• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY
 • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY

Trening dla psa

1-30 of 165

Akcesoria szkoleniowe dla psa

Ułożony i grzeczny pies to marzenie każdego właściciela. Niektóre rasy psów mają łatwość w przyswajaniu nauki. Według rankingu najmądrzejszych psów w pierwszej dziesiątce jest Border Collie, Pudel, Owczarek Niemiecki, Labrador, Golden Retriever itp. Te psy to tzw. grupa pracująca, psy pasterskie i myśliwskie. Psy te nastawione są na pracę z właścicielem. Ich szkolenie przychodzi z łatwością ponieważ rasy te chcą się uczyć nowych rzeczy i lubią towarzystwo człowieka. Co nie oznacza, że kundelek czy przedstawiciel innej rasy nie da się wyszkolić. Oczywiście każdego psa można nauczyć posłuszeństwa, tylko wskazane tutaj rasy mają predyspozycję do pracy z człowiekiem.

Jak szkolić psa

Obecnie panuje trend, aby szkolić psa metodą pozytywną, to znaczy bez użycia kar w postaci krzyków i szarpania smyczą. W pozytywnym procesie edukacji przydatne mogą być akcesoria treningowe dla psa, w tym smycze, obroże szkoleniowe czy kamizelki odblaskowe.

Akcesoria szkoleniowe w metodzie pozytywnej

W metodzie pozytywnej najważniejsze jest podkreślenie i nagradzanie pożądanego zachowania psa. W szkoleniu tą metodą z pomocą przychodzą praktyczne akcesoria treningowe, w tym na przykład urządzenie zwane klikerem.

Co to jest kliker

Kliker dla psa jest to małe pudełeczko wydające charakterystyczny dźwięk klik-klak. Kliker pomaga psu w zrozumieniu naszej mowy. Dla niego dźwięk klikera oznacza: Dobrze zrobiłeś, nagroda idzie do Ciebie. Zadaniem właściciela jest nauczenie psa, że kliker to zapowiedź nagrody. Jak to zrobić? Jest to bardzo proste. Wystarczy wziąć do ręki garść pysznych przysmaków i dawać je po jednym, tuż po naciśnięciu klikera. Klik- nagroda. Po kilku powtórzeniach pies powinien kojarzyć dźwięk klikera z pysznymi smakołykami! Najpopularniejsza metoda, używana podczas szkolenia psów, to właśnie ta z użyciem klikera.

Dodatki przydatne podczas treningu psa

Równie często jako nagrody szkoleniowcy pozytywni używają zabawek: piłek na sznurku, szarpaków. Często psy aktywne wybierają ten sposób nagradzania. Szarpanie się na zabawce wyzwala bowiem instynkty pierwotne psa i zaspokaja potrzebę łowiecką. Zabawki typu szarpak przy okazji wzmacniają zęby i dziąsła i nakręcają psa, to doskonała forma nagrody ponieważ w przeciwieństwie do smakołyków nie wpływa na wagę psa. Nagradzanie na zabawkę ma wówczas swoje zastosowanie jeśli używamy zabawki tylko jako nagrody, czyli na co dzień pies nie ma do nich dostępu. Jeśli zostawimy zabawki w legowisku psa – staną się one dla niego nieatrakcyjne.

Podczas tresury pozytywnej przydadzą się również inne akcesoria treningowe, które można odnaleźć w tej kategorii. Należą do nich również wcześniej wspomniane zabawki, a także aporty:

Aporty, sznurki, zabawki, piłki, dyski. Aporty drewniane, tak zwane koziołki przydatne w nauce obedience – posłuszeństwa sportowego.

Gwizdki na psa – gwizdek pomocne narzędzie w nauce przywoływania psa. Jego dźwięk jest przyjemny zarówno dla psa jak i opiekuna, odpowiednio

Torebki na smakołyki, ułatwiają szkolenie psa w terenie, zapobiegają przed plamami na ubraniu, nie wymagają od nas ubrań z kieszeniami. Są lekkie i poręczne. Zazwyczaj torebki na smakołyki są wyłożone poliestrem, który zapobiega przemoczeniu, dodatkowo posiadają karabińczyk za który można przypiąć do paska, albo do smyczy. To poręczny gadżet, przydatny w trakcie każdego spaceru czy szkolenia.

Kong zabawka szkoleniowa, to gumowy gryzak do którego można włożyć różne smakołyki: dostępny w trzech wariantach dla juniora, dla dorosłego czerwony kolor jest standardowy a czarny został wykonany z ekstra mocnej gumy.

Kamizelki odblaskowe dla psa, zapewniające bezpieczeństwo psu, zwiększając jego widoczność – szczególnie polecane dla psów, które szkolone są również po zmierzchu, Kamizelkę można również zakładać psu podczas wieczornych spacerów. Dzięki temu spuszczony pies luzem jest bezpieczniejszy bo widoczny dla nadjeżdżających samochodów czy rowerzystów.

