• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY
 • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY

Podłoża do klatki dla gryzoni

15 produkt(ów)

Wybór podłoża i ściółki do klatki Twojego gryzonia to nie lada wyzwanie, dla początkującego opiekuna. Okazuje się, że wybór ściółki jest niezwykle ważny dla zdrowia zwierzaka. Nie każda ściółka dla gryzoni jest odpowiednia np.: dla królika.

W naszym sklepie zoologicznym Apetete znajdziesz podłoże dla gryzoni różnych marek, o różnym zastosowaniu zarówno sprzedajemy standardowe podłoża z trocin, słomy, jak z kukurydzy czy żwirki silikonowe.

Podłoże dla gryzoni czyli po co gryzoniom ściółka

Ściółka czy podłoże dla gryzoni to rodzaj materiału, którym wykładamy dno klatki. Robi się po to, aby zwierzę nie miało bezpośredniego kontaktu z zimnym podłożem klatki. To nic przyjemnego dla gryzonia stąpać po twardej powierzchni. Taka ściółka pomoże również zadbać o higienę w klatce i wokół niej. Dobrze dobrana zadba o czystość w klatce, ponieważ będzie pochłaniała brzydki zapach moczu i kupek.

Przy wyborze ściółki dla gryzoni do klatki ważne, bierzmy pod uwagę jej zjadalność. Niektóre zwierzęta takie jak chomiki mają tendencję do próbowania, wszystkiego co znajdą w klatce. Dobrze aby podłoże dla gryzoni było jak najbardziej naturalne i higieniczne Niektóre podłoża dla gryzoni do klatki, jak jak silikony używane w kocich toaletach nie nadają się zupełnie dla małych gryzoni, które mogłyby je zjeść. Inne podłoże używamy dla chomika a inne dla klatki królika.

Rodzaje ściółek i podłoży dostępne w sklepie zoologicznym

Po wejściu do sklepu zoologicznego można dostać zawrotu głowy. Obecnie mamy szeroką ofertę ściółek i podłoży dla gryzoni. Wobec tego dobrze, jest poznać ich zastosowanie. Jak już wspominaliśmy nie każde podłoże może być dobre dla Twojego gryzonia. Poniżej przedstawiamy popularne podłoża dla gryzoni do klatekF dostępne w naszym sklepie z krótkim opisem i informacją dotyczącą zastosowania.

Trociny podłoże do klatki królika, chomika

Trociny drzewne to niegdyś najpopularniejszy rodzaj podłoże do klatki królika a także podłoże do klatki chomika. Nie ma co się dziwić, były najtańsze i wydawało się, że najzdrowsze. Do tego ten piękny sosnowy zapach, unoszący się wokół klatki. Jednak sprzątanie trocin, które się pylą i roznoszą przy byle jakim podmuchu wiatru nie należało do przyjemności. Nie poleca się stosowania trocin dla szczurów, królików ponieważ jak się okazuje mają one zły wpływ na ich drogi oddechowe. Zwłaszcza trociny z drzewa cedrowego. Ogólnie można je stosować w klatach wszystkich gryzoni, jednak nie jest to najzdrowsze rozwiązanie. Najtańsze, ale nie najlepsze. Dodatkowym minusem trocin to, że słabo pochłania zapachy.

Naturalne podłóże dla gryzoni

Siano ze słomą często są mylone. Siano to produkt ścinania rośliny zanim zacznie ona kiełkować. To właśnie dzięki temu jest ono bogate we włókno pokarmowe, które jest głównym składnikiem pokarmowym wszystkich gryzoni. Dlatego jest wykorzystywany jako materiał paszowy zarówno dla gryzoni jak i zwierząt gospodarskich w tym koni, kóz, krów. Nasze gryzonie podczas jedzenia siana ścierają sobie zęby. Słoma to zupełnie inny materiał, nie ma ona żadnych wartości odżywczych, dlatego jest często wykorzystywana jako posłanie dla zwierząt, w tym gryzoni, czy nawet koni. Słoma świetnie utrzymuje ciepło i nie tworzy się na niej pleśń, a do tego jest tania w zakupie.

Pellety dla gryzoni

Pellety drzewno papierowe są produkowane z drzewa lub makulatury, czyli papieru. Przypominają wyglądem małe rurki, a nawet jedzenie dla królików. Jednak to podłoże i nie ma żadnych wartości odżywczych. Za to doskonale sprawdza się jako podłoże do klatki królika, czy, świnki morskiej. Zaletą takich podłoży peletowych jest ich wysoka chłonność. Jednak nie można stosować podłoża do klatki chomika. Zwierzęta te mają tendencję do zjadania wszystkiego co znajdzie się w okolicy łapek. Połknięty pelet będzie puchnął w żołądku, co może spowodować niedrożność. Ponadto pelety są twardym podłożem dla malutkich stópek chomiczków. Nie są też zalecane dla myszy i szczurów, właśnie ze względu na twardość.

