• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Karma i przysmaki dla drobiu ozdobnego

3 produkt(ów)

W Polsce coraz popularniejsza staje się hodowla drobiu ozdobnego. Ptaki są niewątpliwą ozdobą ogrodów zoologicznych, parków czy innych atrakcji. Przyciągają swoim powabem i wdziękiem turystów, wobec tego warto sprawić, by czuły się z nami dobrze i dłużej cieszyły oko.

Towarzystwo takiego ptaka jest coraz bardziej doceniane, a hodowla jest prosta i przyjemna. Dodatkowo drób ozdobny uchodzi za inteligentniejszy od mięsnego drobiu. Hodowcy twierdzą, że można te ptaki nauczyć reagowania na swoje imię, a nawet przychodzić na zawołanie. Jednak, aby zwierzę chciało z nami współpracować, należy zapewnić mu dobre warunki bytowania. Hodując drób ozdobny, nie ma mowy o trzymaniu w ciasnych klatkach, czy sypaniu słabej jakości ziarna.

Pokarm dla drobiu ozdobnego powinien być zdecydowanie lepszej jakości. Takie ptactwo wymaga indywidualnego podejścia. Tylko specjalna karma dla drobiu ozdobnego pomoże zadbać o piękny wygląd ptaka. Sklep zoologiczny Apetete proponuje ciekawe rozwiązania żywieniowe. Znajdziesz u nas karmy od najlepszych producentów, a także mieszanki ziołowe, jak i dodatki do wody. Dzięki naszym suplementom drób zachowa zdrowie i piękny wygląd na dłużej.

Karma dla drobiu ozdobnego czym żywić?

Jak już wspomnieliśmy, zwierzęta takie jak kury, kaczki, pawie, bażanty muszą być hodowane w dobrostanie. Warunkiem utrzymania piór i pazurków w dobrej kondycji jest stosowanie odpowiedniej diety. Wygląd ptaków takich jak bażanty, pawie, czy przepiórki ma zachwycać i cieszyć oko. Nie da się zadbać o zwierzę bez zastosowania odpowiedniej diety. Najlepsze co można zrobić to podawać dobrym pokarm dla przepiórek, kaczek, bażantów czy innego ptactwa. Który znajdziemy w dobrych sklepach zoologicznych.

Jaka karma dla pawi?

Pawie to piękne zwierzęta ozdobne. Samce pawi zachwycają swoim pióropuszem, kusząc w ten sposób samiczki i zachęcając do rozrodu. Przy okazji ten ogon zachwyca swoim widokiem innych obserwatorów. Kto widział pawia na żywo, ten wie jak piękny i dostojny jest ten ptak. Wydawałoby się, że taki ogon wymaga specjalnego traktowania. Okazuje się, że hodowla pawi nie jest bardzo trudna i wymagająca. Pióropusza nie trzeba czesać, a pawie oprócz wybiegu i dobrej karmy nie wymagają zbyt wiele. Warunkiem zdrowia, a także wyglądu zwierzaka jest stosowanie dobrej diety. Odpowiednia karma dla przepiórek pozwoli zachować zwierzakowi piękny powab. karma dla pawi; to głównie nasiona traw, orzeszki, owoce i owady. Ze względu na podobny skład pokarmu, pawie często karmione są karmą dla indyków, przepiórek. Ich dietę wzbogaca się ziarnem zbóż oraz innych roślin. Również dobrym rozwiązaniem żywieniowym dla pawi jest karma dla bażantów hodowlanych.

Pokarm dla przepiórek

Pokarm dla przepiórek powinien być urozmaicony, można je karmić jajkami, kaszą, kukurydzą, płatkami owsianymi, czy prosem. Dodajać do niej białko zwierzęce np.: twaróg, czy gotowane jajka. Hodowcy przepiórek bardzo często podają im karmę dla ptaków egzotycznych, ponieważ jest to odpowiedni pokarm dla przepiórek, szczególnie ze względu na dużą zawartość prosa w mieszance. W naszym sklepie karma dla papug małych powinna sprostać oczekiwaniom przepiórki.

Jedzenie dla drobiu ozdobnego

Skomponowanie posiłku dla drobiu ozdobnego może być skomplikowane, zwłaszcza jeśli mamy w hodowli więcej zwierząt. Na szczęście z pomocą przychodzą producenci karm dla zwierząt domowych. Karma dla ptaków ozdobnych w postaci gotowej mieszanki ziaren to świetne rozwiązanie dla zajętych gospodarzy. Ponadto mimo doskonałego składu karmy dla ptaków potrzebują uzupełnienia w postaci witamin i minerałów. Zwłaszcza jeśli chcemy zadbać o ich piękne pióra, które są ich ozdobą. W naszym sklepie zoologicznym znajdziesz karmy dla ptaków, a także mieszanki ziołowe, które pomogą zadbać o zdrowie zwierzaka. To wszystko dzięki temu, że skład karmy dla ptaków został opracowany przez specjalistów. Dzięki temu masz pewność, że Twój ptasi podopieczny dostaje dobre ziarno, z odpowiednimi dodatkami. Jeśli zastosujesz się do wytycznych podanych na opakowaniu karmy dla ptaków. Pewne jest, że drób ozdobny dostanie, to czego potrzebuje.

Sklep internetowy z karmą i przysmakami dla drobiu ozdobnego

Do nie dawna sklep Apetete znany był z oferty dla psów i kotów. Jednak wsłuchaliśmy się w potrzeby naszych stałych klientów. Nasi klienci hodują różne zwierzęta. Często obok psa, czy kota w domu jest inny pupil: gryzoń, rybka, czy ptak. W związku z tym pojawiały się pytania o karmę dla innych pupili. W odpowiedzi na potrzeby naszych klientów, postanowiliśmy rozszerzyć naszą ofertę o inne akcesoria do karmienia ptaków i gryzoni. Pragniemy stworzyć miejsce, w którym nasi klienci będą mogli zrobić kompleksowe zakupy dla wszystkich swoich zwierząt domowych od psa, kota, przez gryzonie, po drób hodowlany.

Sklep zoologiczny Apetete jest również na Facebooku i mamy profil na Instagram. Zachęcamy do polubienia naszego konta społecznościowego, znajdziesz tam ciekawe informację dotyczące wychowania i opieki nad pupilem. Zapraszamy też do brania udziału w naszych konkursach z nagrodami dla pupili.