• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Klatki i kojce dla gryzoni

3 produkt(ów)

Nim zdecydujemy się na zakup domowego zwierzątka, musimy przemyśleć gdzie będzie on mieszkał. W przeciwieństwie do psa, lub kota mały przyjaciel nie będzie mógł spać z nami w łóżku, chociażby ze względów bezpieczeństwa. Niektóre zwierzaki jak króliki czy świnki morskie można oswoić i z czasem pozwolić na swobodne bieganie po domu. Jednak mimo wszystko, będą potrzebowały swojego, bezpiecznego miejsca. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup odpowiedniej klatki bądź kojca dla gryzonia. Niektóre modele dostępne w sklepie zoologicznym są uzupełnione o zabawki, miski i poidełka, inne mają wyciąganą kuwetę, która ułatwia sprzątanie. Wybór jest ogromny. W tym dziale znajdziesz klatki i kojce dla gryzoni zarówno dla chomika, świnki morskiej, szczura, myszki, koszatniczki, fretki, szynszyla, królika, a także dla fretki. Sprawdź czego potrzebujesz nim mały przyjaciel zamieszka w Twoim domu.

Jak dobrać klatkę dla gryzonia i małego ssaka?

Klatka powinna być dobrana do rozmiaru zwierzaka, zbyt mała może powodować dyskomfort psychiczny i fizyczny zwierzaka, zbyt duża też nie będzie dobra, bo np.: małe zwierzaki jak chomiczki będą uciekać pomiędzy prętami. Najlepsza klatka dla gryzoni takich jak myszki czy małe chomiczki, jak rosborowskiego, cambella, dżungarskiego to będą klatki plastikowe, ewentualnie klatki dla gryzoni, które będą miały mały odstęp między prętami. Wszystko po to, by zapobiegać ucieczką zwierzaków. Przestraszony chomik kiedy ma okazję to chętnie opuszcza swoją klatkę w poszukiwaniu przygód.

Klatka dla chomika powinna być uzupełniona w kołowrotek,. Niektóre modele klatki dla gryzoni mają już wmontowane poidełka dla zwierzaków oraz kółeczka. Kołowrotki zawsze są chętnie stosowane przez wszystkie małe gryzonie, zwłaszcza chomiczki.

Dla średnich gryzoni takich jak chomik syryjski, szczur zalecane są klatki dla gryzoni o większych rozmiarach, tak by pomieściły zarówno zwierzaka jak jego domek, kółko do biegania oraz miseczkę do kąpieli z piaskiem. Dobrze by klatka dla chomika, albo szczura posiadała kilka poziomów, by zwierzak miał zapewnioną rozrywkę i aktywność. Ponadto przy wyborze klatki dla chomika weźmy pod uwagę wielkość kuwety. Dno powinno być na tyle głębokie, aby zwierzę miało swobodną możliwość kopania tuneli.

Klatka dla królika i świnki morskiej w sklepie Apetete

W naszej ofercie znajdziesz kojce dla gryzonii małych ssaków jak np.: dla królików i świnek morskich duże klatki. Taka klatka powinna być na tyle duża aby pomieścić posłanie zwierzaka, miejsce na wodę i toaletę. Choć króliki i świnki morskie można na tyle oswoić by pozwalać im swobodnie opuszczać klatkę, to i tak trzeba zapewnić im miejsce do odpoczynku, choćby na noc. Kojec dla królika jest najlepszym rozwiązaniem, w przeciwieństwie do klatki nie posiada dna, tzn kuwety dzięki temu nie ma problemu z tym, że łapki się poranią od prętów klatki.

Szynszyle, fretki, koszatniczki i myszoskoczki wymagają całkiem innej klatki, musi ona być wysoka by zapewnić im miejsce do wspinania się skakania, taki kojec dla gryzoni powinien być wyposażony w poidełko i miejsce do spania.

Sklep internetowy z klatkami dla gryzoni

W sklepie zoologicznym Apetete znajdziesz klatki dla małych i dużych gryzoni, kojec dla chomika, oraz kojce dla gryzoni małych i dużych, klatki dla chomika, klatki dla szczura, oraz podłoża dla gryzoni.

Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniej klatki dla królika, czy chomika skorzystaj z naszej wyszukiwarki produktów by znaleźć idealne rozwiązanie dla swojego małego przyjaciela. Pamiętaj też o naszej strefie prezentów, w której czekają na Ciebie i Twojego zwierzaka wspaniałe niespodzianki. Zaletą naszego programu premiowego, jest fakt że to klient wybiera swój własny prezent.