• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Karma według rasy psa

Przedstawiamy najpopularniejsze rasy psów dla których dobraliśmy odpowiednią karmę. Wybierz rasę swojego pupila i skorzystaj z naszych eksperckich podpowiedzi.
Dzięki temu zapewnisz psu żywienie dostosowane do wymagań jego rasy.

Wybierz rasę Twojego Pupila

AKITA
AMSTAFF
BASSET HOUND
BEAGLE
BERNARDYN
BERNEŃSKI PIES PASTERSKI
BOKSER
BORDER COLLIE
BULDOG ANGIELSKI
BULDOG FRANCUSKI
BULTERIER
CAVALIER CHARLES SPANIEL
CHART
CHIHUAHUA
COCKER SPANIEL
DALMATYŃCZYK
DOG NIEMIECKI
FOKSTERIER
GOLDEN RETRIEVER
HUSKY SYBERYJSKI
JACK RUSSELL TERRIER
JAMNIK
LABRADOR RETRIEVER
MALTAŃCZYK
MASTIF ANGIELSKI
MOPS
OWCZAREK NIEMIECKI
PUDEL
ROTTWEILER
SHAR PEI
SHIH TZU
SZNAUCER MINIATUROWY
SZPIC MINIATUROWY
WELSH CORGI PEMBROKE
WEST WHITE TERRIER
YORKSHIRE TERRIERKarmy suche i mokre dla psa z podziałem na rasę pupila

Pies jest zwierzęciem, które wykazuje najlepszą tendencję do powstawania mutacji genetycznych, które zmieniają jego wygląd. Dzięki obecnej nauce jesteśmy w stanie stworzyć psa szytego na miarę. Obecnie wyróżniamy ponad *500 ras psów* większość z nich różni się między sobą nie tylko wyglądem czaszki, rodzajem sierści, czy sposobem noszenia ogona, ale i charakterem i co z tym związane użytkowością. FCI czyli związek kynologiczny podzielił psy na kategorię użytkowe: owczarki i psy pasterskie, pinczery i sznaucery, molosy, szwajcarskie psy pasterskie, teriery, jamniki, szpice i psy ras pierwotnych, psy gończe, wyżły, płochacze psy aportujące z wody, psy ozdobne i do towarzystwa, charty.

. Co należy wiedzieć decydując się na psa rasowego?

Nie ma idealnej rasy psa, każdy jest na swój sposób mniej lub bardziej idealny. Ponadto niektóre *rasowe psy są bardziej narażone na występowanie określonych chorób ze względu na ich masę czy wygląd*. Np wraz z genem odpowiedzialnym za biały kolor pojawia się w rasie głuchota. Psy dużych ras takie jak *Owczarki Niemieckie, Golden Retriever, Labrador Retriever* mają zdecydowanie inne zapotrzebowanie energetyczne od małych ras takich jak York. Ponadto *Owczarki Niemieckie* ze względu na duże modyfikacje genetyczne w rasie są dużo bardziej narażone na choroby stawów od innych psów. Każda rasa psów charakteryzuje się odmiennym, specyficznym wyglądem, który wymaga konkretnej pielęgnacji oraz opieki. Właściciel psa rasowego w celu przeciwdziałaniu rozwoju chorób powinien zadbać o odpowiednie odżywienie psa. Najlepszym sposobem jest wybór karmy dedykowanej dla psa rasowego.

Oferta sklepu apetete karmy mokre i suche dla psów rasowych

W ofercie sklepu dla psa – *apetete* znajdą Państwo karmy z podziałem na wiek, wielkość psa a także rasę. W filtrze produktów uwzględniliśmy najczęściej wybierane rasy psów w Polsce, do których dopasowaliśmy odpowiednie karmy:

Oferta sklepu apetete z podziałem na rasy psów

Dzięki tej wyszukiwarce pomożemy odnaleźć pokarm skrojony na miarę potrzeb rasowych psów. Niektóre rasy psów takie jak: Owczarek Niemiecki, Yorkshire Terrier, Mops, Buldogi, czy Jamniki, Rottweilery, Boksery, Chihuahua, Jack Russell Terrier, Dog niemiecki, Shih Tzu doczekały się karm od czołowych producentów przeznaczone specjalnie dla nich.

Firmy takie jak Royal Canin oraz Eukanuba* przygotowały karmy dedykowane dla konkretnych ras, zarówno mokre karmy jak i suche.

Jeśli pomimo wszystko masz problem ze znalezieniem idealnej karmy dla psa rasowego, zachęcamy do kontaktu z naszym biurem obsługi klienta sklepu dla psa apetete