• DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Pojemniki na karmę dla psa

6 produkt(ów)

Gdzie przechowywać żywność dla psa

Niezwykle istotną sprawą jest odpowiednie przechowywanie karmy zaraz po jej po otwarciu.
Nieodpowiednio zabezpieczona żywność dla psa będzie narażona na utlenienie, zamoczenie, pasożyty, gryzonie, a także zanieczyszczenie mikroorganizmami. Wielu producentów zna i rozumie ten problem, dlatego niektóre karmy mają specjalne zamknięcie. Suwak Zip czy klamerkę – zabezpieczają one suchą karmę przed psuciem i wietrzeniem. Suwaki w karmach mają tendencję do pękania, zrywania się czy łamania. Jednym słowem po krótkim czasie ich obecność staje się bezużyteczna. Zalecane wówczas jest przesypanie karmy do specjalnego pojemnika. W sklepie dla psa apetete znajdziesz szeroki wybór dyspenserów, czy pojemników na karmę dla psa. Ich prosta konstrukcja pozwala na pobranie potrzebnej porcji granulatu – bez dostępu powietrza.

Czy data ważności jest ważna?

Przed rozpoczęciem przechowywania karmy, sprawdzić należy jej datę ważności. Zazwyczaj termin spożycia oznaczony jest na opakowaniu jako „best before” – najlepiej spożyć przed. Dla naszego komfortu lepiej kupować karmy z jak najdłuższą datą ważności. W sklepie apetete – udzielamy informacji telefonicznie, lub mailowo na temat terminu przydatności danego produktu. Choć zaznaczam, że karmy z krótką datą ważności są eliminowane ze sprzedaży. Nie każdy opiekun wie o tym, że wskazane daty na opakowaniu nie są nieomylne i tym samym zaraz dzień po wskazanym terminie nie musimy pozbywać się produktu. Tak naprawdę nawet do roku można przedłużyć żywotność karmy, pod warunkiem, że nie była nigdy otwierana!

Karma dla psów zasady przechowywania worka z karmą po otwarciu

W związku z tym, że nieodpowiednie przechowywanie karmy może być przyczyną chorób układu pokarmowego psa podpowiadamy jakie kroki należy podjąć w celu zabezpieczenia żywności psa. Po pierwsze nigdy nie należy zostawiać worka na zewnątrz, pozwalając by dostało się do niego: światło, powietrze wilgotność. Z tego powodu zarówno miejsce przed budynkiem jak również garaż, czy piwnica są odpowiednimi miejscami do przechowywania karmy ponieważ panują tam zbyt wilgotne i zimne warunki. Pamiętaj, że po otwarciu worek utrzymuje swoją wartość odżywczą do 6 tygodniu, po tym terminie wartości odżywcze karmy spadają, chyba że odpowiednio go zabezpieczymy. Ponadto najlepiej worki z karmą przechowywać w temperaturze pokojowej – 21 stopni C. Najlepsza wilgotność powietrza to 12% unikaj wilgoci bo pod jej wpływem w karmie mogą rozwinąć się wszelkiego rodzaju pasożyty, pleśń, roztocza, grzyby. Zawsze przechowuj karmę w opakowaniach hermetycznych, przeznaczonych do przechowywania karm. W sklepie apetete znajdziesz pełną ofertę pojemników na karmy zarówno plastikowych zamykanych na hermetyczne wieczko jak i ze standardową pokrywą.

Przechowywanie karm mokrych po otwarciu karmy mokre można przechowywać w lodówce przez okres maksymalnie do 3 dni. Przy tym dobrze jest zostawić pożywienie w oryginalnym opakowaniu oraz zabezpieczyć ją przed wysychaniem, dobierając do tego odpowiednie wieczko do zamykania puszek. Np.: trixie wieczko. Ewentualnie można karmę przełożyć do hermetycznego, szklanego pojemnika z pokrywką. Równie dobrze za taki pojemnik posłuży słoik po miodzie, oliwkach itp. Pamiętaj, aby nie stosować pojemników po detergentach – nawet po wyczyszczeniu mogą zaszkodzić pupilowi.

Karma sucha dla psa jest żywnością. Karma dla psa jest żywnością dlatego ją w taki sam sposób przechowywać jak ludzkie produkty spożywcze takie jak: makaron, mąka, kasza. Zachowuj tę zasadę po otwarciu worka i przechowuj karmę w suchym miejscu, z dala od promieni świetlnych, przed podaniem wstrząśnij opakowaniem aby lepiej się rozłożył zapach i wartości odżywcze strawy a Twój pupil dłużej będzie cieszył się świeżym smakiem.

Akcesoria do przechowywania karmy suchej i mokrej w sklepie apetete

Polecamy pojemniki na karmę dla psa firmy Curver – znanego producenta plastikowych akcesoriów do gospodarstwa domowego, ich produkty wolne są od szkodliwych substancji, wpływających na smak karmy dla psa.