• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Butelki dla kota

3 produkt(ów)

Butelki dla kociąt

Kiedy kociak jest bez matki, od nas zależy, czy przeżyje. Karmienie butelką jest podstawową umiejętnością każdego kociego ratownika. Butelki dostępne w sklepie apetete w tym dziale ułatwią Ci to zadanie.

Jak korzystać z butelki dla kociąt

Na początku przygotuj pokarm według instrukcji. Karma dla kociąt powinna zawierać zestaw witamin, najlepiej by to był gotowy pokarm dla kociaków. W naszym sklepie apetete znajdziesz gotowe produkty dla kociaków firm takich jak Beaphar, Royal Canin, zazwyczaj do karmy dla kociaka producent dodaje butelkę, jednak gdy kociaków jest więcej jedna butelka to za mało. Dla zdrowia kociaków każdy kociak powinien mieć swoją butelkę dla kociąt.
Przed rozpoczęciem karmienia kociaka przygotuj wszystko. Zanim nakarmisz kociaka, zawsze upewnij się, że dobrze oceniłeś jego stan zdrowia. Kociak musi mieć zapewnione ciepło, jednak nie może być przegrzany. Jeśli kociak jest przegrzany lub zbyt zimny, karmienie może być niebezpieczne. Ponadto upewnij się, że kotek jest w stanie połknąć swój pokarm, umieszczając kroplę karmy na języku. Jeśli kotek wydaje się stabilny i połyka, kontynuuj karmienie z butelki.

Czym karmić kociaka

Odrzuconego kociaka, który został bez matki nie można karmić zwykłym, krowim mlekiem, które jest w lodówce. Nigdy nie należy karmić kotka mlekiem krowim lub innymi produktami mlecznymi, alternatywnymi produktami mlecznymi lub preparatami dla niemowląt, ponieważ może to być niebezpieczne lub nawet śmiertelne dla kotka. Zamiast tego kup formułę dla kociąt dostępną w , sklepie apetete. Przygotuj papkę dla kociaka zgodnie z instrukcjami producenta, upewniając się, że jest świeża, wolna od grudek i odpowiednio ciepła.

Jak karmić kociaka?

Połóż kociaka w naturalnej pozycji na brzuchu – nigdy na plecach. Przytrzymaj stabilnie główkę kociaka i wsuń smoczek w pyszczek, zacznie się karmienie. Po karmieniu owiń kociaka w mały koc i wymasuj mu brzuszek, aby pobudzić jelita do pracy. W naturze kocia mama wylizuje brzuszek i w ten sposób pobudza kociaki do wypróżniania, jeśli nie mamy zadanie masażysty przypada opiekunowi.

Artykuły nie tylko do karmienia

Karmienie kociaków to sztuka, która wymaga wprawy, w tym dziale znajdziesz zapasowe butelki ze smoczkiem, wraz z niezbędnymi do niej akcesoriami, które pomogą ci nakarmić odrzuconego kociaka. Poza tym proponujemy Ci najlepsze karmy dla kociąt i dorosłych kotów w przystępnych cenach. W naszym sklepie apetete znajdziesz wszystko co potrzebne do odchowania kociaka.