Obroże szkoleniowe dla psa – do szkolenia psa poleca się przede wszystkim wykorzystanie zwykłej obroży, ponieważ właściciel ma lepszy kontakt z psem. Standardowa obroża powinna wystarczyć, może być zapinana na plastikową klamrę, bądź na sprzączkę – jak pasek. Nie jest ważny kolor obroży, jednak by oddzielić szkolenie od spaceru – zaleca się aby stosować inną obrożę na spacery z psem a inną do nauki. W ten sposób pies po założeniu obroży szkoleniowej dostanie sygnał – zabawa się skończyła teraz musisz się skupić. W naszym sklepie nie odnajdziesz obroży typu kolczatki czy zaciski, ich nieumiejętne stosowanie rani szyję psa i poddusza. Warto zauważyć, że większość psów nie umie chodzić na kolczatkach, co sprawia, że mimo jej obecności dalej ciągną na smyczy. Lepszym rozwiązaniem od kolczatki są tak zwane kantary. To rodzaj uprzęży na pysk, który sprawia, że w chwili napięcia smyczy, pies odrzuca głowę. Nie pozwala ona na ciągnięcie. Jednak źle wprowadzona może powodować urazy szyi. Najlepiej, aby stosować kantar tylko przy asyście psiego trenera. Jego wiedza pozwoli na umiejętne korzystanie z pomocy szkoleniowej jaką jest kantarek. W sklepie apetete dostępne są kantary oraz obroża szkoleniowa dźwiękowa, w przeciwieństwie do obroży elektrycznej nie rani psa.

Smycze treningowe – to rodzaje smyczy, które pozwalają psu na większą swobodę. Wyróżniają się długą linką, smycz treningowa może mieć od 5m do 20m. Tak długie smycze pozwalają psu na dokładne eksplorowanie terenu jednak pod kontrolą, polecane szczególnie przy początkowej fazie przywoływania, albo w nauce tropienia.

Nauka czystości psa

Pies jest ogólnie czystym stworzeniem i nie brudzi w miejscu w którym śpi. Jednak na początku może załatwiać się w mieszkaniu, szybko można go tego oduczyć poprzez cierpliwe nagradzanie słowem i gestem prawidłowego zachowania. Na początku nauki czystości przydadzą się akcesoria, które chronią podłogę przed niechcianymi plamami. W sklepie Apetete dostępne różnego rodzaju maty, podkłady do nauki czystości, również takie o zapachu trawy. Ponadto podczas nauki mogą zdarzyć się „Wypadki” kiedy piesek nie załatwi się na matę a na podłogę jednak dzięki odpowiednim środkom czystości można trwale usunąć brzydkie zapachy i zabrudzenia. Ważne by stosować detergentów bezpiecznych dla zwierząt. W sklepie Apetete znajdziesz pełną ofertę odstarszaczy, neutralizatorów brzydkich zapachów a nawet płynów do podłogi, które pozwolą Ci zadbać o porządek i świeży zapach w domu.

Szukaj ich w kategorii produkty higieniczne, zostały pogrupowane w następujący sposób:

 • odstraszacze
 • usuwanie zapachów, plam
 • nauka czystości

Gdzie szukać sprawdzonych akcesoriów treningowych dla psa

W ofercie sklepu internetowego apetete.pl dostępne produkty znanych producentów: Otward, Trixie, Kong, Dingo. W celu dobrania odpowiednich akcesoriów szkoleniowych, zachęcamy do kontaktu z naszym biurem obsługi Klienta. Nasi doradcy chętnie pomogą w wyborze odpowiedniego produktu, nie tylko akcesoriów treningowych, ale także przysmaków, karmy suchej i mokrej, suplementów diety, ubranek dla psa, smyczy czy misek. Doświadczenie i chęć pomocy naszych pracowników z pewnością pozwoli na znalezienie optymalnego rozwiązania korzystnego dla zdrowia i kondycji Twojego pupila. Oferujemy wygodne zakupy online w atrakcyjnej cenie.


  Najczęściej polecane na naszym blogu


  Trening dla psa - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

  Czym trenować psa?

  Rozpoczynając trening z psem, warto wyposażyć się w przysmaki, którymi będziemy wynagradzać czworonoga za jego posłuszeństwo. Mogą to być paluszki mięsne lub smakołyki w postaci ciasteczek. Przechowamy je w specjalnej saszetce na przysmaki, którą można kupić w dobrym sklepie zoologicznym. W domu można trenować z psem przy użyciu maty węchowej. Do treningu na świeżym powietrzu z pewnością przyda się odpowiednia smycz, regulowane szelki oraz kliker. To małe urządzenie do szkolenia w zakresie reagowania i wykonywania poleceń.

  Ile razy dziennie ćwiczyć z psem?

  Trening psa można rozpocząć od szczeniaka. Najlepiej, aby sesje treningowe odbywały się 2-3 razy dziennie i nie trwały dłużej, niż kilkanaście minut. To właśnie takie krótkie kilkunastominutowe szkolenia, powtarzane dość często, przynoszą najlepsze rezultaty. Codzienne krótkie treningi nie tylko pozwalają utrwalić poprawne zachowania psa, ale wzmacniają więzi właściciela z czworonogiem. Treningi można przeprowadzać zarówno w domu, jak i na świeżym powietrzu.

  Jak powinien wyglądać trening psa?

  Trening psa należy rozpocząć od krótkiej rozgrzewki, czyli od zwykłego spaceru z psem. Planując trening z psem w domu, należy na samym początku wydawać zwierzęciu delikatne, spokojne komendy i stopniowo zwiększać ich trudność oraz intensywność. W czasie treningu należy stosować system nagród i nie przesadzać z ilością wydawanych komend. Najlepiej rozpocząć trening od nauki skupiania uwagi swojego psa na sobie. Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystywanie codziennych spacerów do nauki. Taka praca z pewnością przyniesie doskonałe efekty.