• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY
 • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY

Drapaki narożne dla kota

2 produkt(ów)

Drapaki narożne dla kotów

Stare przysłowie mówi, że jeśli nie możesz pokonać wroga – przyłącz się do niego. Taką funkcję spełniają drapaki narożne, odpowiednie do zawieszenia w miejscach w których kot uwielbia drapać ku naszemu niezadowoleniu. Jeśli szukasz solidnych i wysokiej jakości drapaków narożnych w sklepie Apetete znajdziesz ich ofertę. Firmy takie jak Trixie, producent najlepszych akcesoriów dla kotów, stworzonych z poszanowaniem dla zwierząt to najlepszy wybór dlatego i my sprzedajemy z dumą ich produkty.

Koty musza mieć powierzchnię do drapania

Drapanie jest dla kotów naturalnym odruchem, poprzez nie koty znaczą swoje miejsce, bo podczas takich ćwiczeń uwalniane są feromony znajdujące się na powierzchni opuszek kotów. Dzięki drapaniu kot zdziera zniszczone pazurki, więc drapaki zastępują kotom wizytę u kosmetyczki. Co więcej podczas drapania kot ćwiczy swoje mięśnie i dba o ruchomość stawów. Odpowiednio zawieszony drapak zapewnia doskonały stretching.

Różne rodzaje drapaków dla kota

Koty domowe lubią drapać powierzchnie ustawione pod różnymi kątami. W domu gdzie jest kot powinny być umieszczone zarówno drapaki wiszące, pionowe, a także skośne. W naszym sklepie dla kota apetete znajdziesz wszystkie rodzaje drapaków. Ważne jest by drapak dla dużych kotów był stabilny i pokryty powierzchnią, której nie da się zniszczyć przy pierwszym kontakcie. Drugą ważną cechą dobrego drapaka jest jego wielkość. Drapak powinien być zamieszczony wyżej niż kot jest w stanie dosięgnąć z pozycji stojącej na czterech łapach. Dobrym rozwiązaniem jest zakup kilku drapaków: wielopiętrowe domki tzw. drzewka dla kota, to rodzaj swoistego placu zabaw i punktu obserwacyjnego, miejsca odpoczynku czy snu. W ofercie naszego sklepu znajdziesz kilka takich dużych drapaków. Nie ma co ukrywać, ze są one uniwersalne i najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich kotów, niezależnie od wieku czy rasy. Niestety zajmują tez bardzo dużo miejsca. Do małych mieszkań lepiej kupować drapaki małe do 1 m albo drapaki leżące, wiszące czy narożne.

Drapaki narożne rozwiązanie na zniszczone meble

Drapaki narożne to najlepszy sposób, który pozwala rozwiązać wszystkie problemy zniszczonej kanapy. Jednocześnie zaspokaja potrzebę kota do drapania, zapobiega dalszemu niszczeniu kanap a nawet jeśli go dobrze zamontujemy, ukryjemy już powstałe zniszczenie. Dzięki temu już uszkodzona kanapa będzie wyglądać lepiej.
Narożny drapak to najlepszy wybór dla kotów, które naprawdę uwielbiają zatapiać paznokcie w narożniki sofy. To rozwiązanie dla opiekunów, którzy nie mają czasu na szkolenie kota, aby nie drapał mebli . Istnieje wiele pokrowców oraz ochraniaczy na meble, ale większość z nich nie sprawdza się w starciu z kocimi pazurami.

Drapak narożny to tak naprawdę jedyna prawdziwie opłacalna opcja drapaczy kanapowych. To forma ochraniaczy na zarysowania mebli, które są całkiem niedrogie i całkiem dobrze wyglądają. Są drewnianymi osłonami dla kota, które można przymocować do mebli, ścian, drzwi, a nawet podłóg, aby chronić je przed zadrapaniami. Poza drapakami narożnymi polecamy również drapaki wiszące, czy leżące dla kotów dostępne w naszym sklepie Apetete. Najlepiej rozmieścić jak najwięcej drapaków w domu o różnych fakturach i wielkościach. Takie rozwiązanie zwiększy prawdopodobieństwo, że twój kot nie będzie dalej niszczył Twoich mebli.

W sklepie Apetete znajdziesz dwa rodzaje drapaków wiszących, narożnych dla kota:

 • drapak do postawienia przy rogu ściany, czy kanapy – narożnik ścienny może być dobrze dopasowany. Mimo, że jest nadal bardzo podobny do narożnych drapaków jest wolnostojący, więc nie wymaga wiercenia. Wystarczy umieścić go w miejscu, w którym uważamy, że kotek będzie drapał
 • drapak do zawieszenia na ścianie czy kanapie, wymaga wiercenia, ale dzięki temu jest bardziej stabilny i tym samym atrakcyjniejszy dla mruczka

Zaletą drapaków wiszących czy narożnych jest fakt, że zajmują mało miejsca. Wobec tego doskonale sprawdzą się w małych mieszkaniach.

Przeczytaj na naszym blogu: