• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Zabawki z kocimiętką dla kota

21 produkt(ów)

Jak rozweselić kota

W sklepie apetete znajdziesz oferty zabawek przeznaczonych specjalnie dla kociaków i dorosłych kotów. Między innymi sprzedajemy produkty zawierające kocimiętkę. Kocimiętka to rodzaj zioła, która wpływa na koty rozweselająco, dodanie jej do zabawek zachęca koty do dłuższej i przyjemniejszej zabawy. W ofercie sklepu apetete znajdziesz zabawki dla kotów z niewielkim dodatkiem kocimiętki takie jak : Petstages i Trixie wybierz kształt i kolor, który najbardziej Tobie odpowiada i spodoba się Twojemu kotu. Oferujemy różnego rodzaju zabawki dla kotów zawierających kocimiętkę w kształcie myszki, strzałki, czy gryzaka. Taka oferta zachwyci każdego rozrabiającego jak i grzecznego kotka.

Co to jest kocimiętka

Kocimiętka z łac. „nepeta” jest byliną z rodziny mięt, występuje w strefie umiarkowanej. Wyglądem przypomina zwykły liściasty kwiat, ma drobne, sercowate liście, a jej kwiaty są różnego koloru od białego przez różowy do fioletu. Występuje również w Polsce, znana jest z właściwości rozweselających na koty. Dlatego że zawiera nepetalakton, który ma działanie podobne do „feromonów szczęścia”. Kocimiętkę zwierzęta wyczuwają z dalekich odległości, wówczas zaczynają się w niej tarzać, miauczeć, mruczeć. Taki efekt wywołuje sam zapach kocimiętki, zaś jej zjedzenie powoduje rozluźnienie mięśni i totalny relaks, dlatego jest częstym składnikiem przysmaków dla kotów. Faza ekscytacji kocimiętką trwa około 10 maksymalnie 15 minut, po tym czasie kot traci zainteresowanie.
Kocimiętki nie da się przedawkować, efekt zbyt częstego kontaktu z rośliną sprawia, że zwierzę staje się na jej działanie odporne.

Czy wszystkie koty lubią kocimiętkę

Odpowiedź brzmi nie, badania pokazują że część kotów w ogóle nie reaguje na jej zapach, a skłonności do ulegania wpływom kocimiętki podobno są dziedziczne. Ponadto częściej za kocimiętką przepadają kotki a niżeli koty.

Do czego wykorzystywana jest kocimiętka

Najpopularniejszym zastosowaniem kocimiętki jest wykorzystanie jej do szkolenia. Te zioło jest lepszą zachętą od zwykłych przysmaków, a co więcej nie wykazano żadnych niepożądanych efektów przy jej długotrwałym stosowaniu. Kocimiętkę można zastosować by zachęcić kota do używania drapaka, przekonać go do wejścia do klatki, czy transportera, albo zmienić oblicze nowego domownika, a nawet karmy. Kocimiętka jest dostępna w różnych postaciach: olejku, proszku, sprayu, a także ziół sprzedawanych w woreczkach, jest również częstym dodatkiem przysmaków oraz zabawek dla kotów. Jeśli nie masz pewności czy zabawka jest z kocimiętką daj mu ją do powąchania, w sklepie apetete znajdziesz myszki z kocimiętką i trzy dodatkowe kulki do wypełnienia, gryzaki z kocimiętką oraz wiele innych.
W tym dziale możesz zapoznać się z zabawkami dla kotów z dodatkiem tej niezwykłej rośliny. Jeśli Twój kot preferuje inne zabawki również możesz je u nas zakupić- zabawki z kocimiętką dla kota, zabawki interaktywne, zabawki pluszowe, sizalowe, czego potrzebuje Twój kot? W sklepie apetete produkty od najlepszych producentów takich jak Kong, Petstages, Trixie i Zolux.