• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Karma i przysmaki dla dzikich ptaków

2 produkt(ów)

Karmienie ptaków w parku jest przyjemne i może być pożyteczne, jeśli robimy to dobrze. Niestety, ale nasza wiedza dotycząca karmienia dzikich ptaków nadal jest archaiczna. Miłośnicy ptaków nawołują, by dokarmiać zwierzęta mądrze! W naszym sklepie Apetete posiadamy specjalne mieszanki ziaren, odpowiednie jedzenie dla ptaków na zimę. Wybierając, karmy z naszej oferty masz pewność, że ptaszki dostają prawdziwy pokarm dla dzikich ptaków, przystosowane do ich potrzeb. Dokarmiaj ptaki mądrze, dzięki Apetete.

Czym nie karmić ptaków

Prawidłowo, karma dla ptaków na zimę nie powinna pochodzić z naszej lodówki, ani stołu. Dziś nie trzeba fachowej wiedzy, aby dokarmiać ptaki. Większość parków posiada specjalne karmniki dla ptaków, a także tablice informacyjne. Na nich przeczytamy nie tylko o tym, co ptaki dzikie powinny jeść, ale także, co może im szkodzić. Mimo tego nadal ludzie karmią ptaki bułką albo chlebem. Choć to nie jest najgorsza karma dla ptaków. Niektórzy, pseudo miłośnicy ptaków traktują karmniki jak śmietniki. Wyrzucają dla ptaków kości, resztki obiadu, nadpsute jedzenie itp. śmieci. Najbardziej widać takie skupiska śmieci po świętach. Co pokazuje, że nie każdy wie, co powinny dostawać ptaki do jedzenia. W naszym sklepie Apetete posiadamy specjalne mieszanki ziaren, nasza karma dla dzikich ptaków to zdrowy wybór! Dzięki nam masz pewność, że ptaszki dostają odpowiednie jedzenie, przystosowane do ich potrzeb.

Chleb to nie jest dobry pokarm dla dzikich ptaków, czyli dlaczego nie wolno karmić pieczywem?

Karmisz kaczki albo łabędzie w parku chlebem? Zapewne nie jest to świeżutki chleb prosto z piekarni, tylko czerstwe, nieświeże pieczywo, prawda?. Nie rób tego! Zamiast pomagać ptakom, to im szkodzisz i to bardzo. Czerstwy chleb jest przyczyną poważnych problemów trawiennych. Co do wartości odżywczych świeżego chleba, to również nie jest ich za wiele. Tak naprawdę chleba nie powinny dostawać dziko żyjące ptaki. Ponieważ pieczywo zawiera za dużo drożdży, soli i cukru. Z tego powodu i my powinniśmy ograniczać jego spożycie. Zdecydowanie lepszy skład ma kasza, która jest również polecana w diecie ptaków.

Karma dla ptaków dziko żyjących

Wracając do chleba, o jego szkodliwości w mediach jest coraz głośniej. Nawet jest kampania nad morzem pod tytułem „nie schlebiaj mi”. Dotyczy ona dokarmiania mew i łabędzi. Mimo tego nadal większość turystów uważa, że ptaki w parku, czy kaczki, albo łabędzie można karmić bułką, albo chlebem. Najlepsza karma dla ptaków dziko żyjących powinna być naturalna. W naszej ofercie dostaniecie świeże ziarna dla ptaków, odpowiednie również dla kaczek. Poza kaczkami i łabędziami można dokarmiać ptaki odpowiednią mieszanką dostępną w sklepach zoologicznych. W Polsce na zimę zostają z nami: sikorki, zięba, kowalik, dzięcioł, wróbel, sójka, kruki, wrony, zimorodek itp. Jeśli nie wiesz czym i jak dokarmiać ptaki to kup gotowy produkt. Karma dla dzikich ptaków dostępna w naszym sklepie zoologicznym to najlepsze i najzdrowsze rozwiązanie.

Karma dla dzikich ptaków- Kiedy zacząć dokarmianie ptaków?

Nawet najlepsza karma dla ptaków dziko żyjących podana w nieodpowiednim czasie może zaszkodzić. Okazuje się, że poza dobrym doborem karmy dla ptaków, ważne jest również sposób karmienia.

