• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Miski dla gryzoni

8 produkt(ów)

Czy wiesz, że wybór miski na karmę ma znaczny wpływ na zdrowie a nie kiedy życie zwierzaka? Miski dla gryzoni, które znajdziesz w sklepie Apetete są bezpieczne i sprawdzone. U nas znajdziesz miski dla chomika, królika i innych zwierząt domowych. W różnych kształtach, kolorach i rozmiarach. Dzięki temu idealnie dobierzesz naczynie do potrzeb swojego gryzonia. Odpowiednio dobrana miseczka ułatwia podawanie pokarmu i czyszczenie klatki.

Miski dla gryzoni z różnych materiałów

Idealna miska dla gryzoninie istnieje. Każdy ma swój gust, jeden preferuje miski plastikowe, inni ceramiczne, a jeszcze inni metalowe. Dlatego w naszej ofercie znajdzie się miejsce dla wszystkich rodzajów misek dla gryzonia. Niezależnie czy szukasz miski na karmę dla gryzoni takich jak chomiki czy szczury.

Jaka jest najlepsza miska dla chomika, królika?

Chomiki żyjące w naturalnym środowisku żywią się tym co znajdą w trawie, czy co uda im się złapać. Można je nazwać szperaczami, dlatego nie zdziw się kiedy znajdujesz karmę wszędzie poza miską dla chomika. Zwierzak Twój w poszukiwaniu lepszych kąsków będzie miskę wywracał do góry nogami. A nóż, coś się znajdzie lepszego pod nią. Jeśli nie kupisz miski ceramicznej, albo obciążonej to cała zawartość pokarmu spadnie do klatki robiąc bałagan. Tyle z porządku, w klatce. Tak naprawdę nic się wielkiego nie stanie, poza bałaganem. W końcu chomik znajdzie swoje jedzenie. Jednak dla opiekuna to kłopot, bo nie może kontrolować ilości spożywanego pokarmu. Dlatego polecamy Ci zakup miski z obciążeniem. Dzięki nim, karma dla gryzoni pozostanie na swoim miejscu. Dobra miska dla chomika może być również wykonana z porcelany czy ceramiki. Ponieważ jest trwała i na tyle ciężka, że zwierzak jej nie przewróci w poszukiwaniu jedzenia.

Z miskami plastikowymi jest taki problem, że zwierzęta takie jak chomiki mają tendencję do obgryzania ich. Dlatego jeśli chcemy zadbać o zdrowie pupila lepszym wyborem będą miski wykonane z tworzyw naturalnych, albo jak wyżej wspomnieliśmy ceramiczne. W naszym sklepie znajdziesz odpowiednią miskę dla chomika, szczura, czy innego gryzonia z ceramiki i porcelany.

Najlepsze miski na karmę dla gryzoni

Miska dla gryzoniplastikowa – miski te cieszą się największą popularnością, są lekkie i tanie. Do tego można je kupić w różnych kolorach. Jeśli jesteś pewien, że Twój zwierzak nie będzie obgryzał swojej miski to możesz mu taką kupić. W innym wypadku przygotuj się na częste zakupy. Na szczęście w naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór misek z plastiku i nie tylko.

Miska dla gryzoni ceramiczna – trzeba przyznać, że to ostatni hit. Najlepsza miseczka dla chomika, świnki morskiej i królika – są bezpieczne i chronią żywność najlepiej. Zwierzak ich nie przewróci bo stoją stabilnie i są wytrzymałe. Dodatkowo w sklepie Apetete znajdziesz miski dla chomika, królika oraz fretki w różnych kolorach i z motywem. Wybierz odpowiednią dla swojego pupila.

Silikonowe miski -. choć występuje podobnie jak plastikowe w różnych kolorach, jednak jako miski dla chomika zupełnie się nie nadają, silikon jest toksyczny dla chomików. Wywołuje nowotwory, dlatego silikon nie jest najlepszym materiałem na miski na karmę dla gryzoni

Miska na karmę dla gryzoni ze stali nierdzewnej – to najlepszy wybór dla Twojego gryzonia. Są łatwe do czyszczenia, bezpieczne, a przede wszystkim uniwersalne. Choć może nie wyglądają ładnie to są najtrwalsze. To również najlepsza miska dla szynszyla. Nawet zwierzak o tak silnych zębach nie jest w stanie jej zniszczyć. W naszym sklepie znajdziesz miski dla gryzoni ze specjalnym uchwytem, dzięki czemu zwierzak nie będzie miał możliwości wyrzucić jedzenia.

Miski na karmę dla gryzoni kamionkowe –wykonane z trwałej gliny.To dobry wybór dla gryzoni, ale trzeba obserwować czy nie wyszczerbiły się podczas czyszczenia klatki. Uszkodzona miska może poranić pyszczek naszego pupila.

Miseczka dla gryzoni drewniana - to ekologiczny wybór, ale nie najtrwalszy. Weźmy pod uwagę siłę zębów gryzoni. Dla nich taka miska to nie lada gratka, chętnie zatopią w niej zęby, podobnie jak w drewnianym domku. Jednak można pozwolić na takie zabawy. Drewno jest bezpieczne i nietoksyczne dla zwierząt. Dodatkową zaletą drewnianych misek jest ich design. Trzeba przyznać, że wyglądają bardzo estetycznie w klatce.

Apetete

W sklepie zoologicznym Apetete znajdziesz szeroki wybór misek dla gryzoni oraz karm. Proponujemy Ci również zajrzeć na dział przysmaków dla gryzoni. Odpowiedni smakołyk pozwoli Ci pokonać barierę miedzy gatunkową i trafisz prosto do serduszka swojego przyjaciela.

Miski dla gryzoni - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

Jaka miseczka dla gryzonia?

Największą popularnością cieszą się tanie miseczki plastikowe. Mają one jednak jedną wadę – są zbyt lekkie dla dużych gryzoni. Hitem ostatnich lat stał się miski ceramiczne dla gryzoni. Są stabilne, odporna na uszkodzenia mechaniczne i łatwe w utrzymaniu w czystości. Podobne zalety mają miski na karmę dla gryzoni ze stali nierdzewnej. Nawet zwierzak o silnych zębach nie jest w stanie ich zniszczyć. W sklepach zoologicznych dostępne są także miski kamionkowe z gliny oraz miseczki dla gryzoni drewniane. Te ostatnie naczynia to bardzo ekologiczny wybór, jednak drewno jest ulubionym materiałem do gryzienia przez szynszyle czy chomiki.

Co kupić dla gryzonia?

Zanim gryzoń zawita w domu, należy przygotować mu specjalne lokum – klatkę z wyposażeniem. We wnętrzu klatki powinien znajdować się domek, w którym zwierzak będzie mógł odpocząć. Każdy gryzoń powinien mieć nieograniczony dostęp do wody w poidełku. Z kolei pokarm należy podawać w miseczkach, a siano umieścić w paśniku. Dla gryzonia należy kupić także kołowrotek – dla świnki morskiej i chomika. Oczywiście, nie można zapomnieć o suchej karmie, która będzie głównym składnikiem jego diety.

Czy gryzonie jedzą z miski?

Gryzonie jedzą z miski i jest to całkiem normalne. Podawanie karmy suchej w miseczce zapobiega rozsypywaniu się produktu po wnętrzu klatki. Poza tym pokarm dla gryzoni podany w miseczce jest dla zwierzęcia łatwo dostępny. Nieskrępowany dostęp do ziaren muszą mieć myszy i szczury. Z kolei świnki morskie należy karmić dwa razy dziennie, wsypując do miski odmierzoną ilość pożywienia (około 20 gramów).