• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY
 • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY

Przysmaki z kocimiętką dla kota

4 produkt(ów)

Przysmak z kocimiętką to wielozadaniowy produkt, który zyskał uznanie wieli opiekunów oraz ich mruczących pupili. Przysmak z kocimiętką wykazuje wsparcie na wielu podłożach życia kota, jest też bardzo smacznym oraz apetycznym urozmaiceniem diety kota.

Przysmak z kocimiętką

Przysmaki z kocimiętką to produkty pochodzenia roślinnego które skłaniają kota do zabawy oraz wzmożonej aktywności. Przysmaki z kocimiętką mogą idealnie sprawdzić się w przypadku, gdy chcesz nauczyć kota pożądanego przez Ciebie zachowania lub nauczyć czystości, używania drapaka, a także spania w określonych miejscach. Przysmak z kocimiętką to produkty pochodzenia roślinnego, które są całkowicie bezpieczne dla mruczących pupili oraz nie wykazują właściwości uzależniających. Przysmak dla kotów to wyjątkowy specjał, który da zwierzęciu wiele przyjemności oraz co bardzo istotne pomoże efektywnie walczyć ze stresem oraz uczyć się nowych rzeczy. Przysmak zawiera także produkty pochodzenia zwierzęcego dzięki czemu są odżywcze oraz smakowite. Przysmak z kocimiętką uznany jest za jeden z najlepszych dodatków dla mruczących pupili.

Przysmaki z kocimiętką w sklepie Apetete

W ofercie sklepu Apetete, dostępne są przysmaki z kocimiętką, które nie tylko pysznie smakują, ale mogą być niezwykle pomocne podczas stresujących sytuacji takich jak przeprowadzka do nowego miejsca, transport czy nowy domownik. Przysmaki dla kotów zawierają dodatkowo produkty pochodzenia zwierzęcego dzięki czemu stanowią także pyszną oraz zdrowa nagroda za wykonany trening. Przysmaki dla kotów występują w różnych wersjach, dopasowanych do specyfiki danej rasy, wieku zwierzęcia oraz jego indywidualnych potrzeb.

Kocimiętka dla kota

Kocimiętka to wieloletnie zioło i członek rodziny mięty. Jest również znany jako catmint, catwort i balsam polny, a także catnip. Lotny olej, który powoduje "reakcję kocimiętki", to nepetalakton. Kocimiętka pochodzi z Europy, ale została przywieziona do Stanów Zjednoczonych i innych obszarów i jest obecnie szeroko uprawiana. Zaletą kocimiętki jest taka, że powoduje u kotów stan euforii.

Jak działa kocimiętka

Co robi kocimiętka? Zawarty w niej lotny nepetalaktonem oddziałuje na zmysł węchu kota wprowadzają koty w fazę ekstazy. Po powąchaniu kocimiętki feromony włączają wszystkie neurony, faza ta trwa do 10 minut.

Dlaczego koty reagują na kocimiętkę

Istnieje kilka szkół, w których można się dowiedzieć, dlaczego kocimiętka wywołuje reakcję u kotów. Doniesiono, że kot doświadcza reakcji podobnych do odurzeniu po marihuanie lub LSD. Inne teorie to: reakcja jest taka sama jak zachowanie rui kotek (toczenie, tarcie); lub że po prostu wywołuje reakcję przyjemności. Mimo, że twój kot może wyglądać jak kotka w fazie zakochania - kocimiętka nie jest afrodyzjakiem. Typowe zachowanie kota reagującego na kocimiętkę obejmuje wąchanie, lizanie, drżenie głowy, jedzenie zioła, toczenie się ciała oraz tarcie głowy i policzka. Efekty zwykle trwają od 5-15 minut. Następnie gdy kot już się nasyci nie będzie reagował ponownie na kocimiętkę przez co najmniej kilka godzin.

Nie wszystkie koty reagują na kocimiętkę. Odpowiedź na kocimiętkę jest dziedziczna. Szacuje się, że około 1/3 kotów nie ma tego genu. Dodatkowo kocięta w wieku poniżej trzech miesięcy nie reagują na kocimiętkę, a często nawet wykazują awersję. W przypadku wielu kociąt odpowiedź nie występuje nawet do ukończenia sześciu miesięcy. Kocięta tak naprawdę nie potrzebują ekspozycji na kocimiętkę - są już zmotywowane i gotowe do gry w każdej chwili. Wiele starszych kotów również może nie wykazywać dużej reakcji. Kocimiętka występuje w różnych postaciach: aerozol, płyn, suszone zioło, świeże zabawki wypełnione kocimiętką, suszona kocimiętka a także przysmaki.

Jak działają przysmaki z kocimiętką

Znikoma ilość kocimiętki nie wywołuje u kotów takich reakcji jak ich naturalna forma, jednak również powodują większe zainteresowanie produktem. Przysmaki z kocimiętką to doskonała forma nagrody dla Twojego przyjaciela, można podawać jak zwykłe przysmaki bez obaw o przedawkowanie. Ilość kociej miętki jest znikoma wobec tego nie będzie po niej efektu odurzenia kota. Jest zdrowa i smaczna. Wszystkie przysmaki w sklepie Apetete pochodzą od najlepszych producentów przysmaków dla kotów takich jak : Gimcat, Vitakraft, czy Beaphaer.

  Najczęściej polecane na naszym blogu

  Przysmaki z kocimiętką - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

  Dlaczego warto kupować przysmaki z kocimiętką w internetowym sklepie zoologicznym apetete.pl?

  Sklep Apetete posiada w swojej ofercie szereg przysmaków z kocimiętką przeznaczonych dla kotów w każdym wieku, każdej rasy oraz ze specjalnymi zaleceniami żywieniowymi. Sklep Apetete to gwarancja najwyższej jakości, posiadamy przysmaki z kocimiętką od najlepszych producentów w przystępnych cenach.

  Na co zwrócić uwagę podczas zakupu przysmaków z kocimiętką?

  Wybierając produkty z kocimiętką należy zwrócić uwagę na skład przysmaku oraz czy dodatkowo zawiera produkty pochodzenia zwierzęcego, dzięki czemu będzie idealnym urozmaiceniem diety każdego kota.

  Czy przysmaki z kocimiętką są zdrowe?

  Przysmak z kocimiętką – czyli produkt pochodzenia roślinnego jest całkowicie bezpieczny dla mruczących pupili. Nie wykazuje właściwości uzależniających, dzięki czemu można stosować go bez obawy o zdrowie naszego pupila.