• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Piaski i podłoża dla ptaków

1 produkt(ów)

Klatka dla ptaka jest jego środowiskiem, to w niej spędza całe swoje życie. W związku z tym musimy zadbać o to, by naszym pupilom żyło się w niej jak najlepiej. Pierwszą kwestią jest zachowanie porządku. W naszym sklepie zoologicznym Apetete znajdziesz odpowiednie produkty dla ptaków, które pozwolą zniwelować brzydkie zapachy z kuwety takie jak podłoża i piaski dla ptaków.

Podłoże do klatki dla papug

Utrzymanie klatki w czystości będzie dużo prostsze, jeśli na jej dno użyjemy odpowiedni piasek, albo podłoże do klatki dla papug . Dzięki nim, łatwo wyczyścić klatkę, a wkoło niej będzie czysto. W przeciwieństwie do gazety, podłoże dla papug jest dużo bardziej higieniczne. Papier ptaki ściągają, gryzą. Wadą używania podłoży z papieru jest również ich słaba wchłanialność zapachów. Takie podłoże do klatki dla papug naturalne zapewnia czystsze powietrze w klatce i wokół niej. Jeśli zależy ci na utrzymaniu czystości w domu w którym mieszka papuga wybierz dobre podłoże dla papug, które znajdziesz w sklepie Apetete. Ściółka dla ptaków dostępna w naszym sklepie jest uniwersalna. To znaczy, że można ją również stosować do klatki dla gryzoni, czy w kuwecie kociaków. Jednak to nie wszystko, co mamy do zaoferowania także piaski dla ptaków, żwirki, oraz inne rodzaje bezpiecznego podłoża dla ptaków.

Podłoże do klatki dla ptaków

Czym wyłożyć klatkę ptaków innych niż papugi? Czy mewka, zeberka albo amdyna potrzebują innego podłoża? Okazuje się, że ptaki mają podobne potrzeby i wymagania. Podłoże do klatki dla ptaków musi być jadalne, nietoksyczne i nie może się zbrylać. Ważne jest również, aby rozmiar granulek uniemożliwił zakrztuszenie się. Z tego powodu właściciele bardzo często wybierają podłoża z dodatkiem piasku. Taki piasek dla ptaków jest bezpieczny. Posiada odpowiednią wielkość oraz fakturę. Nie niszczy dzióbka, a dodatkowo pomaga w trawieniu. Poza tym papugi, kanarki i wszystkie inne ptaki uwielbiają kąpiele w piasku. Wówczas mają okazję wyczyścić swoje piórka z brudu i pasożytów. Dodatkowo takie piaskowe kąpiele poprawiają humor. Wobec tego wyposażenie klatki dla ptaków powinno zawierać poza miską także wanienkę do kąpieli.

Ściółka dla ptaków

Ściółka do klatki dla ptaków musi być regularnie wymieniana na czystą. Zwierzę nie może spać w swoich odchodach, bo szybko może zarazić się grzybem albo inną bakterią. Poniżej prezentujemy najczęściej stosowane rodzaje ściółek do klatki dla ptaków.

Piasek dla ptaków – Chyba żaden materiał nie wzbudza tyle kontrowersji co piasek. Wszystko dlatego, że z jednej strony chroni układ pokarmowy, a z drugiej podawany w nadmiernych ilościach szkodzi. Poza tym piasek jest sypkim materiałem i dlatego przy nim jest po prostu więcej pracy. Korzystając z tego typu podłoża musimy być przygotowani na częste sprzątanie wokół klatki, a niekiedy w całym pokoju.

Żwirek dla zwierząt – uniwersalne żwirki dla gryzoni i kotów to dobry pomysł na wypełnienie kuwety ptaszka. Jednak pod żadnym pozorem nie stosujmy żwirków zbrylających się, ani z silkonowych! Po połknięciu ptak jest narażony na zatrucie, a w przypadku zbrylających się żwirków może dojść do zatkania układu pokarmowego!

Trociny i wiórki – ściółka dla ptaków z wiór jest bezpieczna pod warunkiem, ze nie pochodzi z drzewa cedrowego. Natomiast trociny nie są polecane, ponieważ za bardzo się pylą i podrażniają delikatny układ oddechowy ptaka.

