• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY
 • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY

Smycz treningowa dla psa

15 produkt(ów)

W tym dziale, sklepu zoologicznego Apetete znajdziesz odpowiedni sprzęt potrzebny do wyszkolenia Twojego psa. Smycz treningowa jest jednym z ważniejszych akcesoriów treningowych, ale i spacerowych. Poza dobrze dobranymi szelkami czy obrożą gwarantuje spokojny spacer i komfort Twojego pupila. Smycz jest narzędziem służącym do komunikacji z Twoim psem., dlatego ważne aby była dla Ciebie wygodna.

Jeśli chcesz nauczyć psa posłusznego wykonywania poleceń, to dobra smycz treningowa może ułatwić to trudne i długotrwałe zadanie. Linka treningowa dla psa powinna być dobrana nie tylko do wielkości pupila, ale także do jego aktywności.

Smycz a szkolenie psa

Pocieszające jest, że przy odrobinie wytrwałości każdego psa można wyszkolić. Trening psa obejmuje najczęściej podstawowe komendy, które ułatwiają z nim życie jak siad, leżeć, stój, chodzenie przy nodze, oraz do mnie czyli przywołanie.

Doskonale opanowana umiejętność przywoływania jest najważniejsza, zwłaszcza jeśli chcemy psa puszczać wolno, bez smyczy. Jeśli pies reaguje na komendę do mnie, możemy go puścić w parku, przy ulicy, bo mamy pewność, że zawsze do nas wróci Jednak nim do tego dojdzie minie kilkadziesiąt godzin nauki na smyczy treningowej. Takie szkolenie trzeba będzie podzielić na etapy, dopasowując poziom trudności, rodzaj nagród do naszego psa. Do nauki przywoływania potrzebna będzie długa linka treningowa dla psa. Dobierając jej rozmiar uwzględnij 3 rzeczy

 • Gabaryty psa.
 • Swoją umiejętność posługiwania się smyczą
 • Gdzie będziesz ją stosował

Jakie są rodzaje smyczy treningowej

smycz treningowa dla psa najczęściej jest wykonana z taśmy poliuretanowej, która jest lekka. Taka smycz występuje najczęściej w różnych kolorach, dzięki temu możemy ją dopasować do innych akcesoriów szkoleniowych naszego psa. Poza tym smycz treningowa występuje w różnych długościach jak i szerokościach.

Długość smyczy treningowej wybieramy w zależności od tego, gdzie będziemy ją wykorzystywali. Na spacery z psem wystarczy 5 metrowa smycz dla psa, linka. Na podstawowe trenowanie psa, czyli naukę posłuszeństwa lepsza będzie smycz krótka, przepinana, po to, aby nie plątała się między nogami i nie rozpraszała nas w trakcie zajęć. Do nauki chodzenia na luźnej smyczy również lepiej sprawdzą się krótkie smycze.

5 metrowa linka treningowa dla psa może być wystarczająca dla małego psa, do nauki przywoływania. Linka 10 metrowa będzie lepsza dla psa średniego, do sportów takich jak dummy, czy tropienie użytkowe, linka 20 metrowa to jest smycz, która wymaga od opiekuna dużej sprawności. Trzeba ją szybko zwijać, po to by nie potknąć się o smycz. Nie jest polecana na początku treningu. Nim nauczymy się dobrze posługiwać smyczą treningową, lepiej zacząć od wyboru krótkiej, smycz dla psa – linka 5-10 metrów w zupełności wystarczy.

W skrócie zastosowanie linki w treningu dla psa:

 • Linka treningowa dla psa 5 metrów- smycz treningowa dla psa do nauki przywoływania małych ras, do początków tropienia, spacery z psem na luźnej smyczy.
 • Linka treningowa dla psa 10 m – dla psów dużych i średnich ras, dobra do tropienia użytkowego, dla średnio zawansowanych.
 • Linka treningowa dla psa 15 m – dla psów dużych i olbrzymich ras, do tropienia, nauki przywoływania.
 • Linka treningowa dla psa 20 m – dla dużych i olbrzymich psów, dla opiekunów zawansowanych, trenerów, służy do nauki przywoływania, dummy, do sportów kynologicznych. Wymaga dużej wprawy posługiwania się smyczą.
Teraz już wiesz, czym się różni smycz - linka dla psa 5 metrowa od 20 metrowej, Wybierz taką, która spełni Twoje wymagania. W naszej ofercie smycze treningowe dla psa od znanych producentów jak: Trixie, Dingo, Chaba.

Przeczytaj na naszym blogu:

Smycze treningowe dla psa - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

Jaka smycz treningowa dla psa?

Na samym początku warto zaopatrzyć się w smycz treningową dla psa o długości 5 metrów. W przypadku psów rasy dużej i olbrzymiej oraz czworonogów lubiących biegać, sprawdzi się smycz o długości 10 metrów. Dobrym wyborem jest smycz treningowa z amortyzatorem, który chroni dłonie przed nagłymi szarpnięciami psa. Linka smyczy treningowej, powinna być pokryta elastyczną powłoką odporną na korozję i łatwą w utrzymaniu w czystości. Każda smycz treningowa musi być wyposażona w solidny karabińczyk zapobiegający zerwaniu się psa ze smyczy.

Jak używać smyczy treningowej?

Smycz treningowa polecana jest dla psów, które nie reagują na przywołanie, są nieposłuszne i niegrzeczne na spacerze. Linka powinna być lekka i nie krępować ruchów psa. Należy ją przypiąć do szelek psa lub do obroży, a następnie powoli rozwijać taśmę. Po pewnym czasie należy przywołać psa komendą „Do mnie”. Jeśli zwierzę posłusznie wróci do właściciela, powinno otrzymać nagrodę w postaci smakołyka. Przy pomocy smyczy treningowej można nauczyć psa aportowania. Od czasu do czasu można także puścić linkę. Nadepnięcie na nią skutkuje zatrzymaniem psa i jest hamulcem bezpieczeństwa dla opiekunów zwierząt.

Z czym trenować z psem?

Aby nauczyć psa przychodzenia na zawołanie, warto wyposażyć się w smycz treningową o długości przynajmniej 5-ciu metrów. Dzięki temu akcesorium zwierzę może nauczyć się podchodzić do właściciela na komendę „Do mnie”. Smycz treningowa jest przydatna do nauki aportowania. Aby móc efektywnie trenować z psem należy mieć przy sobie nie tylko odpowiednią smycz, ale również ulubione psie smakołyki. To właśnie nimi należy nagradzać poprawne zachowanie pupila.