• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Torby transportowe dla kota

5 produkt(ów)

Torby transportowe dla kota

W tym dziale znajdziesz torby transportowe dla kotów, które pozwolą na bezpieczne przemieszczanie z mruczkiem po kraju i mieście. Torby transportowe dla kotów to bezpieczne i co najważniejsze bardzo wygodne rozwiązanie do przewożenia naszego kota.

Dlaczego warto mieć torbę transportową dla kota

Nigdy nie wiadomo co może nas zmusić do podróży z kotem, czy wycieczka, nagła przeprowadzka albo nagła choroba kota. Wówczas aby zapewnić zwierzakowi bezpieczny transport do lecznicy czy do miejsca przeznaczania należy kota zapakować w torbę transportową albo plastikowy transporter dla kotów. W sklepie Apetete znajdziesz zarówno transportery twarde dla kotów jak i miękkie, czyli torby transportowe.

Czym różni się torba transportowa od transportera

Torba transporterowa ma wiele zalet, ale także wad. Po pierwsze jest zdecydowanie tańsza od transportera dla kota, ale co za tym idzie mniej trwała. Nie można w torbie transportowej przewozić kota w samolocie. Również nie zapewnia kotu stabilizacji pod nogami. Jednak mimo wszystko to bardzo częsty wybór właścicieli kotów. Torba taka jest o niebo wygodniejsza dla opiekuna. Jeśli kota przenosimy do weterynarza, to dzięki torbie nie nosimy dodatkowych kilogramów. W przypadku transportera do kilogramów kota należy doliczyć drugie tyle na transporter. Torbę można łatwo uprać – wystarczy wrzucić do pralki, posiada wygodne ramię do noszenia jak torebka na zakupy. Dodatkowo jest dostępna w różnych modelach i wzorach, które można dobierać jak damską torebkę do naszej kreacji.

Zabierz kota na wakacje

Jeśli wybierasz się na wakacje lub podróż służbową, możesz ulec pokusie zabrania kota ze sobą. Przed podrożą musisz zweryfikować jak zwierzę znosi podróż, jeśli w miarę spokojnie zwykła torba transportowa wystarczy, nawet możesz zapiąć kota w szelki. Natomiast jeśli nie ma takiej potrzeby nie zabieraj kota na wakacje. Kot w przeciwieństwie do psa, może zostać kilka dni sam w domu. Dla niego większym stresem jest zmiana terytorium niż utrata z oczu na kilka dni opiekuna. Bolesna prawda, ale koty są zwierzętami terytorialnymi, nie stadnymi.
Czasem lepiej zostawić kota w domu, gdzie będzie czuł się najbardziej wygodne. Jeśli nie możesz zostawić kota w domu z jakiegokolwiek powodu, możesz rozważyć skorzystanie z hotelu dla kotów. Czasami nawet kliniki weterynaryjne oferują tego rodzaju usługi. Nie zawsze zabranie kota na wakacje jest dobrym pomysłem, wszystko zależy od charakteru i temperamentu pupila.

W sklepie Apetete proponujemy bogatą ofertę transporterów i kocyków dla kota, a także toreb transportowych dla kota, które w łatwy sposób zapewnią bezpieczeństwo pupilowi kiedy będziemy musieli go szybko zawieźć np. do lekarza.

Torby transportowe - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

Co lepsze dla kota – transporter czy torba?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, co będzie lepsze dla kota – transporter czy torba. Oba te akcesoria mają swoje wady i zalety. Transporter jest bardziej stabilny, niż torba, ale za to więcej waży. Jego noszenie w rękach może być uciążliwe. Miękka torba zajmuje mniej miejsca niż transporter i jest wygodne w noszeniu na ramieniu. Z kolei transportery twarde wykonane z mocnego tworzywa sztucznego to doskonałe rozwiązanie do przewożenia kota w samochodzie. Niektóre modele wyposażone są w specjalne uchwyty do przymocowania pasów. Transportery na kota posiadają również otwory po bokach i na górze, które ułatwiają zwierzęciu obserwowanie tego, co dzieje się wokół.

Jak duża powinna być torba dla kota?

Torba dla kota powinna być na tyle dużą, aby pupil mógł swobodnie poruszać się w jej wnętrzu. Dla mniejszych kociaków znakomicie sprawdzi się torba transportowa w rozmiarze 43 × 24 × 26 cm. Niestety, będzie ona zbyt mała dla dużych ras kotów oraz samców. Właściciele persów czy kotów rasy Maine Coon powinni zaopatrzyć się w torbę o wymiarach 50 × 26 x 27 cm. W takim organizerze kot będzie miał wystarczająco dużo swobody w trakcie podróży samochodem.

Jak przewozić kota w samochodzie?

Transport kota w samochodzie nie będzie problemem, o ile wyposażymy się w odpowiedni transporter. Chroni on zwierzę przed ewentualnym urazem w razie gwałtownych manewrów podczas jazdy. Zabezpieczony jest również kierowca. Mruczek przewożony w aucie bez transportera może w nieoczekiwanym momencie wskoczyć na głowę lub ramię kierowcy. To niebezpieczna sytuacja, w wyniku której może dojść do nieszczęśliwego w skutkach wypadku drogowego.