• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Karma i przysmaki dla ptaków egzotycznych

3 produkt(ów)

Amadyna, Zeberka, Czyżyk, Kulczyk, Melba, Mewka Japońska, Słowik chiński, Helenka, Mniszka, Kardynał, i wiele innych to są ptaki egzotyczne. Ciężko jest powiedzieć, że wszystkie są takie same. Każdy z nich jest wyjątkowy i na swój sposób cudowny. Mienią się kolorami i potrafią też pięknie śpiewać i świergotać. To niewątpliwie wielka zaleta, dzięki obecności ptaków. W domu jest miło niczym w parku, czy na wycieczce. Dodatkowo niezwykle przyjemne jest samo obserwowanie ptaków. W tym dziale znajdziesz coś co pozwoli im cieszyć się dobrym zdrowiem na dłużej. Karma dla ptaków egzotycznych w sklepie Apetete zawiera wszystkie niezbędne składniki mineralne.

Ptaki to zwierzęta stadne i lepiej wychowują się w parze. Jeśli nie mamy za dużo czasu na towarzyszenie im to dobrym wyborem jest zakup drugiego osobnika. Będą żyły na pewno dłużej. Na żywotność ptaka ma znaczenie również jego dieta. W tym dziale dostaniesz karmy dla ptaków egzotycznych oraz suplementy diety, jak witaminy i minerały.

Karma dla ptaków egzotycznych

Pokarm dla ptaków egzotycznych powinna być zróżnicowana. Dieta tych zwierząt musi być tak dobrana, aby chroniła ich pióra przed nadmiernym wypadaniem, a paznokcie przed złamaniem. Twoja Zeberka, Mewka, czy Amadyna, będzie wymagała specjalistycznej diety opartej nie tylko na nasionach, ale także owocach i warzywach. Samemu trudno jest skomponować posiłek, dlatego z pomocą przychodzą odpowiednie karmy dla ptaków egzotycznych. Taki pokarm dla ptaków egzotycznych zawiera wszystkie niezbędne składniki mineralne, wapno.

Karma dla ptaków tropikalnych

Ponadto nie każdy pokarm dla ptaków egzotycznych będzie posiadał odpowiedni skład dla Twojego egzotycznego ptaka, to znaczy zawartości jodu. By zadbać o odpowiednią suplementację tego składnika, zaleca się aby dodawać do karmy dla ptaków osobno jod. W naszym sklepie znajdziesz jod dodawany bezpośrednio do wody. Sprawdź koniecznie, co możemy zaoferować Twojemu skrzydlatemu przyjacielowi. Szczegóły naszej oferty znajdziesz w tym dziale karma dla ptaków egzotycznych

Jedzenie dla ptaków egzotycznych

Pokarm dla zeberek, mewek i innych małych, egzotycznych ptaków obejmuje szeroką gamę suplementów, które należy podawać wraz z dobrym pokarmem dla ptaków. Jedzenie dla ptaków egzotycznych powinno składać się głównie z nasion. Dodatkowo muszą dostawać suplementy. Dzięki nim organizmowi ptaszków lepiej wytrzymać cykl lęgowy, a także dostarczają więcej białka, które pomoże w okresie linienia.

Karmy dla ptaków egzotycznych w sklepie zoologicznym Apetete

Nie wiesz jaka karma dla ptaków tropikalnych będzie odpowiednia? W naszym sklepie dla ptaków znajdziesz dobrej jakości produkty dla niemal każdego gatunku ptaka. Karma dla ptaków egzotycznych jest odpowiednia dla prawie każdego gatunku tropikalnego ptaszka. Szeroka gama orzechów, suszonych owoców i innych pokarmów dla ptaków. W naszym sklepie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby Twój pierzasty przyjaciel był zdrowy i szczęśliwy.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat diety Twojego ptaka egzotycznego lub usług dla ptaków skontaktuj się z nami, możesz pisać e-maila albo zadzwonić na infolinię.

Ponadto w sklepie Apetete dostępne są również karmy dla innych ptaszków. W dziale karma dla małych papug znajdziesz jedzenie odpowiednie dla swojej nimfy, albo papużki falistej. Karma dla ptaków różnych gatunków, a także karma dla dzikich ptaków. Jeśli chcesz dokarmiać ptaki w parku u nas znajdziesz odpowiednie ziarenka dla tych zwierząt. Pamiętaj, aby nie podawać ptakom chleba, ani resztek ze stołu. Takie jedzenie jest nieodpowiednie dla ptaków dziko żyjących.

Apetete znajdziesz również na Facebooku, czy Instagram. Dołącz do nas już dziś i bierz udział w naszych cyklicznych zabawach. Do wygrania różne wspaniałe nagrody dla właścicieli psów, kotów, gryzoni a także ptaków! W Apetete zakupy zrobisz szybko i bezpiecznie. Możesz zapłacić blikiem przelewem, za pobraniem a wszystko dostarczymy pod Twoje drzwi, albo do paczkomatu. Wybierz dogodną formę dostawy dla siebie i ciesz się z udanych zakupów.

Ptaki egzotyczne - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

Jakie przysmaki dla papugi?

W jadłospisie papugi powinny znaleźć się takie przysmaki jako proso senegalskie. Ten produkty występuje w postaci gałązek, które należy zawiesić papugi na klatce. Sama czynność wydziobywania ziarenek sprawi ptakom wiele przyjemności. Proso senegalskie uwielbiają wszystkie ptaki egzotyczne, a zwłaszcza czerwone papugi nimfy. Kolejnym wartościowym przysmakiem jest murzynek – dodatek urozmaicający dietę papug. Te ziarna należy podawać przy lęgach oraz przy pierzeniu.

Czym karmić papugę?

Podstawą diety papug jest mieszanka nasion, suszonych owoców, granulek oraz orzechów i roślin strączkowych. Gotowa karma dostarcza ptakom energii oraz niezbędnych witamin i minerałów. Papugom można podawać także przysmaki. Jednym z nich jest proso senegalskie w formie gałązek, które wieszamy w ptasiej klatce. Kolejnym smakołykiem, którym nie pogardzą papużki, jest murzynek. Raz na jakiś czas warto wzbogacić ptasią dietę o startą marchew, cykorię, sałatę, jabłko czy winogron.

Jaka karma dla ptaków egzotycznych?

Dobra karma dla ptaków egzotycznych powinna zawierać wyselekcjonowaną mieszankę zbóż, suszonych warzyw, owoców, a także orzechów. Nie może w niej zabraknąć ziaren zbóż, które są podstawą diety ptaków egzotycznych. Kanar, proso, nasiona kopru włoskiego jest idealnym przykładem na to, w co powinna obfitować karma dla egzotycznych ptaków. Unikajmy zakupu produktów, które mają sztuczne dodatki – konserwanty i barwniki. Dawkowanie karmy dla ptaków egzotycznych powinno być uzależnione od gatunku i wieku ptaków. Wszystkie niezbędne informacje dotyczące dawkowania karmy oraz jej pełny skład znajdziemy zawsze na opakowaniu danego produktu.