Podłoże z kukurydzy

Podłoże dla gryzoni z kaczanów kukurydzy cieszą się coraz większym powodzeniem. Nadal w porównaniu do trocin, czy słomy są mniej znane. Kaczany wytwarza się z wysuszonej i granulowanej kukurydzy. Podłoże takie jest miękkie ekologiczne, doskonale chłonie wilgoć i brzydki zapach, Dodatkowo nie pyli i nie uczula. Może być stosowane jako podłoże do klatki królika, jak i podłoże dla mniejszego chomika. W przypadku zastosowania ściółki kukurydzianej u chomików trzeba będzie ją mieszać z innym miękkim podłożem. Zwierzęta te lubią się chować a kukurydza jest dla nich za twarda, do kopania łapkami.

Ściółka z konopii dla królika, szynszyla, dla każdego gryzonia

Coraz częściej konopie wykorzystywane są w medycynie, znamy ich świetne właściwości łagodzące skutki stresu, przeciwbólowe, olejki CBD itp. A teraz pora na ściółkę z konopii. Dokładnie to są one wytwarzane z wiór konopnych. Mają one kilka zalet, są bardzo chłonne, nie pylą i nie kurzą się. Przepuszczają powietrze, więc nie zalegnie się w nich pleśń, podobnie zresztą jak w słomie. Ponadto doskonale pachną i po zamoknięciu podłoże z konopii zmienia stopniowo swój kolor. Największą zaletą żwirku z konopi jest jego biodostępność, można go kompostować! Mniej śmieci dla planety. A co najważniejsze takie podłoże można zastosować w klatce chomika. Nie zaszkodzi mu nawet po spożyciu a dodatkowo jest miękka więc chomiki chętnie w niej kopią.

Żwirek dla gryzonia

Czasem żwirki dla kota stosuje się do kuwet małych zwierząt takich jak szynszyle czy fretki, jednak pod żadnym pozorem nie wkładajmy ich do klatki mikro gryzoni. Zwłaszcza żwirki dla kota są niebezpieczne dla chomika. Ponadto faktura żwirku dla kota jest porównywalna do granulek i może powodować obrażenia stóp Twojego małego chomika.

Piasek dla chomika

Piasek jest bezpiecznym rodzajem podłoża, jest też w miarę tani, jednak nie jest najlepszym rozwiązaniem. Nie zaleca się by stosować go jako jedynego podłoża do klatki gryzonia. PO pierwsze bardzo trudno czyści się kuwetę z piasku, zwłaszcza takiego zabrudzonego przez odchody gryzoni. Piasek nie chłonie zapachu. Piasek raczej stosuje się w małych powierzchniach np.: w wanience dla chomika, czy osobnej miseczce, W piasku zwierzak może wyczyścić swoje futerko.

Teraz już wiesz jakie bezpieczne podłoża dla gryzoni możesz zastosować w klatce swojego pupila. Poniżej przedstawiamy krótką ściągawkę, jakby nie chciało Ci się zagłębiać w temat żwirków i piasków.

Bezpieczne podłóża dla chomików

 • trociny z drewna osikowego
 • papierowe podłoże
 • podłoże z kolb kukurydzy
 • ściółka dla gryzoni z konopii

Jakich podłoży nie stosować u królika:

 • Trociny. Warto powtórzyć, że trociny mogą podrażniać skórę i płuca
 • Żwirek zbrylający. Jeśli króliki połkną ten produkt, zlepi się on w jelitach i spowoduje poważne problemy

Sklep internetowy z podłożami do klatek dla gryzoni

W sklepie zoologicznym Apetete znajdziesz wszystko, co potrzebne do opieki nad gryzoniem od chomika, przez małą myszkę po świnkę morską, czy królika. W naszej ofercie klatki dla gryzoni, żwirek dla gryzoni, domki dla gryzoni i wiele innych. Koniecznie wejdź i zrób zakupy dla swojego mikro pupila. Nie zapomnij wstąpić do naszej stresy prezentów, a jeśli nie wiesz jaka karma dla chomika będzie najlepsza to skorzystaj z naszej wyszukiwarki produktów, czy zajrzyj do opisu kategorii.