• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Obroża dla kota

1-30 of 36

Obroże dla kota

W tym dziale znajdziesz obroże dla kota, które dodadzą mu uroku. Obroża to często jedyna możliwość aby ubrać mruczka i tym samym ozdobić futerko naszego przyjaciela. Proponujemy funkcjonalne obroże z adresatką, które ułatwią lokalizację włóczęgi, obroże z dzwoneczkiem, z chustką czy z cyrkonami.
Jak chciałbyś ozdobić swojego kota? W naszym sklepie przyjaznym dla zwierząt nie tylko służymy szerokim wyborem asortymentu, a także doradzamy jak dobrać obrożę dla kota, aby zwierzak czuł się w niej komfortowo.

Obroże dla kota z adresatką

Koty nie przyzwyczajone od małego do noszenia czegokolwiek na szyi mogą początkowo protestować. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że kot nie jest zwierzęciem stadnym i dlatego też często odmawia współpracy. Nie działają na niego pochwały w stylu „dobry kotek”. Pamiętajmy, że kot nie jest psem. Obroża dla kota ma być jedynie ozdobą oraz miejscem do którego możemy przypiąć adresatkę czy dzwoneczek dla kota. Identyfikator przyczepiony do obroży jest rodzajem kociego biletu, który pozwoli go doprowadzić do domu. Ważne aby kot miał jakąś adresatkę, dotyczy to również kotów domowych, ponieważ jeśli twój kot wydostanie się na zewnątrz w poszukiwaniu przygód, to osoba o dobrych intencjach dzięki adresowi umieszczonemu na obroży zaprowadzi Twojego mruczka z powrotem na Twoje kolana.

Obroże dla kota z dzwoneczkiem

Dzwoneczek informuje, że kot nadchodzi. Dla kota ten dźwięk może być drażniący, ponieważ utrudnia mu polowanie. Jeśli nie chcemy by nasz kotek polował na inne zwierzęta, założenie dzwoneczka jest idealnym rozwiązaniem, jednak sam kot nie czuje się dobrze z taką ozdóbką.

Obroże dla kota skórzane

Niepolecane dla kotów ze względu na to, że są zapinane na sprzączkę trudną do otwarcia. Koty wspinają się po drzewach, mogą zawisnąć na gałęzi i jeśli obroża się nie odepnie, kot niewątpliwie się udusi. Nie zaprzeczamy, ze obroże skórzane wyglądają elegancko, niektóre modele mają nawet kryształki a la svarowski, które dodają szyku i gracji naszemu mruczkowi, jednak w szerszej perspektywie są mało użyteczne dla kotów.

Jak założyć kotu obrożę?

Twój kot może początkowo drapać obroże, ponieważ czuje się nieswojo z takim dodatkiem. Spróbuj użyć smacznego przysmaku, zabawki z kocimiętki lub słupka wspinaczkowego, aby odwrócić uwagę kota od nowej obroży. Zanim skończy smakołyk, może całkowicie zapomnieć o tym, że majstrowaliśmy przy jego szyi. Być może będziesz musiał powtórzyć tę sztuczkę ze smakołykiem, czy wędką kilka razy, ale trzymaj się jej - korzyści są z pewnością warte Twojego wysiłku. W naszym sklepie znajdziesz również bogatą ofertę zabawek dla kota, a także przysmaków, które pomogą Ci wykonać to zadanie.

Jak dobrać obrożę dla kota? Pamiętaj, że obroże nie rozszerzają się, gdy zwierzę rośnie, a kocięta rosną bardzo szybko! Jeśli nie są często sprawdzane i rozluźniane w razie potrzeby, obroże mogą dosłownie wrosnąć w szyję zwierzęcia i powodować straszliwy, stały ból. Pamiętaj, aby co najmniej raz w tygodniu sprawdzać obrożę kociaka do czasu jak urośnie. Dobrze dobrany rozmiar obroży dla kota spowoduje, że nie będzie ona uwierać ani uciskać pupila. Jeśli jesteś w stanie wsunąć dwa lub trzy palce między obroże a szyję zwierzęcia to znaczy, ze jest dobrze dobrana.

Bezpieczne obroże dla kotów

Pamiętaj, aby kupić „bezpieczną” obrożę dla kota. Nie polecamy obroży skórzanych ponieważ koty to zwierzęta, które wspinają się po drzewach. Zabezpieczenie obroży sprzączką jak w pasku, sprawia że jest ona trudna do rozpięcia. W chwili kiedy kot zawiśnie na drzewie może utknąć w obroży na dobre i nie wróci już do domu. W sklepie apetete sprzedajemy obroże dla kota nylonowe zapinane na sprzączkę, która pod wpływem nacisku odepnie się uwalniając naszego kota w przypadku zahaczenia obrożą o gałąź lub płotek.

*Najlepszym rozwiązaniem dla kotów wychodzących jest ich zabezpieczenie wewnętrzne, czyli zaczipowanie*. Mikroczipy zapewniają trwałą identyfikację, która zawsze pozostanie z Twoim przyjacielem. Mikroczip to maleńka kapsułka (wielkości mniej więcej kawałka ryżu), która jest wstrzykiwana bezboleśnie pod skórę zwierzęcia między łopatkami. Każdy chip zawiera unikalny numer identyfikacyjny, który może być odczytany przez skaner, a następnie dopasowany do informacji o właścicielu w obszernej bazie danych. Jeśli wybierzesz tę metodę pamiętaj aby zaktualizować dane kontaktowe w bazie danych np.: Safe Animals, jeśli nie wiesz jak to zrobić weterynarz może to zrobić za Ciebie.

W naszym sklepie przyjaznym zwierzętom znajdziesz różne modele obroży dla kotów, nylonowe zapinane na sprzączkę, obroże skórzane ozdobne do założenia na szczególne okazje, nie polecane na dwór, obroże z identyfikatorem czy dzwoneczkiem. Dzięki temu, że mamy pełną ofertę prosto od producenta, większość modeli obroży możesz dobrać do smyczy czy szelek dla kota, kompletując idealnie dopasowany zestaw spacerowy dla kota.

Zobacz również: