• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Kuwety dla psów

2 produkt(ów)

Kuweta dla psa w sklepie Apetete

Zakup kuwety dla psów może brzmieć jak szaleństwo. To dlatego, że jeszcze do niedawna, kuweta kojarzyła się tylko z produktem dla kotów.

Tymczasem w sklepach zoologicznym dostępna jest również kuweta dla psa, specjalnie wyprofilowana, która może być świetnym sposobem, by ochronić naszą podłogę przed niechcianymi plamami, a psu taka domowa toaleta zapewni komfor, a także pozwoli zadbać o zdrowie…

Dla kogo kuweta dla psa?

Kuweta dla pieska polecana jest dla szczeniąt, psów starszych, a szczególnie dla ras miniaturowych. Kuweta dla szczeniaka, to rozwiązanie tymczasowe, na okres kwarantanny po szczepiennej. Dla przypomnienia to okres, kiedy pies nie nabył jeszcze odporności, dlatego weterynarze zalecają całkowitą izolację do czasu zakończenia 3 dawki szczepionki. Co w praktyce oznacza, że pies nie może wychodzić na dwór nawet na toaletę w obawie przed zarazkami. W tym czasie szczeniak korzysta z takich pomocy jak: kuweta dla szczeniaka czy maty do nauki czystości. Na okres około 6 tygodni to jest psia toaleta. Przez ten czas może się zdarzyć, że piesek załatwi się poza matę dla szczeniąt, albo nie wymienimy jej na czas i ona zacznie przesiąkać. Wówczas położenie kuwety pomoże ochronić podłogę przed niechcianymi i trudnymi do wybawienia plamami moczu.

Kuweta dla pieska nie musi być stosowana tylko przy szczeniakach. Wielu opiekunów korzysta z tej pomocy, przy dorosłych psach. Kuweta dla psa dorosłego, którą znajdziesz w naszym sklepie Apetete ze względu na rozmiar jest przeznaczona tylko dla ras małych i miniaturowych.

Niezależnie od powodu, dla którego zdecydujesz się używać w domu kuwety dla psów. W naszym sklepie Apetete znajdziesz produkt, który może Ci się przydać, nie tylko podczas nauki czystości. Kuwety dla psów, maty do nauki czystości – sprawdź ofertę i zapewnij sobie i psu spokój.

Dlaczego używanie kuwety dla psów to dobry pomysł?

Najczęstszą przyczyną chorób układu moczowego jest wyziębienie, zła dieta, stres a także zbyt długie przetrzymywanie moczu. Ostatni problem jest często bagatelizowany, a można temu zaradzić poprzez np.: wykupienie usługi petsittera, który podczas naszej nieobecności wyjdzie z psem. Trzeba przyznać, że nie jest to tania usługa, dlatego nie każdy opiekun psa może pozwolić sobie na taki luksus. Zdecydowanie tańszym rozwiązaniem jest nauczenie psa załatwiania się do kuwety. Specjalna toaleta dla psów odpowiednio przygotowana to świetne rozwiązanie na takie awaryjne sytuacje. Szczególnie jest polecana kuweta dla psów małych ras.

Psy małych ras mają mniejsze pęcherze, co przekłada się na mniejszą zdolność trzymania moczu przez dłuższy czas. Poza tym niektóre rasy są szczególnie narażone na choroby nerek, czy układu moczowego – z tego względu lepiej jest profilaktycznie działać, taka psia kuweta jest bardzo dobrym rozwiązaniem, polecanym przez lekarzy weterynarii.

Dlaczego kuweta dla psa to nie jest taki zły pomysł?

Mogą być różne, awaryjne sytuacje, które wydłużą nas czas powrotu do domu: korki, wypadek na ulicy… Każde takie opóźnienie to dla nas stres, bo przecież trzeba wyprowadzić psa na toaletę. Jak dużo łatwiej mogłoby wyglądać nasze życie, jeśli nauczymy psa załatwiać się do kuwety? Nie rezygnując przy tym z obowiązkowych spacerów z psem. W końcu spacer z pupilem to nie tylko toaleta, ale także zaspokojenie potrzeby eksploracji terenu (węszenia) kontaktów społecznych z psami.

Jaka jest najlepsza kuweta dla szczeniaka?

Pierwsze miejsce zajęła kuweta dla psa firmy Zolux, posiada antypoślizgową powłokę i matę. Została stworzoną z myślą o szczeniętach i psach małej rasy. Produkt wykonany dobrej jakości tworzywa sztucznego, więc nic nie przecieka. Druga kuweta dla psa godna polecenia jest firmy Midwest Dry Paws to kuweta dla psa, szczególnie polecana szczeniakom i psom dorosłym.

Jak nauczyć psa załatwiania się do kuwety?

Koty instynktownie uczą się załatwiać w kuwecie, dla psa to takie oczywiste nie jest. Dlatego jeśli chcesz, aby twój pies korzystał z kuwety dla psów. Musisz go nauczyć załatwiać się do niej. Jak? Tak samo jakbyś uczył spa załatwiać się na maty, czyli wkładasz psa do kuwety za każdym razem, kiedy szczeniak przykuca by załatwić się albo zaczyna się kręcić w poszukiwaniu dogodnego miejsca na toaletę.

Jakie wypełnienie do kuwety dla psa?

Kuweta dla psa to nie taki zły pomył i kiedy już się o tym przekonamy, warto sprawdzić podłoża do kuwet. Psy podobnie jak koty chętnie korzystają z kuwety, jeśli mają odpowiednie podłoże pod łapkami. Jeśli kuwetę wprowadzasz równolegle z matami dla szczeniąt, to możesz włożyć maty do środka.

Poza tym warto użyć takiego podłoża, które w przyszłości nie będzie weryfikowało problemów na spacerach. Np.: pomysł postawienia kuweta dla psa z piaskiem sama w sobie nie jest złym pomysłem, bo psy chętnie załatwiają się na takim podłożu. Jednak, kiedy nauczymy psa załatwiania się tylko na piasek, w przyszłości możemy pojawić się problem z załatwianiem się do piaskownicy.

Inaczej wygląda przygotowanie dla psa dorosłego. Kuweta z piaskiem dla psa dorosłego jest dobrym pomysłem. Jednak należy zauważyć, że używanie piasku jako podłoża ma dużo minusów. Taka psia kuweta wypełniona piaskiem strasznie bałagani. Dodatkowo piasek ma tę zależność, że o ile chłonie wilgoć, to zapachu już niekoniecznie, co może stanowić duży problem, zwłaszcza jeśli psia kuweta stoi w małym mieszkaniu.

Najlepiej zastosować specjalne maty. W sklepie Apetete dostępne są maty Zoluxa o zapachu trawy, które psy bardzo lubią i ułatwiają im załatwianie potrzeb we właściwym miejscu. Dzięki temu, że pachną trawą łatwiej jest psu zrozumieć, co ma robić na dworze.