• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Akcesoria spacerowe do smyczy i obroży dla kota

5 produkt(ów)

Akcesoria do smyczy, obroży

W tym dziale znajdziesz coś co może dokupić do obroży dla kota: dzwoneczki, szelki samochodowe dla kota, a także odblaski. Ponadto przypominamy, że w sklepie apetete znajdziesz też obroże dla kota , szelki spacerowe dla kota, smycze a także żwirki, karmę, transportery dla kotów, legowiska, czego potrzebuje Twój mruczek – u nas najlepsza oferta i atrakcyjne ceny.

Rodzaje obroży dla kotów

Zanim omówimy, czy koty powinny nosić dzwoneczki na obroży, musimy najpierw ustalić czy koty w ogóle powinny nosić obroże.
Rodzaje obroży dostępnych dla kotów, zasadniczo wyróżnia się trzy dopuszczalne rodzaje obroży dla kotów:
Obroże klamry są tradycyjnym typem, który ma zapięcie na klamrę, nie odepnie się od razu kiedy kot zawiśnie na drzewie.
Elastyczne obroże dla kotów wykonane z elastycznego materiału, który rozciąga się i wg. producenta zwierzę powinno z niego się wyślizgnąć albo pęknąć.
Obroże, które się otwierają pod wpływem nacisku rodzaj obroży dla kota z klipsem zamiast sprzączki, która ma zostać zwolniona, jeśli się za nią pociągnie.
Dlaczego kot musi mieć specjalną obrożę? Koty wpadają w małe przestrzenie dlatego, że lubią się wspinać, skakać i chować. Prawie zawsze są narażone na zaczepienie obroży o co.
Obroże dla kotów nie są przeznaczone do chodzenia kota na smyczy. Na spacer kot potrzebuje szelek, których w sklepie apetete znajdziesz ogromny wybór, zaś obroża ma za zadanie przetrzymać identyfikator albo dzwoneczek.

Dzwoneczki dla kotów

Zarówno koty w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz powinny nosić obroże ponieważ ułatwia ona identyfikację. Dzwonek dopięty do obroży pomaga śledzić miejsce pobytu kotka w domu. Kocięta mogą dostać się do maleńkich przestrzeni i łatwo jest stracić orientację, gdzie się znajdują. Dzwonek może pomóc kontrolować kociaka, dzięki czemu możesz być pewny, że jest bezpieczny.
W gospodarstwie domowym dla wielu kotów, jeśli jeden kot ma tendencję do zastraszania innych, dzwonek na jego kołnierzu może pomóc ostrzec kota, że nadchodzi i dać im czas na opuszczenie obszaru.
Kiedy koty wychodzą na zewnątrz, dzwonek na obroży jest często używany do ostrzegania potencjalnych łupów kota przed niebezpieczeństwem. Problem polega na tym, że koty są tak dobrymi myśliwymi, że mogą nauczyć się poruszać bez wywoływania dzwonka albo tylko sprawiają, że dzwięk jest cichy.
Noszenie dzwonka na obroży nie jest dobrym pomysłem dla wrażliwego kota z powodu jego mrowienia za każdym razem, gdy się porusza. Może również przestraszyć bojaźliwego kota i zniechęcić do poruszania w ogóle! Najlepiej ocenić czy dzwonek jest dobry dla naszego kota, poprzez jego obserwację. Jeśli nic się nie zmieniło w zachowaniu kota, taki dzwonek jest świetną formą lokalizacji pupila i wygląda uroczo. Dlatego w sklepie apetete znajdziesz Dzwonki do obroży dla kota a także adresówki oraz odblaski.

Odblaski dla kota

Odblaski dla kotów zapewniają bezpieczeństwo kotu podczas nocnych spacerów po ulicy. Zwiększają jego widoczność, a także pozwalają na szybszą lokalizację pupila. Zawieszkę mocuje się do obroży dla kota albo szelek. Przy szelkach mocujemy ją kiedy mamy kota na smyczy, jeśli go wypuszczamy wolno lepiej by miał taką zawieszkę na obroży dla kota. Dzięki świecącej diodzie Twój ulubieniec będzie bardziej widoczny i bezpieczny.

W sklepie apetete znajdziesz również akcesoria niezbędne do podróży z kotem samochodem, mowa o szelkach do samochodu dla kota, które ochronią zwierzaka podczas wypadku i gwałtownego przyspieszania i hamowania. Kiedy nasze zwierzę nie jest przypięte nawet delikatne szarpnięcie czy hamowanie może spowodować u niego uraz kręgosłupa. Lepiej się przed tym zabezpieczyć i przewozić pupila w specjalnym transporterze dla kotów albo właśnie w szelkach dla kota.
W naszym sklepie zoologicznym znajdziesz nie tylko szelki do samochodu dla kota, obroże czy smycze.
od najlepszych producentów Trixie, Nobby ale również inne niezbędne akcesoria potrzebne do opieki nad kotem.