• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 99zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY
 • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 99zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY

Karmy monobiałkowe dla psa

1-30 of 81

Karma monobiałkowa dla psa w sklepie zoologicznym Apetete zawsze od polecanych producentów. karmy dla psów monobiałkowe są polecane przy alergiach, nietolerancji pokarmowej, przy nadwrażliwościach na konkretny rodzaj białka. Pomocne są w dietach eliminacyjnych, kiedy musimy zidentyfikować składnik, wywołujący niepożądane reakcje, takie jak: biegunka, drapanie, świąd. W sklepie zoologicznym Apetete mamy szeroki wybór tych diet: sprawdź naszą ofertę i zadbaj o zdrowie swojego pupila. 

Karma monobiałkowa dla psa, a dieta eliminacyjna

Karmy monobiałkowe są polecane w dietach eliminacyjnych. Kiedy nie jesteśmy w stanie stwierdzić, które gatunki mięs albo jakie składniki pokarmowe uczulają naszego psa. Wprowadzanie stopniowo składników pokarmowych do diety psa, u którego stwierdzono alergie jest bezpieczną metodą, zalecaną przez lekarzy weterynarii i dietetyków. Choć jest to proces bardzo pracochłonny, to najlepsza metoda na to by pies mógł na nowo bezpiecznie zacząć żyć i jeść. Karma monobiałkowa w diecie eliminacyjnej to jedyny sposób na to by ustalić listę składników bezpiecznych dla naszego pupila. Karma monobiałkowa jak sama nazwa wskazuje zawiera tylko jeden rodzaj białka zwierzęcego. Alergia zawsze jest na dane białko, dlatego wyeliminowanie innych potencjalnych alergenów z diety psa pomoże ustrzec go przed niepożądanymi reakcjami ze strony układu immunologicznego. 

Karmy monobiałkowe – w diecie psów z alergią

Niestety, ale alergie pokarmowe u psów pojawiają się z różną częstotliwością. Nie jest powiedziane, że jeśli pies nie był nigdy uczulony na mięso np.: jagnięce, to już zawsze będzie ono dla niego dobrym składnikiem. Alergie pokarmowe mogą wystąpić w różnym momencie życia psa. Najczęstszą przyczyną alergii jest długa ekspozycja na dany składnik diety. Najczęściej stosowanym białkiem w dietach komercyjnych (karmy suche i karmy mokre dla psa) jest mięso z kurczaka. To dlatego do niedawna uważano, że to białko kurczaka jest silnie alergizujące. Tak naprawdę kurczak sam w sobie nie jest silnym alergenem, to jego popularność sprawiła, że psy się na niego uczuliły. Dla przykładu, gdyby najczęściej występującym białkiem w karmach dla psów była zebra, to większość psów miałaby uczulenie na nią. 

Monobiałkowa karma dla psa - stosowanie

W diecie psów, u których stwierdzono alergie nie powinno się zbyt długo pozostawać przy jednym składniku pokarmowym. Karma mono białkowa nie powinna być stosowana cały czas. Z tego względu lekarz zaleca najczęściej, aby pies do 6 tygodni dostawał taką dietę. Po tym okresie włącza się kolejne źródła białka i to również jest karma monobiałkowa dla psa, z tym, że z innym białkiem. Np.: jeśli poprzednio testowana była jagnięcina, teraz wprowadza się koninę. Itd.. 

