• DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Legowiska małe dla kota

27 produkt(ów)

Wybór odpowiedniego łóżka dla kota

Odpoczynek jest istotną częścią życia twojego kota. Choć może nie wydawać się najważniejszym aspektem pielęgnacji kota, wybór właściwego łóżka dla kota ma kluczowe znaczenie. Kot spędza dużo czasu w swoim łóżku, w końcu śpi przeszło 20h dziennie. Dlatego tak ważne jest, aby legowisko było jak najbardziej komfortowe jak to tylko możliwe. W naszym sklepie apetete podzieliliśmy legowiska również ze względu na rozmiar kota. W tym dziale znajdziesz legowiska przeznaczone dla mniejszych kotów, ras takich jak: Kot Perski, Munchkin, Kot Europejski, Kot Św. Birmański, Sfinks, Cornish Rex, czy miniaturki kotów. Również małe legowiska będą odpowiednie dla kociaków.

Co należy uwzględnić przy wyborze legowiska dla kota

Rozmiar to najważniejszy czynnik warunkujący wybór łóżeczka dla kota. Ważne jest, aby upewnić się, że twój kot ma odpowiednie łóżko. Nie chcesz, żeby łóżko dla kota było dla niego za małe, z drugiej strony nie powinno być za duże, bo straci swoją przytulną cechę. Jeśli masz małego kociaka, kup legowisko do takiego rozmiaru jaki osiągnie kot w przyszłości. Dopóki nie urośnie możesz zmniejszyć jego powierzchnię, poprzez położenie do środka poduszki, czy wielokrotnie złożonego kocyka. Dla kociaków najważniejsze jest zapewnienie ciepła, jeśli nie możesz kupić podgrzewanego łóżeczka wystarczy pod nie położyć ciepłą butelką z woda, czy termofor.
Chociaż twój kot nie musi spać w luksusie, wygodne łóżko jest korzystne. Jeśli łóżko dla kota, które podajesz, nie jest wystarczająco wygodne, twój kot zdecyduje się spać w innych miejscach, w których możesz jej nie chcieć, takich jak łóżko lub kosz na bieliznę. Powinieneś starać się zapewnić przytulny dom, a nie tylko pudełko dla twojego zwierzaka.
Legowiska dla kotów z wysokimi bokami zapewniają atmosferę przypominającą jaskinię, która pomoże Twojemu kotu czuć się bezpiecznie. Przy zakupie łóżka uwzględnij czy można go prać w pralce. Łóżka małe nie muszą mieć wcale zdejmowanych okryć, można je w całości wrzucić do pralki. Regularne pranie pomoże zmniejszyć rozprzestrzenianie się bakterii, a także zmniejszyć nieprzyjemne zapachy w domu.

Łóżko dla kota trudny wybór

Gdy mamy do czynienia z bardzo wybrednym klientem, takim jak kot, najlepiej zwracać uwagę na każdy szczegół produktu. Nie wszystkie łóżka dla kota są sobie równe. Niektóre są dość bogato wykonane, podczas gdy inne są tylko praktyczne. Bez względu na to, jak to wygląda, łóżko dla kota musi być trwałe, aby w każdej chwili pomieścić co najmniej dwa dorosłe koty.
Jeśli twoje koty nie preferują bardziej prywatne i puszyste łóżka, ich typowe łóżko nie powinno być zbyt głębokie, aby można je było nadal widzieć z drugiego końca pokoju. Dobrze zdefiniowany i niski punkt wejścia i wyjścia jest dobry, ale nie konieczny (mimo że dobrze służy kociętom). Dno powinno mieć antypoślizgową wyściółkę, aby utrzymać ją na swoim miejscu.
Poza samym materacem, ściana i wszystkie strony łóżka dla kota muszą być miękkie, ale wciąż wystarczająco mocne, aby koty mogły się o nie oprzeć lub podpierać głowami, jak o poduszkę podczas snu. Przy odpowiednim stopniu puszystości łóżko kota może stać się ulubionym miejscem Twojego kota.

Prawda jest taka, że koty instynktownie wolą spać w naszych łóżkach niż we własnych. Spośród wszystkich udogodnień dla zwierząt, jakie możemy dać naszym kotom, ich łóżko musi być tym, które uzyska ich aprobatę, aby chętniej schodziły z naszych mebli. W sklepie apetete znajdziesz piękne a co najważniejsze bardzo wygodne kanapy dla kotów. Legowiska kanapy, legowiska owalne dla kotów, legowiska z wyjmowaną poduszką. W naszym sklepie on line najlepsi producenci tacy jak Chaba, Trixie, Cozy Dog.