• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 99zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY
 • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 99zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY

Preparaty lecznicze, suplementy

1-30 of 206

Profilaktyka zdrowotna psa

Jak ważna jest profilaktyka zdrowotna wiedzą o tym wszyscy opiekunowie, w myśl zasady lepiej zapobiegać niż leczyć powstał ten dział w sklepie apetete. Znajdziecie w nim preparaty na pchły i kleszcze i inne pasożyty w tym obroże przeciwpchelne, szampony na pchły, akcesoria do usuwania kleszczy, a także tabletki na odrobaczanie dla psa, również w tym dziale znajdą się kołnierze ochronne, które mogą się przydać po operacji, zabiegu, czy w czasie rekonwalescencji.

Preparaty na pchły i kleszcze

Pasożyty to zmora wszystkich właścicieli psów, nie wielka pchła może zarazić naszego psa tasiemcem, albo wywołać bolesne alergiczne pchle zapalenie skóry. ABy tego unikać należy przestrzegać kilku zasad. Po pierwsze kąpać psa, po drugie używać preparatów przeciwko pchłom. Zaletą tych preparatów jest fakt, że przy okazji działają również na inne pasożyty zewnętrzne takie jak np: kleszcze, wszy, wszoły.

Preparaty na pchły i kleszcze dla psa, które znajdziecie w sklepie apetete pochodzą z certyfikowanych hurtowni weterynaryjnych. Środki na pchły i kleszcze dzielą się ze względu na sposób aplikacji.

Krople na pchły i kleszcze dla psa tak zwane preparaty typu – Spot on to forma pipetki, która zawiera dawkę leku dopasowaną do konkretnego przedziału wagowego zwierzęcia. Aplikacja preparatu jest bardzo prosta – należy zużyć całą zawartość takiej pipetki poprzez zakroplenie na skórze grzbietu zwierzęcia. Zwierzę, u którego stosuje się środek tego typu, nie powinno być kąpane 2 dni przed oraz 2 dni po jego aplikacji. Jednokrotne użycie preparatu = zabezpiecza psa przed inwazją kleszczy na okres 4 tygodni , a pcheł na okres 4 lub 8 tygodni. Czas ten jest zależny od konkretnego preparatu i szczegółowy zakres działania został opisany na ulotce.

Spray na kleszcze i pchły dla psa ich działanie jest równie skuteczne jak przy użyciu kropli, czy obroży. Różnią się jedynie sposobem aplikacji. NIektóre z dostępnych preparatów jak np: Ixoderm Sabunol mają również działanie odstraszające. Czas ochrony psa przed pasożytami jest podobny jak w przypadku użycia kropel na pchły i kleszcze.

Szampony na pchły i kleszcze dla psa szampony dla psa działają przede wszystkim odstraszającą zmieniając Ph skóry psa, jednak nie mają działania bójczego jak w przypadku użycia kropel, czy sprayów wobec tego ich skuteczność jest zdecydowanie słabsza.

Akcesoria do usuwania kleszczy z psa – w sklepie apetete doskonale wiemy, że żaden preparat nie chroni w 100% najlepsza profilaktyka przeciwkleszczowa polega na codziennym oglądaniu zwierzaka i sprawdzanie czy nie zagnieździły się w jego sierści i skórze jakieś pasożyty. Dzięki akcesoriom do usuwania kleszczy dostępnym w naszym sklepie w łatwy sposób będzie można usunąć pasożyta.

Obroże przeciwpchelne i kleszczowe – obecnie obroże takie jak Foresto czy Kilix dostępne w sklepie apetete mają przedłużoną skuteczność działania i są naprawdę skuteczne. Dodatkową ich zaletą jest fakt, że chronią psa przez 8 miesięcy, są wodoodporne. Szczególnie polecane dla ras krótkowłosych, przy psach z długim włosem zalecane jest stosowanie podwójnego zabezpieczenia w postaci obroży i kropli.

Jak odrobaczać psa

Odrobaczanie psa Bardzo ważną kwestią gwarantującą zdrowie naszego psa jest jego regularne odrobaczanie. Psy mogą się zarazić różnymi rodzajami pasożytów takimi jak: tasiemce, glisty, a także nicienie, pierwotniaki. Wszystkie pasożyty wywołują choroby, osłabiają odporność oraz mogą być zagrożeniem dla naszego zdrowia.
Dlatego oprócz regularnej profilaktyki powinniśmy odrobaczać psy, średnio co 3 miesiące, Ponadto odrobaczania polega nie tylko na podaniu tabletki, ale i na obserwacji psa po aplikacji. Po podaniu tabletki należy sprawdzić czy w kupie nie ma robaków. Jeśli znajdziemy robaki konieczne należy powtarzać odrobaczanie przez 3 kolejne dni. Dlaczego? Ponieważ większość preparatów na odrobaczanie działa tylko na postacie dorosłe, aby wybić wszystkie pasożyty należy wcelować w cykl dorosły.
Dla ogólnej profilaktyki polecamy środek Drontal na odrobaczanie dostępny w sklepie apetete, ponadto posiadając psa musimy pamiętać o środkach ostrożności takich jak

 • mycie rąk po kontakcie z psem i przed jedzeniem
 • mycie warzyw i owoców przed spożyciem
 • sprzątanie psich odchodów z trawników
 • ograniczenie psu kontakt z odchodami innych zwierząt
 • ograniczenie psu dostępu do placów zabaw dla dzieci
 • nie karmienie psa surowym mięsem

Oferta sklepu Apetete

W naszym sklepie apetete doskonale znamy potrzeby i problemy współczesnych psów. Wiemy jakie zagrożenia na nie czekają oraz jak ich uniknąć. Preparaty na zewnętrzne i wewnętrzne pasożyty dostępne w naszym sklepie pomogą Ci zadbać o pełną profilaktykę Twojego, ukochanego pupila.