Papier dla ptaków, ręczniki papierowe są niewątpliwe najłatwiejsze w utrzymaniu czystości. Łatwo na nich widać zanieczyszczenie i można je łatwo sprzątnąć. Jednak trzeba regularnie i bardzo często wymieniać papier, bo zawilgocony brzydko pachnie. Trzeba przyznać, że to najczęściej wybierane podłoże dla papugi falistej. Jednak pamiętajmy by nie stosować papieru kolorowego, kredowego który jest używany w produkcji magazynów i gazet.

Słoma i siano nie są polecane dla ptaków – za duże ryzyko alergii. Ponadto na tego typu podłożu często rozwijają się grzyby i inne bakterie.

Żwirki kukurydziane to obecnie najlepszy rodzaj żwirku zarówno dla gryzoni jak i ptaków. Jest w 100% naturalny i bezpieczny dla ptaka. Choć jego aromat może zachęcać ptaki do zjadania go w nadmiernych ilościach.

Jak widać nie ma idealnego podłoża do klatki dla ptaków. Wszystkie mają swoje wady i zalety. Często właściciele ptaków stosują różne rodzaje podłoży na przemiennie, co wydaje się jedynym słusznym rozwiązaniem. Wybierając podłoże dla ptaka należy wziąć pod uwagę kilka czynników materiał oraz łatwość sprzątania. W końcu opieka nad pierzastym przyjacielem ma być przyjemnością a nie dodatkowym, pełno etatowym zleceniem.

Sklep zoologiczny z piaskiem i podłożami do klatek ptaków

W sklepie Zoologicznym Apetete rozszerzyliśmy ofertę o akcesoria do karmienia ptaków, znajdziesz u nas również pyszne i zdrowe ziarna dla ptaków, granulki a także klatki. Zapoznaj się z ofertą naszego sklepu i w łatwy sposób zadbaj o wszystkie potrzeby swojego pierzastego przyjaciela Apetete to sklep miłośników zwierząt, znajdziesz nas na Facebooku i Instagramie. Koniecznie dołącz do naszej społeczności i regularnie bierz udział w naszych konkursach z nagrodami!

Piaski i podłoża dla ptaków - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

Jakie podłoże dla ptaków?

Wybór podłoża dla ptaków to bardzo ważna kwestia dla każdego hodowcy. Najpopularniejszym podłożem dla ptaków jest piasek. Drugim typem jest żwirek. Bezpieczne dla ptaków są również wióry i trociny, które powstają podczas procesu obróbki drewna. Jeśli żadna wyściółka nie spełnia Twoich oczekiwań, możesz pozostawić klatkę z czystym dnem, jednak to rozwiązanie przysparza wiele problemów z utrzymaniem czystości. Dla ptaków preferujących siedzenie na gałązkach i żerdziach doskonałym pomysłem będzie ruszt – kratkowane drugie dno, na którym zbierają się nieczystości ptaków.

Co zamiast piasku dla papug?

Zamiast piasku dla papug można wykorzystać wióry i trociny. To podłoże zdecydowanie mniej pyli niż piasek. Gdy trociny wyschną, mogą być z łatwością wymieniane. Zamiast piasku dla papug można zakupić również rozdrobnione kolby kukurydzy, które wspaniale wchłaniają wilgoć. Są higieniczne i sterylne. Ich istotną zaletą jest także przystępna cena produktu oraz ich niewielki ciężar. Coraz bardziej popularne staje się podłoże z cząstek drewna bukowego o właściwościach antybakteryjnych. Specjalny proces technologiczny sprawia, że drewno bukowe jest odpylone, dzięki czemu zwierzęta nie są narażone na wdychanie szkodliwego pyłu.

Czy kanarek musi mieć piasek?

Obecność piasku w klatkach dla kanarków jest tematem kontrowersyjnym. Niektórzy twierdzą, że piasek jest niezbędny, aby układ trawienny ptasiego pupila mógł funkcjonować prawidłowo. Niektórzy hodowcy uznają wyłącznie ręczniki papierowe w klatce dla kanarków. Decydując się na piasek dla kanarków można, kupić produkt o zapachowy, który skutecznie maskuje brzydką woń ptasich odchodów.