Mięso w karmie mono białkowej

Każde mięso może wywołać alergię pokarmową, ale zdecydowanie mniejszym ryzykiem opatrzone są tzw. alternatywne źródła białka. To takie, z którymi pies nie mógł mieć styczności, chociażby ze względu na geograficzne położenie. Takimi źródłami będzie karma dla psa monobiałkowa z mięsem kangura, strusia, a także dzik, jeleń – taką ofertę leśnych zwierząt znajdziemy w przyjaznej środowisku karmie – Benji’s Planet. Monobiałkowa karma dla psa to nie musi być jedyne co pies dostaje. Można również podawać mu przysmaki, ale trzeba uważać, żeby nie było w nich innych źródeł białka, poza tym, które obecnie wprowadzamy. Ciekawą ofertę alternatywnych białek przedstawia marka Syta Micha, której ofertę znajdziesz w naszym sklepie Apetete. Hitem w diecie monobiałkowej jest zastosowanie alternatywnego źródła białka, które pochodzi z insektów. Takie rozwiązanie możemy spotkać w karmie weterynaryjnej, włoskiego producenta Trovet. Insekty nie tylko są białkiem rzadko spotykanym, białko te ze względu na budowę aminokwasową nie jest dużym alergenem dla psa. 

Monobiałkowa karma sucha, czy mokra dla psa?

Choć większość dietetyków poleca mokrą karmę w przypadku stwierdzenia alergii pokarmowych, znajdziemy również i suche karmy monobiałkowe dla psa. Prawda jest taka, że pies, który jest przyzwyczajony do suchej karmy, gorzej zniesie tak dużą zamianę. Dla takiego psa dobra będzie sucha karma monobiałkowa dla psa. Choć trzeba zaznaczyć, że zdrowsza jest mokra karma, bo ma większą wilgotność, co przekłada się na zdrowie nerek, układu moczowego, a także na wagę i samopoczucie psa. Sucha karma monobiałkowa również ma swoje zalety, a mianowicie jest to dłuższy czas przechowywania i łatwiejsze podanie, bez brudzenia rąk. W naszym sklepie monobiałkowa karma:
 • karmy monobiałkowe dla psa w ofercie Acana Singles, do wyboru: Acan Singles Free Grass z jednym rodzajem białka z jagnięciny, czy Acana Singles Free Run duck z kaczką, suche karmy z dużymi proporcjami białka mięsnego.
 • Vet Expert – w ofercie mają same karmy mono białkowe, zarówno dla szczeniaka, jak i dorosłego psa. Receptury tych karm są przygotowane przez lekarzy weterynarii, ale to nie jest dieta weterynaryjna, a karma bytowa pełnoporcjowa. Duże psy chętniej jedzą karmę o większej gramaturze granulek, a małe psy mają problem z uniwersalną wielkością, dlatego przygotowanie karmy dedykowanej pod kątem wzrostu jest dobrym pomysłem.
 • Benji’s Planet – mokra karma monobiałkowa z jednym rodzajem białka, do wyboru: dzik, albo jeleń. Karmy bardzo dobrej jakości, z 80% zawartością mięsa, bez zbóż, dodatków chemicznych, GMO. Producenci dbają o środowisko, eliminując z opakowania karmy dla psa wszelki plastik, a mięso pobierają tylko z dobrych hodowli.
 • Karma monobiałkowa Trovet - karmy dla dorosłych psów i szczeniąt, przygotowane dla lekarzy weterynarii. Ich karmy są odpowiednie w przypadku diet leczniczych, a także hypolaergicznych.
Karmy, które odpowiadają na potrzeby psów, będących na diecie eliminacyjnej znajdziesz u tych producentów: monobiałkowa karma Benji’s Planet, Brit Mono protein, Dolina Noteci Pure, Zew Natury Monobiałkowa, Josera Meat Lovers Pure, Belcando. Teraz już wiesz jaka karma jest monobiałkowa, czym kierować się w wyborze odpowiedniej diety dla psa, a także poznałeś częściowo ofertę naszego sklepu zoologicznego. Jeśli mimo wszystko masz problem z wyborem, zachęcamy do kontaktu z biurem obsługi klienta. Nasi specjaliści chętnie udzielą wskazówek, dotyczących wyboru karmy, czy innego asortymentu z naszego sklepu. Polecani producenci karm monobiałkowych dla psa: Acana, Brit Care, Dolina Noteci Pure, Alpha Spirit, Animonda, Fish4Dogs, Trovet, Vet Expert . Zew Natury Mono protein