdzaj jego sierść a także czasem wykąp w szamponie przeciw pchelnym. Jeśli kąpiel na mokro Twojego kota jest wyczynem, w sklepie apetete znajdziesz pianki do kąpieli na sucho.
Po wykąpaniu kota, dwa dni później możesz zakropić go odpowiednim preparatem odstraszającym o działaniu bójczym, do wyboru:
Spraye oraz tzw. spot on. Krople do nałożenia na kark. Uwaga koty większości przypadków są uczulone na permetrynę dlatego preparaty typy Sabunol nie są odpowiednie do stosowania u kotów. Przed użyciem i wyborem preparatu skonsultuj się z weterynarzem prowadzącym Twojego kota. Bezpieczną formą zabezpieczenia przed pasożytami jest stosowanie naturalnych odstraszaczy takich jak czystek czy ocet. Ponadto możesz kupić preparaty spot on takie jak Frontline, Fipres na pchły i kleszcze albo obroże.

Gdzie i kiedy występują kleszcze

Kleszcze to pasożyty, które wbrew powszechnej błędnej opinii wcale nie mieszkają na drzewach. Spotkać je można w wysokich trawach i na krzewach, szczególnie lubują się w liściach paproci. W okresie parzenia (kwiecień/maj) robią się szczególnie głodne. Dlatego właśnie wiosną zaleca się nie tylko zastosowanie preparatów bójczych, ale także o działaniu odstraszającym.

Jeśli pomimo zabezpieczenia kota odpowiednimi preparatami znajdziesz kleszcza! Natychmiast go usuń za pomocą kleszczołapki, która pozwala na bezpieczne uchwycenie pasożyta i wykręcenie go.

Odrobaczenie kota

Większość właścicieli nie odrobacza kotów prawidłowo. Zwierzęta powinny dostawać tabletkę na odrobaczenie średnio co pół roku. Nawet niewychodzący kot jest narażony na pasożyty! Czy wiesz, że możesz przynieść jaja tasiemca wraz z owocami czy nawet na butach, po zabawie z dzieckiem w piaskownicy?

Środki na odrobaczenie działają na pasożyty, znajdujące się wewnątrz naszego kota takie jak np.: glisty, tasiemce, przywry.

W sklepie apetete dostępny jeden bezpieczny rodzaj środków na odrobaczenie od firmy Bayer – Drontal. Należy podawać tabletki wg. zaleceń lekarza weterynarii.

W tym dziale ponadto znajdziesz

 • preparaty na pchły, kleszcze
 • obroże na pchły, kleszcze
 • szampony na pchły, kleszcze
 • pęsety do usuwania kleszczy
 • tabletki na odrobaczanie
Preparaty na pasożyty - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

Po czym poznać, że kot ma robaki?

Pasożyty, które bytują w przewodzie pokarmowym kota, dają różne objawy. Najprościej można zauważyć je w wymiotach lub odchodach zwierzęcia. Bardzo często pojawiają się niespecyficzne symptomy tego, że kot ma robaki. Wymioty i biegunki to tylko niektóre z nich. Zwierzak może intensywnie lizać okolice odbytu, być ospały, nie mieć apetytu i chudnąć w szybkim tempie. Częste krztuszenie, uporczywy kaszel i wysunięcie się trzeciej powieki to również objawy zarobaczenia, których z pewnością nie można lekceważyć.

Jak często odrobaczać kota?

Pierwsze odrobaczenie kota należy przeprowadzić po zakończeniu czwartego tygodnia życia futrzaka. Po pierwszym odrobaczeniu należy podać drugą dawkę po dwóch, a trzecią po czterech tygodniach. Koty wychodzące na zewnątrz powinno się odrobaczać co 3-4 miesiące. Mruczek, który całe dnie spędza z domu i nie ma kontaktu z innymi zwierzętami, powinien być odrobaczony raz na pół roku. Przed odrobaczaniem należy zważyć futrzaka, ponieważ dawkę preparatu dobiera się do masy ciała zwierzęcia. Preparaty na pasożyty dla kota występują w postaci past, tabletek oraz środków w formie spot-on.

Jak działa tabletka na odrobaczenie kota?

Tabletka na odrobaczanie kota to preparat chemiczny, który zawiera w składzie szereg substancji czynnych. To właśnie one porażają układ nerwowo-mięśniowy pasożytów, bytujących w organizmie zwierzęta. Tabletki na odrobaczanie kota uśmiercają robaki w postaci dorosłej oraz larwalnej. Po odrobaczaniu kot wydala robaki wraz z kałem. Trwa to kilka dni. Część pasożytów może zostać strawiona w przewodzie pokarmowym zwierzęcia.