• DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Legowiska średnie dla kota

15 produkt(ów)

Łóżko dla kota

Koty kojarzą nam się przede wszystkimi z dwoma cechami: te zwierzęta niewątpliwie kochają dobrą zabawę i sen. Przeciętny kot przesypia średnio do 16 godzin na dobę, można im pozazdrościć. Dlatego tak ważne jest zapewnienie kotom odpowiedniego legowiska. Odpowiednio dobrana kanapa dla kota pozwoli zadbać o jego komfort, dzięki czemu wyspany towarzysz będzie dla nas doskonałym pocieszeniem po ciężkim dniu pracy.
W sklepie apetete znajdziesz szeroki wybór legowisk dla kotów, otwarte miękkie kanapy, maty, budki dla kotów wszystko co potrzebne, aby Twój kot mógł się zrelaksować.

Czy wiesz, że koty mają różne preferencje jeśli chodzi o wygodę. Dla jednego wygodne będzie twarde łóżeczko, inny nie zaśnie na kocyku czy macie za to chętnie wtuli się w kulkę w przytulnym legowisku z pluszu. I dla takich klientów znajdziemy coś w sklepie apetete.
Mimo tego, że Twój kot może spać z Tobą i zapewne wychodzi to z korzyścią dla obu stron. Wszak koty obniżają ciśnienie, relaksują a ich mruczenie wpływa dodatnio na nasze fale mózgowe, dodatkowo ciepło kociego futerka sprawia, że wstajemy rano wypoczęci i zrelaksowani. Mimo wszystko kot lubi czasem pospać w samotności, z dala od właściciela i innych zwierząt. Zwłaszcza cenią sobie spokój rasy takie jak Maine Coon, czy Kot Brytyjski. Z wiekiem również koty chętniej przebywają same, albo w chwilach choroby, czy osłabienia lubią się schować i wylizywać swoje rany w spokoju. Kot ceni swoją przestrzeń osobistą, dlatego musi mieć swoje legowisko. Najlepiej aby ta liczba kocich posłań nie kończyła się na jednym, zwłaszcza jeśli dom jest duży. Wybierz co najmniej trzy legowiska dla kota – matę, którą położysz na parapecie by się kotek nie przeziębił od okna, legowisko na szafę i inne na podłogę. Dzięki bogatemu wzornictwu w sklepie apetete dobierzesz legowiska w taki sposób, że nie będą kłóciły się z wystrojem Twojego wnętrza. To bardzo ważne by legowisko dla kota pasowało do Twoich mebli. Jeśli Tobie się spodoba Twój kot na pewno pokocha swoje nowe łóżeczko.

Wielkość łóżeczka dla kota

Ważne jest, aby dostosować rozmiar łóżka do swojego kota. Nie kładź łóżka, które jest zbyt małe dla Twojego kota, nawet jeśli nie potrzebują dużo miejsca, ponieważ zbyt małe łóżko może być niewygodne. Kot może być wymagający, jeśli łóżeczko będzie za małe albo niewygodne on po prostu będzie go omijał i ostentacyjnie będzie kładł się obok łóżka dla kota, zamiast w nim.
W naszym sklepie proponujemy legowiska małe i duże. Dla dużych ras kotów jak Maine Coon, Ragdoll czy Kot Brytyjski przygotowaliśmy łóżka większe. Firm takich jak Cozy Dog, Chaba, Trixie. Obszerne łóżka pozwolą kotom na swobodne wyprostowanie łapek i zapewnią najwyższy komfort. Większość łóżek dostępnych w naszym sklepie można spokojnie uprać w pralce, co ułatwia opiekę i pozwala na lepsze utrzymanie czystości.

Gdzie ustawić posłanie dla kota

Jeśli chcemy mieć pewność, że kot chętnie będzie korzystał ze swojej kanapy, czy maty dla kota to ustawmy legowiska w miejscach, które kot sam wybierze. Jak to zrobić? Wystarczy zaobserwować gdzie kota najczęściej śpi i tam właśnie ustawić legowiska. Musi być to miejsce ciche i spokojne. Tak by znajdowało się z dala od głośnych urządzeń, więc kuchnia czy przedpokój nie będą stanowiły dobrej lokalizacji na ustawienie legowiska dla kota.
Drugą ważną kwestią jest nie ustawianie legowiska w kuchni, przy drzwiach ani przed kuwetą dla kota. Poza tym legowisko dla kota dużego powinno być odpowiednio przygotowane. Najlepiej wyłożyć je ciepłym miłym kocykiem. W sklepie apetete znajdziesz kocyki dla kotów w różnych rozmiarach i kolorach, a także poduszki do legowiska czy maty.
W naszej ofercie sklepu zoologicznego apetete prezentujemy legowiska dla kotów od znanych producentów. Chaba to polski wyrób, wysokiej jakości. Firma stworzona z pasji i miłości do zwierząt, przez dwóch braci. Od lat wytwarza najlepsze produkty dla psów i kotów. Dodatkowo część swojego dochodu regularnie oddają na rzecz bezdomnych zwierząt.

Rodzaje łóżek dla kotów

Kwadratowe, okrągłe, owalne, prostokątne, kopułowe, namiotowe lub nawet w kształcie igloo. Istnieje ogromna liczba konstrukcji łóżek dla kotów, ale Twój kot będzie najprawdopodobniej czuł się komfortowo najlepiej w miękkim łóżku. Głównym celem zakupu łóżeczka dla kota jest zapewnienie kotu wrażenia bezpieczeństwa. Zaleca się również wybrać łóżko do prania w pralce, ponieważ utrzymanie go w czystości będzie łatwiejsze.
Łóżko otwarte lub zamknięte? W dobrze ogrzanym środowisku wewnętrznym nie warto kupować łóżka, w którym kot będzie się czuł zamknięty – wystarczy otwarte łóżko. W miesiącach zimowych kiedy w domu jest chłodniej należy wybierać półzamknięte łóżeczka w których kot będzie mógł się ogrzać w razie potrzeby.
Jeśli twój kot jest sam przez dłuższy czas, otwarte łóżko jest idealne, ponieważ będzie chciał szukać Twojego towarzystwa. Jeśli jednak w domu panuje hałas i rumor, zaleca się zakup zamkniętego łóżeczka dla kota.