• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Karma dla fretki

1 produkt(ów)

Karma dla Fretki

Fretka karma, karma dla fretki wpisujesz w Google i nadal nie jesteś zadowolony z wyników. Doskonale to znamy i wiemy, że odpowiednie żywienie ma ogromne znaczenie. Zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z tak wyjątkowym gatunkiem. Fretki czy tchórzofretki to ostatnio bardzo popularne zwierzaki domowe. Te małe drapieżniki mają specjalne wymagania. Podstawą żywienia fretki jest świeże i gotowane mięso, oraz jaja, albo sucha karma. Wśród bogatej oferty naszego sklepu znajdziesz odpowiednie jedzenie dla fretki.

Jaki pokarm dla fretki?

Patrząc na fretkę nie do końca można uwierzyć, że jest ona drapieżnikiem. Jednak to mięsożerca z krwi i kości. Fretki podobnie jak koty wymagają diety bogatej w białko zwierzęce. Jednak stosowanie karmy dla kotów w żywieniu tych drapieżników – nie jest najlepszym rozwiązaniem. Często karmy dla kotów posiadają za mało białka. Dodatkowo fretka ma inny metabolizm i zjadana ras po prostu mniej. Odpowiednia karma dla fretek zawiera wysokiej jakości mięso. To ono stanowi podstawę diety zwierzaka. Te urocze stworzonka na wolności żywią się tym, co upolują. Ich zdobycze są różnorodne od małych gryzoni, przez owady czy robaki a nawet ptaki. To co uda im się złapać, zaraz szybko i w całości konsumują, nie zostawiając kawałeczka.

Mieszane jedzenie dla Fretek

Fretka jedzenie swoje powinna mieć stale dostępne, w innym wypadku zacznie je skutecznie schować. Nie jest przyjemne odnajdywanie starego mięsa w pościeli. Najlepszym sposobem by uniknąć śmierdzących niespodzianek jest podawanie suchej karmy dla fretek Taki mieszany sposób żywienia jest doskonałym wyjściem dla zapracowanych opiekunów. W końcu fretki jedzą 8 razy dziennie w bardzo małych porcjach.

Wybredni mięsożercy

Fretki mają niezwykle trudne wymagania żywieniowe. Ich dietę w 80% powinno stanowić mięso różnego pochodzenia. Na wolności dieta ich jest różnorodna i takiej samej będą wymagały w nowym domu. Jeśli zdecydujemy się na karmienie surowym mięsem pamiętajmy, aby nie podawać im mięsa wieprzowego. Może być zarażone choroba Ajuszky, która jest śmiertelna dla fretki. Inne czerwone mięsa powinny stanowić mniejsze cześć diety. Tchórzofretki nie pogardzą również jajkami. Podawane w całości, uprzednio umyte będą doskonałym uzupełnieniem ich diety. Biorąc pod uwagę wszystkie informacje najlepszym rozwiązaniem jest zakup.

Jak często należy karmić fretki?

Fretki w porównaniu do innych drapieżników mają niebywale krótki przewód pokarmowy. Taka budowa anatomiczna sprawia, że szybciej trawią. W rezultacie równie szybko głodnieją. Opiekun powinien więc podawać fretką jedzenie co 2 godziny. Z racji tego, że każdy z nas pracuje zadanie to byłoby niewykonalne. Gdyby nie pomoc w postaci karmideł dla zwierząt, czy po prostu zostawienie fretki z suchą karmą, która w przeciwieństwie do mięsa nie psuje się tak szybko.

Sucha karma dla Fretki

Doskonałą propozycją dla wymagającej fretki jest podawanie suchej karmy przeznaczonej dla tego gatunku. Poza tym za suchą karmą przemawia fakt, że szybko się nie psuje. Jest to bardzo istotne w przypadku zachowania tych zwierząt. Mają one dziwny zwyczaj magazynowania pokarmu. Fretki, które mają stały dostęp do suchej karmy przestają magazynować żywność. Niewątpliwą zaletą suchej karmy jest fakt, że nie psuje się szybko. Jest odpowiednio przygotowana i uwzględnia wysokie wymagania fretek. Sucha karma dla fretki to najwygodniejszy sposób karmienia. Jej zaletą jest nie tylko łatwy sposób podawania, ale odpowiedni bilans energetyczny. Prawidłowa dieta fretki powinna się składać z co najmniej 30% białka i 15% tłuszczu. Fretki, które nie otrzymują wystarczającej ilości tych składników odżywczych, mogą cierpieć z powodu słabej zdolności rozrodczej i częstych chorób. pochodzenia zwierzęcego. W naszej ofercie dostępne wysokobiałkowej karmy od polecanych producentów.

