• DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Przysmaki na oddech i zęby dla kota

6 produkt(ów)

Zęby kota profilaktyka chorób stomatologicznych

Czy wiesz, że koty również mogą cierpieć na problemy związane z chorobą zębów i przyzębia? Zazwyczaj pierwszym objawem jest nieświeży oddech kota – jeśli jest on rybi może sugerować inne problemy np.: z nerkami, jednak jeśli kotu po prostu brzydko pachnie z pyszczka –czas na walkę z problemami stomatologiczmymi. Problem w tym, że w przeciwieństwie do psów, koty są bardzo indywidualistyczne w zakresie akceptacji higieny jamy ustnej. Oznacza to, że nie będą chciały współpracować przy myciu zębów, możemy zostać dotkliwie pogryzieni, albo podrapani. W sklepie apetete proponujemy przyjemniejszą formę profilkatyki: przysmaki dentystyczne, które nie tylko odświeżą zapach z pyszczka, ale również przeciwdziałają powstawaniu kamienia nazębnego.

Szczotka pasta i kot

Szczotkowanie zębów kota jest najskuteczniejszym sposobem utrzymania zdrowia jamy ustnej pomiędzy profesjonalnym czyszczeniem zębów – skalingiem. płytka nazębna” jest przyczyną chorób przyzębia. Aby szczotkowanie było skuteczne, należy je wykonywać kilka razy w tygodniu – najlepiej codziennie. Mało który kot pozwala na szczotkowanie zębów, dlatego z myślą o tych delikatnych pacjentach stworzono pasty enzymatyczne oraz pyszne przysmaki dentystyczne.

Rodzaje przysmaków dentystycznych dla kota

Nasze przysmaki dentystyczne można podawać codziennie w ramach programu pielęgnacji zębów Twojego kota. Doskonała smakowitość przysmaków i różnorodność smaków sprawi, ze pielęgnacja zębów stanie się dziecinnie łatwa i bardzo przyjemna.

Przysmaki dentystyczne zostały naukowo zaprojektowane z myślą o dokładnym oczyszczeniu zębów Twojego kota/ Dzięki chrupiącej i porowatej konsystencji ścierają pierwszy osad.

Skuteczność przysmaków dentystycznych

Badania wykazały, że podawanie kotom specjalnych diet stomatologicznych w połączeniu z gryzakami i przysmakami pozwala na dobre pozbyć się płytki. Niektóre przysmaki mają specjalny wzór i kształt krokietów, który zmusza do powolnego żucia i gryzienia. A inne dodatki wspomagające profilkatykę takie jak chlorheksydyna – Chlorheksydyna jest najskuteczniejszym środkiem antyseptycznym.

W sklepie apetete znajdziesz przysmaki z dodatkiem mięty, rumianku, a także przysmaki o specjalnych kształtach, które wspomagają usuwanie kamienia. Firmy takie jak Whiskas, Trixie, Sanabelle, Dr. Seidel czy Francodex. Krokiety, listki i poduszki, różne kształty i smaki do wyboru, dzięki temu znajdziesz produkt które w pełni będzie odpowiadał potrzebom i gustom kulinarnym małego kociego smakosza. Pamiętaj by dodawać przysmaki do karmy mokrej, albo podawać miedzy posiłkami jako nagroda.