Jeśli nie wiesz, kiedy zacząć dokarmiać dzikie ptaki już śpieszymy z wyjaśnieniem. Najlepszym okresem na rozpoczęcie dokarmiania zwierząt jest oczywiście – zima. Jednak mimo naszych przekonań, niecałą zimę musimy dożywiać zwierzęta. Prawidłowo, sypiemy jedzenie dla ptaków na zimę, kiedy są duże mrozy, albo kiedy śnieg uniemożliwia wydobycie jedzenia. Podczas kiedy nie ma śniegu, zwierzaki same powinny szukać pożywienia!

Czyli jak karmić ptaki dziko żyjące? Można to robić bezpośrednio, sypiąc ziarna w miejscu, gdzie żerują ptaki. Jednak lepszym rozwiązaniem jest pozostawianie karmy dla dzikich ptaków w karmnikach dla ptaków. Karmniki powinny być tak zbudowane, aby karma dla dzikich ptaków nie zamokła ani nie została zwiana przez wiatr. W tym celu trzeba zamontować dobry karmnik dla ptaków. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup albo zrobienie karmnika z zadaszeniem. Tylko taki karmnik ochroni pokarm dla dzikich ptaków przed wodą!

Karma dla dzikich ptaków na zimę

Karmienie ptaków powinno odbywać się z głową! Niektóre produkty jak chleb, czy resztki ze stołu po prostu szkodzą ptakom. Do karmienia używajmy tylko naturalnych produktów takich jak: kasze, zboża, płatki owsiane, ziarna dyni, słonecznika, konopii. Można również posłużyć się gotowymi mieszankami dla dzikich ptaków, które kupimy w sklepie zoologicznym. Oczywiście pamiętajmy też o słonince, tłuszczyk jest dla wielu ptaków bardzo potrzebny. Świetnym rozwiązaniem są kule z ziarnami, które zalane są roztopionym tłuszcze,. Można je kupić w s klepach zoologicznych. Zawieszamy ją w miejscu przebywania ptaków i ściągamy po 2 tygodniach, aby nie zjełczała.

Różne gatunki ptaków mają odmienne potrzeby

Jeśli chcesz mądrze dokarmiać ptaki, to poniżej znajdziesz listę najczęściej występujących gatunków dzikich ptaków wraz z krótkim menu. Łabędzie i kaczki jedzą ziarna zbóż, drobno pokrojone warzywa, w trakcie surowej zimy specjalny granulat dla ptaków wodnych. Chleb (wyłącznie świeży i rozdrobniony) może stanowić tylko uzupełnienie pokarmu! Karmienie wyłącznie pieczywem (przez kilka miesięcy) prowadzi do chorób układu pokarmowego!

Gołębie, sierpówki, kawki i gawrony ucieszą się z kaszy nie gotowanej, suchej albo pszenicy, można sporadycznie podawać białe pieczywo pokrojone w mikro kostkę o wielkości 1 cm. Karma dla sikorek powinna być bogata w tłuszcze, wobec tego można im podawać nasiona oraz orzechy. Ulubione przysmaki sikorek to oczywiście kule dla ptaków, oblepione tłuszczem-pycha! Dobry pomysł na zdrowy pokarm dla dzikich ptaków to świeże owoce. Z takich przysmaków ucieszą się najbardziej Kosy i kwiczoły. Ptaki te chętnie zjedzą przekrojone jabłka, morele, mrożone owoce, a także.: rodzynki, suszone morele, a nawet daktyle. Suszone owoce są niebezpieczne dla zwierząt!!! Jeśli chcesz karmić dzikie kaczki i łabędzie to wiedz, że jedzą one; nasiona i drobno pokrojone warzywa, takie jak buraki, marchew, czy kapusta.

W Apetete najlepsza karma dla dziko żyjących ptaków i nie tylko...

W naszej ofercie najlepsza karma dla dziko żyjących ptaków, a także karma dla kanarków. Posiadamy szeroki wybór akcesoriów do klatek, od popularnych producentów. Ponadto zachęcamy do czytania naszego bloga, w którym dowiecie się, jak należy żywić swojego domowego pupila. Sklep Apetete to miejsce przyjazne wszystkim opiekunom zwierząt, u nas zrobisz zakupy szybko i kompleksowo. Jeśli chcesz dostać kody rabatowe na zakupy w sklepie zoologicznym, dołącz do naszej społeczności na Facebooku, albo do członków newslettera.