Fretka musi dużo pić

Dobry pokarm dla fretki powinien być zupełnie pozbawiony soli. Zwierzęta te niechętnie piją wodę i bardzo szybko się odwadniają. Mimo tego ciężko jest namówić fretkę do picia. Kiedy postawimy im miskę z wodą uczynią z niej plac zabaw. Z tego względu poleca się zakup specjalnego poidełka, które z łatwością przypniemy do klatki dla fretki. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy pewność, że zwierzak dostaje świeżą wodę. Dodatkowym plusem poidełka jest to, że możemy w łatwy sposób kontrolować ilość przyjmowanej wody.

Mokra karma dla fretki

Pustelnicza natura fretek, zresztą podobnie jak kotów sprawia że nie garną się do picia wody. Drugim polecanym sposobem na to by przemycić nieco napoju do diety zwierzaka jest podawanie mokrej karmy dla fretek. Jedzenie z puszki, czy saszetki może stanowić wspaniałe i smakowe uzupełnienie codziennych posiłków. Pamiętając o trudnych do sprostania wymogach fretki proponujemy różnego rodzaju mokre karmy dla fretek od znanych producentów. Ich odpowiedni skład a także wysoka smakowitość sprawi, że zwierzak nie odejdzie od miski.

Sklep zoologiczny dla fretki

W naszym sklepie zoologicznym Apetete znajdziesz wszystko, co niezbędne do opieki nad tym Twoim wesołym zwierzakiem. Zawsze dostępne najlepsze karmy dla fretek od czołowych i polecanych producentów. Karmy, witaminy dla fretek a także inne akcesoria. W naszej bogatej ofercie odnajdą się również produkty dla małych gryzoni, zarówno podstawowe jak: karma dla chomika, czy świnki morskiej, jak również klatki, kołowrotki, miski i wiele innych. Zrób zakupy dla wszystkich zwierząt w jednym miejscu, bez wychodzenia z domu. Zakupy w Apetete pozwolą zaoszczędzić Twój czas i pieniądze. Koniecznie zapoznaj się z całą ofertą sklepu zoologicznego online.

Fretka - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

Jaka karma dla fretki?

Dobrej jakości karma dla fretki powinna obfitować w dużą ilość białka pochodzenia zwierzęcego. To oznacza, że nie może być go mniej, niż 30% suchej masy. Samo białko zwierzęce nie wystarcza. Karma dla fretki musi dostarczać zwierzęciu wszelkich niezbędnych witamin oraz składników mineralnych. Mowa tutaj o witaminie D3, cynku, jodzie czy manganie. Ze względu na to, że fretka ma dość krótki układ pokarmowy, karma tego drapieżnika musi być lekkostrawna, a jej składniki łatwo przyswajalne dla organizmu. Unikajmy produktów, które zawierają barwniki, aromaty i konserwanty.

Co jedzą fretki?

Na wolności fretki żywią się głównie drobnymi ptakami, rybami oraz gryzoniami. Nie pogardzą również dżdżownicą, którą zjadają od razu i w całości. Pochłaniając wnętrzności swoich ofiar, fretka dostarcza swojemu organizmowi cenne witaminy minerały. Fretce domowej należy podawać mięso drobiowe, królicze i jagnięce w postaci surowej i gotowanej. Dobrym wyborem jest gotowy zakup karmy dla fretki, która dostarcza zwierzęciu wszystkich potrzebnych mu składników odżywczych. Raz na jakiś czas można zaserwować domowej fretce podroby, jaja przepiórcze czy żółtka jaj kurzych.

Ile jedzą fretki?

Fretki mają dość krótki układ pokarmowy oraz szybki metabolizm. Młode osobniki jedzą często, ponieważ co kilka godzin, nawet 5-6 razy dziennie. Dorosłe fretki należy karmić średnio trzy razy w ciągu dnia. Ile zjada fretka, to zależy od wieku zwierzęcia i jego poziomu aktywności. Przyjmuje się, że 100 gramów karmy mokrej dla fretki wystarcza na jeden dzień. Oczywiście taką ilość karmy należy równomiernie podzielić zwierzęciu na trzy posiłki podawane o stałych porach.