• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 99zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY
 • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 99zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY

Karma dla chomika

10 produkt(ów)

Chomiki to najbardziej popularne zwierzęta domowe. Choć niewątpliwie są najbardziej urocze ze wszystkich gryzoni, mają nie małe potrzeby. Opiekę nad chomikiem należy zacząć od zakupu odpowiedniej klatki oraz karmy dla chomików. Podstawowym pokarm gryzonia stanowią bogate mieszanki paszowe, ale nie należy zapominać o dodatkach takich jak witaminy i minerały. Polecamy skorzystać z naszej wyszukiwarki produktów, która ułatwi znalezienie odpowiedniego pokarmu dla mikro przyjaciela.

Jedzenie dla chomika

Chomiki choć nazywane gryzoniami tak naprawdę jedzą wszystko, zarówno białko roślinne jak i zwierzęce. W naturze odżywiają się głównie mieszanką roślin i owadów. Najlepsza karma dla chomika to taka, która jest podobna do tej, którą zjadłby na wolności. Wobec tego musi obejmować świeże owoce warzywa, a także przysmaki z białkiem. Pamiętajmy o tym, że chomiki uwielbiają gromadzić jedzenie. Nadmiar pożywienia pakują do specjalnych woreczków policzkowych, a następnie przechowują je w klatce na gorsze czasy. Jak wobec tego karmić chomika domowego? Idealna dieta chomika powinna składać się z karmy dla chomików, małej ilości świeżych owoców i warzyw. Okazjonalnie chomikowi można podawać sianko z tymotki, które jest pełne błonnika. Oczywiście chomik nie pogardzi też różnego rodzaju smakołykami, a także lubi orzechy, jajko na twardo, czy larwy mącznika. Co najważniejsze nie zapominaj o wodzie dla chomika. Powinien mieć dostęp do świeżej wody, najlepszym rozwiązaniem są poidełka dla chomików, które dostaniesz w naszym sklepie zoologicznym. Pamiętaj, że odpowiednia karma dla chomików zapewni zwierzakowi długie i dostatnie życie. Wobec tego jej wybór jest bardzo ważny, można wybierać spośród naturalnych produktów, siana, jak zaproponować chomikowi karmy w postaci mieszanek albo granulek.

Karma dla chomika

Karma dla chomika powinna być dobrana pod kątem nie tylko jego wielkości, ale również gatunku. Najpopularniejsze gatunki chomika to dżungarski, syryjski i chomik chiński, cambella, czy chomik roborowskiego itp. 
 • Jak karma dla chomika dżungarskiego? – Na początku nim odpowiemy na to pytanie poznajmy bliżej chomika dżungarskiego. Nie bez powodu ten mikro gryzoń jest nazywany często chomikiem miniaturką. Jego waga nie przekracza 50 g, a mierzy niecałe 10 cm (dorosły osobnik). To niezwykle sympatyczny i łagodny przyjaciel. Zasługuje na najlepszy posiłek. W naszym sklepie zoologicznym Apetete znajdziesz odpowiednie jedzenie dla chomika. Dostosowana do potrzeb i mikro rozmiarów karma dla chomika dżungarskiego dostępna w naszej ofercie - zadba o jego zdrowie. Dzięki temu dłużej będzie cieszył swoją żywotnością.
 • Karma dla Chomik Syryjskiego - Najczęściej i najchętniej kupowana rasa chomika. W przeciwieństwie do chomika dżungarskiego są znacznie większe. Osiągają średnio 18 cm. Chomiki syryjskie to inteligentne i chętne do współpracy zwierzaki domowe. By dłużej cieszyły się dobrym zdrowiem należy zaopatrzyć je w odpowiedni pokarm dla chomika dostępny w naszym sklepie on- line.
 • W Apetete znajdziesz najlepsze i najzdrowsze karmy dla chomików z podziałem na pellety i mieszanki paszowe. Szukając odpowiedzi na pytanie: Jakie Jedzenie dla chomika Syryjskiego? To musisz wiedzieć, że Karma dla chomików syryjskich powinna być pełna ziarna, suszonych owoców i warzyw. Najwygodniej jest kupić gotowy pokarm dla chomika, który jest odpowiednio zbilansowany. Poza karmą ucieszą chomiczka podane świeże warzywa i owoce, takie jak jabłka, gruszki, brokuł, kalafior czy marchewka. Do przysmaków chomika, które podajemy okazjonalnie należą orzechy
 • Chomik Cambella - Chomiki te wyglądają jak mała puszysta kuleczka. Występują w kolorze szarym, lub brązowym. Ich cechą charakterystyczną jest czarna pręga na grzebiecie. Mierzą niecałe 10 cm i żyją tylko 2 lata. Znane są z upartego charakteru, który podszyty jest strachem. To malutkie i płochliwe zwierzątka. Pokarm dla chomika cambella musi być bogaty w białko i małą ilość owoców. Choć to nieprawdopodobne, ale są podatne na cukrzycę. Karma dla chomika karłowatego powinna uwzględniać te potrzeby. Dzięki naszym karmom o niskiej zawartości cukru Twój chomik będzie zdrowy. Nie można zapominać o tym by zwierzę miało stały dostęp do świeżej wody. Najlepiej do podawania wody służą poidełka dla chomików. Dzięki nim w klatce będzie sucho, a chomik będzie miał łatwy dostęp do świeżej wody.
 • Chomik roborowskiego często mylone z chomikami dżungarskimi, od poprzedników różni ich bardzo krótki ogonek. Podobnie jak chomik dżungarski jest mikro i bardzo zwinny
 • Chomik Chiński - to małe gryzonie, które pochodzą z pustyń Chin i Mongolii, można je spotkać też na Syberii czy w Korei. Można pomylić je z myszkami, ponieważ jak one posiadają długi ogon oraz wydają piski. W przeciwieństwie do innych chomików żyją najdłużej bo aż 4 lata. Lubią się wspinać i psocić i to trzeba brać pod uwagę dobierając akcesoria dla chomika. Polecana karma dla chomika chińskiego powinna być, pełna ziaren, owoców i traw. Najlepsze karmy dla chomika znajdziesz w naszym sklepie zoologiczny Apetete. Specjalna oferta przygotowana z myślą o najmniejszych domownikach pozwoli zadbać o brzuszki i ich dobre samopoczucie

Inne akcesoria dla chomika

Najlepsza karma dla chomika niezależnie od gatunku tylko w naszym sklepie Apetete, a także inne akcesoria niezbędne do opieki nad małym pupilem. Oprócz karmy dla chomika potrzebne będą inne akcesoria. Ciekawskie i żywe chomiki spędzają większość dnia na zabawie, odpowiednie zabawki pomogą sprostać ich nie małym oczekiwaniom. Przed zakupem chomika dżungarskiego należy zaopatrzyć się w odpowiednią klatkę dla chomika. Ze względu na mikro rozmiary. Polecamy klatki dla chomika dżungarskiego o rozstawie prętów nie większym niż 0,7 cm. Dzięki takiej klatce zwierzę nie ucieknie. Urządzając przestrzeń pupilowi trzeba wziąć pod uwagę jego specyficzne potrzeby. Chomiki te znane są z problemów skórnych, dlatego w domku chomika powinien panować porządek. Odpowiedniej jakości ściółka, czy zakup specjalnego piasku do kąpieli pozwoli utrzymać sierść i skórę chomika w dobrej kondycji.

Sklep zoologiczny dla Chomika

W naszym sklepie zoologicznym Apetete posiadamy wszystko co potrzebne do opieki nad chomikiem oraz innym małym gryzoniem czy ssakiem nie tylko karmy, ale też miski dla gryzoni, czy poidełka, ściółki, itp. Odpowiednie akcesoria ułatwią Ci opiekę nad Twoim małym zwierzakiem. Znajdziesz u nas produkty również dla fretki, takie jak: karma dla fretki, klatki, zabawki i wiele innych. Nie zapominaj że do każdego zakupu możesz sam wybrać sobie prezent. Jako nieliczni posiadamy własną strefę prezentów dostępną dla każdego klienta!