• DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Przysmaki z kocimiętką dla kota

8 produkt(ów)

Kocimiętka dla kota

Kocimiętka to wieloletnie zioło i członek rodziny mięty. Jest również znany jako catmint, catwort i balsam polny, a także catnip. Lotny olej, który powoduje “reakcję kocimiętki”, to nepetalakton. Kocimiętka pochodzi z Europy, ale została przywieziona do Stanów Zjednoczonych i innych obszarów i jest obecnie szeroko uprawiana. Zaletą kocimiętki jest taka, że powoduje u kotów stan euforii.

Jak działa kocimiętka

Co robi kocimiętka? Zawarty w niej lotny nepetalaktonem oddziałuje na zmysł węchu kota wprowadzają koty w fazę ekstazy. Po powąchaniu kocimiętki feromony włączają wszystkie neurony, faza ta trwa do 10 minut.

Dlaczego koty reagują na kocimiętkę

Istnieje kilka szkół, w których można się dowiedzieć, dlaczego kocimiętka wywołuje reakcję u kotów. Doniesiono, że kot doświadcza reakcji podobnych do odurzeniu po marihuanie lub LSD. Inne teorie to: reakcja jest taka sama jak zachowanie rui kotek (toczenie, tarcie); lub że po prostu wywołuje reakcję przyjemności. Mimo, że twój kot może wyglądać jak kotka w fazie zakochania – kocimiętka nie jest afrodyzjakiem.
Typowe zachowanie kota reagującego na kocimiętkę obejmuje wąchanie, lizanie, drżenie głowy, jedzenie zioła, toczenie się ciała oraz tarcie głowy i policzka. Efekty zwykle trwają od 5-15 minut. Następnie gdy kot już się nasyci nie będzie reagował ponownie na kocimiętkę przez co najmniej kilka godzin.
Nie wszystkie koty reagują na kocimiętkę. Odpowiedź na kocimiętkę jest dziedziczna. Szacuje się, że około 1/3 kotów nie ma tego genu. Dodatkowo kocięta w wieku poniżej trzech miesięcy nie reagują na kocimiętkę, a często nawet wykazują awersję. W przypadku wielu kociąt odpowiedź nie występuje nawet do ukończenia sześciu miesięcy. Kocięta tak naprawdę nie potrzebują ekspozycji na kocimiętkę – są już zmotywowane i gotowe do gry w każdej chwili. Wiele starszych kotów również może nie wykazywać dużej reakcji.
Kocimiętka występuje w różnych postaciach: aerozol, płyn, suszone zioło, świeże zabawki wypełnione kocimiętką, suszona kocimiętka a także przysmaki.

Jak działają przysmaki z kocimiętką

Znikoma ilość kocimiętki nie wywołuje u kotów takich reakcji jak ich naturalna forma, jednak również powodują większe zainteresowanie produktem. Przysmaki z kocimietką to doskonała forma nagrody dla Twojego przyjaciela, można podawać jak zwykłe przysmaki bez obaw o przedawkowanie. Ilość kociej miętki jest znikoma wobec tego nie będzie po niej efektu odurzenia kota. Jest zdrowa i smaczna. Wszystkie przysmaki w sklepie apetete pochodzą od najlepszych producentów przysmaków dla kotów takich jak : Gimcat, Vitakraft, czy Beaphaer