• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Drapaki stojące do 1m dla kota

7 produkt(ów)

Drapaki stojące dla kotów

Posiadanie kota to niezwykła przyjemność, ale także obowiązki. Każdy właściciel kota może potwierdzić, czasami jest kilka negatywnych stron wynikających z opieki nad kotem. Zwłaszcza kiedy kot zaczyna interesować się znaczeniem naszych kochanych mebli. W tym dziale znajdziesz małe drapaki dla kotów, odpowiednie dla kociaków, drapaki stojące z budkami i z zabawkami, które powinny przekierować uwagę Twojego kota z Twoich rzeczy na własne.

Dlaczego kot drapie meble

Koty drapią meble z kilku powodów, jednym z najczęściej podawanych jest oczywiście chęć zaznaczenia swojego terytorium. Na opuszkach znajdują się liczne feromony – zapachy kocie. Podczas drapania są one uwalniane, dzięki nim kot zostawia swoją zapachową wizytówkę. Jednym słowem oznacza teren i adoptuje go. Najlepsze drapaki dla takiego niszczyciela to słupki, które lepiej eksponują jego zapachowe informacje. Ponadto drapanie ma na celu pozbycie się starej warstwy z pazurka – to rodzaj kociego pilniczka, wobec tego nie można kotom tego zabraniać. Koty drapią się, aby rozciągnąć pazury, stopy i ciała. Uwalnia to „dobre samopoczucie” hormony, które pomagają utrzymać Twojego kota w zdrowiu dlatego nie można im tego zabronić. Lepszym rozwiązaniem jest zakup drapak dla kota. W tym dziale znajdziesz ładne drapaki dla kotów w różnych rozmiarach, drapaki z budką dla kotów, drapaki z podestem, drapaki dla kotów z zabawką.

Nie warto kota karać za to, że próbuje być kotem. Drapanie jest dla nich normalnym, naturalnym zachowaniem jak dla nas śpiewanie czy bieganie. Niedopuszczalne jest karanie kota, czy zakładanie mu tipsów na pazurki, albo co gorsza pozbawianie pazurów, takie czynności są uważane za objaw znęcania się nad zwierzętami i podlegają karze. Można bezboleśnie dla obydwu stron zniechęcić kota do drapania naszych powierzchni. W naszym sklepie poza drapakami znajdziesz również feromony w sprayu a także kocimiętkę, po zakupie drapaka spryskaj powierzchnie i zobacz jak szybko kot zaakceptuje swoją nową zabawkę.

Drapaki do 1 m w sklepie Apetete

Drapaki sizalowe dla kota to najczęściej wybierane rodzaje drapaków. Sizal jest materiałem który wydaje charakterystyczne dźwięki podczas drapania a także jest dla kotów bezpieczny. Dodatkowo w sklepie Apetete sizalowe drapaki są w różnych kształtach i formatach, aby jeszcze lepiej sprostać wymaganiom mruczących towarzyszy, do wyboru:

Drapaki sizalowe stojące tzw. słupki dla kota to jak nazwa sama wskazuje słupek pusty w środku, owinięty ciasno sizalowym sznurkiem, często umieszczony na stabilnej szerokiej podstawie z pluszu. W sklepie Apetete słupki od firmy Trixie można wymieniać na dowolne wysokości od 40 cm do 90cm. Im słupek jest wyższy jego podstawa powinna być bardziej stabilna, ponieważ kot podczas zabawy może słupek przewrócić i zrobić sobie krzywdę. Dzięki temu, że w sklepie Apetete korzystamy tylko ze sprawdzonych producentów takie wypadki nie powinny mieć miejsca, zakup drapaka Trixie, SOD, Ferplast czy Yarro to gwarancja dobrego samopoczucia Twojego kota. Drapaki w kształcie słupka są dobre dla kotów ponieważ pozwalają im na swobodne ćwiczenia rozciągające mięśnie pleców a także kręgosłupa. Dzięki temu kot na dłużej zachowa swoją gibkość i elastyczność.

Drapaki sizalowe z podestem koty to zwierzęta, które cenią swoją własną przestrzeń osobistą. Umieszczenie podestu na słupku zapewnia kotu doskonały punkt widokowy oraz bezpieczeństwo. Zauważ, że koty lubią spać w dziwnych miejscach, podarowanie im sizalowego drapaka z podestem zapewnia dodatkowe miejsce do leniuchowania. Ponadto z takiego podestu można lepiej atakować zabawki, myszki, a także łapać owady.

Drapaki sizalowe z budką koty ponad 16h dziennie spędzają na odpoczywaniu, nie każdy kot lubi spać na widoku, choć większość z nich wybiera wylegiwanie się w promieniach słońca, w zimniejsze dni doceniają właśnie takie budki dla kotów. Zapewniają one schronienie, spokojny sen a także chronią od przeciągów, zapewniając ciepło jakiego potrzebuje Twój kot.

Oferta sklepu Apetete drapaków dla kota

W naszym sklepie dla kota znajdziesz nie tylko drapaki dla kota małe – do 1m wśród produktów dostępnych w sklepie Apetete proponujemy najlepsze jakościowo karmy dla Twojego mruczka, zarówno suche jak i mokre, pełne zestawy witaminowe i mineralne, które zapewnią doskonałe zdrowie i elastyczność ciała.

Przeczytaj na naszym blogu: