• DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Kuwety, łopatki do żwirku dla kota

1-30 of 96

Wyposażenie kociej toalety

Kuweta dla kota jest niezbędnym elementem wyposażenia kociej wyprawki. W sklepie apetete posiadamy szeroki wybór kocich kuwet, dzięki temu można ją dopasować zarówno do wystroju naszej łazienki, jak i predyspozycji kota – jego rozmiaru a także wieku.
Poza kuwetą pamiętaj o zakupie łopatki do kuwety, która ułatwi codzienne sprzątanie kociej toalety Do wyboru różne rozmiary łopatek, od małych do dużych, pełne, z małymi oczkami i dużymi. W różnych kolorach i kształtach.

Kuweta dla małych kociąt

Wychowanie kociaka to wiele przyjemności, ale także obowiązków. Pierwszym zadaniem nowego właściciela kota będzie nauka czystości – korzystania z kuwety. Odpowiedniej wielkości kuweta ułatwi kotu to zadanie. Najlepsze będą kuwety dla kociąt dostępne w naszym sklepie, posiadają one niskie brzegi, które ułatwią wchodzenie do niej. Jeśli w domu jest więcej jak jeden kot, powinniśmy rozważyć zakup drugiej kuwety.
Kuweta dla kociaka powinna być również na tyle duża, aby zwierzę mogło się w niej swobodnie obrócić.

Kuweta dla dorosłego kota.

Od 6 tygodnia życia kociaki mogą już korzystać z dużych kocich toalet, przeznaczonych dla dorosłych kotów. Tutaj wybór jest zależny od wielkości kota, a także od powierzchni jaką jesteśmy w stanie zagospodarować na kuwetę. Przed zakupem kuwety zastanówmy się gdzie ona będzie stała? Jeśli umieścimy kuwetę blisko jedzenia, wątpliwe jest aby kot chciał z niej korzystać. Koty to bardzo czyste zwierzęta, a takie umieszczenie toalety będzie dla nich niehigieniczne, co więcej kocia toaleta nie powinna stać w miejscu w którym będzie przeszkadzała, żadne szlaki komunikacyjne, czy miejsca przy drzwiach nie będą dobrym wyborem. Najlepiej ustawić kuwetę w łazience. Ponadto jeśli korzystamy ze żwirku, który przylega do kocich łapek, a dodatkowo nasz kot ma długie futerko warto pomyśleć nad zakupem maty przed kuwetę. Taka mata, którą również dostaniesz w naszym sklepie dla zwierząt – apetete.pl zbierze z kocich łap grudki żwirku, dzięki temu nie będziemy zbierać jego okruchów po całym mieszkaniu.

Wśród kuwet dla kota dostępnych w naszym sklepie znajdziesz następujące warianty – kuwety otwarte oraz zamknięte. Jeśli Twój kot jest mały, nie zakupuj od razu kociej zamkniętej toalety bo prawdopodobieństwo, że będzie z niej korzystał jest znikome. Na początku przetestuj kuwety otwarte, do wyboru kuwety okrągłe, narożne oraz kuwety kwadratowe, z ramkami oraz bez. Po co ramka do kuwet? Ramka powoduje, że nieco mniej żwirku znajduje się poza kuwetą. Koty mają tendencję do zakopywania swoich odchodów. Podczas takich czynności część żwirku jest rozkopywana poza kuwetę. Jeśli brzeg kuwety jest za niski czeka nas regularne sprzątanie.
Jeśli Twój kot wyjątkowo rozkopuje żwirek na wszystkie strony łazienki, warto przemyśleć zakup zamkniętej kuwety. W sklepie apetete znajdziesz kuwety hop in, które nie tylko zapewniają czystość w toalecie i wokół niej ale także nie przepuszczają zapachów. Wyposażone zostały w specjalne filtry powietrza, które zapewniają odświeżenie.

Ponadto jeśli zależy nam na ładnym zapachu w toalecie kota, można przemyśleć zakup odświeżacza do kuwet. To mikro granulki, które dodaje się do kociego żwirku. Doskonale pochłaniają zapachy a także nadają przyjemnego kwiatowego, owocowego zapachu.

Przy zakupie kuwety dla kota zamkniętej będzie potrzebny również filtr węglowy, który zatrzymuje zapach wewnątrz kuwety. Działają aż do trzech miesięcy, w zależności od modelu. W naszym sklepie znajdziesz kuwety od najlepszych producentów, wykonane nietoksycznych materiałów, łatwych do czyszczenia. Wybierz ten model, który najlepiej będzie odpowiadał Tobie i Twojemu kotu.

Nie zapomnij o łopatce do kuwety

Kolejnym ważnym elementem wyposażenia kociej toalety jest łopatka do żwirku. Odpowiednio dobrana pozwoli na szybkie oddzielenie zużytego żwirku od czystego. Do wyboru plastikowe łopatki do kuwet w różnych rozmiarach: małe, duże oraz średnie.

Akcesoria do kuwet

Wyposażenie kociej toalety można uzupełnić o takie dodatki jak: odświeżacze, wcześniej wspomniane filtry do kuwet, maty przed kuwetę a także worki do kuwety, pochłaniacze i neutralizatory zapachów. Również w naszej ofercie znalazły się specjalne nietoksyczne płyny do mycia podłogi, bezpieczne dla kotów. Można nimi myć kuwetę a także powierzchnie płaskie takie jak panele czy kafelki w łazience czy kuchni. Dzięki nim mimo obecności kota w domu zachowacie porządek i czystość.