• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Akcesoria pooperacyjne

2 produkt(ów)

Bezpieczeństwo kota po operacji

Okres rekonwalescencji kota po operacji bądź zabiegu jest trudny zarówno dla pupila i jego właściciela. Należy pamiętać aby zapewnić zwierzakowi najbardziej komfortowe warunki aby ten okres przebiegł bezproblemowo i bezstresowo. Podczas tego okresu zalecane jest nie wypuszczanie ich na zewnątrz, gdyż może mieć to niepożądane skutki.

Opieka pooperacyjna kota

Oprócz przestrzegania odpowiedniej diety i zabezpieczenia rany należy zadbać o spokój i komfort pupila. Po zabiegu u kotów może pojawić się nadwrażliwość na światło i dźwięki oraz pobudzenie w tym celu należy zadbać o odpowiednie miejsce takie jak np. budka dla kota albo nawet transporter.

Czy kołnierz jest niezbędny

W przypadku zabiegów chirurgicznych okres rekonwalescencji trwa ok 8-10 dni. Należy zadbać o to aby do rany nie dostał się brud a także aby kot nie miał do niej dostępu, w tym celu stosuje się kołnierze pooperacyjne.

Kołnierze pooperacyjne w ofercie Apetete

W sklepie Apetete posiadamy kołnierze pooperacyjne z miękkiego wodoodpornego materiału gwarantujące pupilowi wygodę i komfort w czasie rekonwalescencji. W przeciwieństwie do plastikowych kołnierzy nie ograniczają pupilowi widoczności i nie krępują ruchów.

Akcesoria pooperacyjne - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

Co dla kota po operacji?

Pierwszą rzeczą, jaką należy zakupić kotu po przebytej operacji, jest specjalne ubranko lub kołnierz. Kołnierz doskonale otacza koci pyszczek i uniemożliwia dostęp do świeżej rany. Jak wiadomo, koty uwielbiają wylizywać świeżą bliznę pooperacyjną, a to może skutkować pojawieniem się zakażenia. Dobrym wyborem jest zakup kołnierza dmuchanego, który nie ogranicza pola widzenia kota i jest wygodniejszy niż standardowy kołnierz plastikowy. Mruczek może w nim spać, jeść, a nawet się bawić. Kołnierz jest wielorazowego użytku i ma proste zapięcie na rzepy.

Jak dbać o kota po operacji?

Po operacji kot może być osłabiony wskutek znieczulenia oraz w wyniku przebytego stresu. W tym czasie należy mu zapewnić wygodne posłanie i nieograniczony dostęp do świeżej i czystej wody. Ranę pooperacyjną należy zabezpieczyć, ubierając kota w specjalne ubranko lub zakładając mu na szyję kołnierz, który ogranicza kotu dostęp do rany i zapobiega jej wylizywaniu. Posiłki mruczka po operacji powinny być lekkostrawne i wysokoenergetyczne.

Jak długo dochodzi do siebie kot po operacji?

Okres rekonwalescencji mruczka po operacji jest uzależniony nie tylko od wieku zwierzęcia i stanu jego zdrowia, ale również od rodzaju wykonywanego zabiegu. Kotka po sterylizacji dochodzi do siebie przez około 14 dni. Najtrudniejsze są pierwsze godziny po przebudzeniu się z narkozy. Kot po kastracji powinien dojść do siebie w przeciągu 3-4 dni. W ciągu pierwszej dobry po operacji lub zabiegu, każde zwierze może być ospałe, nie jeść, nie pić. Wtedy należy otoczyć go troską i dać mu odrobinę wytchnienia.