• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Karma dla koszatniczki

9 produkt(ów)

Koszatniczki to niezwykle urocze zwierzaki. Należą do rzędu gryzoni, a przyjechały do nas z Chile. Mają bardzo przyjazny wygląd. Można powiedzieć, że to zwierzę jest połączeniem wiewiórki, szynszyli oraz myszki. Jednym słowem jest po prostu urocze. Nic dziwnego, że z każdym rokiem zyskują na popularności. Poza wyjątkowym wyglądem mają również doskonały i przyjazny charakter. To czyni z nich niemal idealne zwierzątko domowe. Wiemy, jak ważne dla zdrowia zwierzaka jest podawanie odpowiedniej karmy dla koszatniczek. U nas znajdziesz najlepsze produkty, karmy, klatki, a także witaminy minerały, oraz sianko dla koszatniczek. Wszystko o koszatniczce i dla niej, w jednym przyjaznym miejscu. Najlepsza karma dla koszatniczki pomoże odpowiednio zatroszczyć się o małego pupila.

Czym żywić koszatniczkę?

Koszatniczki na wolności żywią się roślinami włóknistymi, które naturalnie występują w chilijskich górach. To bezwzględni roślinożercy, dlatego ich dieta nie może zawierać żadnego mięsa. Odpowiednie jedzenie dla koszatniczek powinno być ubogie w cukier, tłuszcze i oleje. Najważniejszym składnikiem karmy dla koszatniczki jest włókno pokarmowe. To ono wspomaga trawienie a także pozwala zadbać o zęby zwierzaków. Karma dla koszatniczki powinna być bogata we włókno pokarmowe. Koszatniczki to zwierzęta, które wymagają w swojej diecie produktów do żucia. To dzięki nim utrzymują zdrowe zęby. W tym celu warto zaopatrzyć ich dietę w trawy, lucernę czy sianko. Koszatniczki stosują dietę bogatą w błonnik i ubogą w węglowodany. Tak więc podstawą prawidłowej diety koszatniczek jest wysokiej jakości karma dla koszatniczki, odpowiednia dla jej gatunku.

Czego nie dawać do jedzenia koszatniczce?

Karma dla koszatniczek nie może zawierać cukru! Unikaj podawania swoim koszatniczkom cukru w jakiejkolwiek postaci. Zwierzęta te mają skłonności do cukrzycy. Nie podawaj też: warzyw takich jak marchewka, kapusta, brokuły, brukselka i jarmuż. Ich systemy trawienne nie radzą sobie z nadmiarem warzyw. Jak widać z pozoru zdrowe jedzenie dla koszatniczek może doprowadzić je nawet do śmierci. Co do marchewki zawiera ona wysoki indeks glikemiczny, więc też należy podawać ją w ograniczonych ilościach. Nie karm również owocami, które głównie składają się z cukru. Ten składnik jest zabroniony w diecie koszatniczek.

Przysmaki dla koszatniczki

Oprócz karmy dla koszatniczki, jako dodatek do diety możesz podawać koszatniczce odpowiednie przysmaki. Zdrowe nasiona słonecznika, orzeszki ziemne (niesolone), orzechy w łupinach. Takie przysmaki dla koszatniczek powinny być raczej rzadko podawane.

Woda dla koszatniczki

Pokarm dla koszatniczek zapewni jej zdrowie, ale nie wolno zapominać o innych potrzebach zwierzaka. Koszatniczka wymaga stałego dostępu do świeżej i czystej wody. W tym celu można w jej klatce postawić ciężkie naczynie ceramiczne, dzięki temu nie przewróci miski podczas zabaw. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie specjalnego poidełka, które z łatwością zamontujesz do klatki dla koszatniczki.

Sklep zoologiczny dla koszatniczek

Dająca się łatwo oswoić koszatniczka może stać się przyjacielem na kilka lat pod warunkiem dostarczania odpowiedniej diety. W naszym sklepie dla zwierząt znajdziesz wszystko co potrzebne do opieki nad nią, pokarm dla koszatniczek, w tym klatki dla koszatniczek, zioła dla gryzoni, a także jeśli nie wiesz jaka karma dla fretki? Chętnie Ci podpowiemy, skorzystaj z naszej wyszukiwarki produktów, po nazwie karmy, po producencie, albo gatunku zwierzęcia. Specjalnie dla Ciebie wzbogaciliśmy nasz asortyment o produkty dla gryzoni. Sprawdź i nie zapominaj o naszej strefie prezentów, dostępnej dla każdego klienta już od 1 zamówienia.