• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Kuwety dla psów

2 produkt(ów)

Kuweta dla psa w sklepie Apetete

Zakup kuwety dla psów może brzmieć jak szaleństwo. To dlatego, że jeszcze do niedawna, kuweta kojarzyła się tylko z produktem dla kotów.

Tymczasem w sklepach zoologicznym dostępna jest również kuweta dla psa, specjalnie wyprofilowana, która może być świetnym sposobem, by ochronić naszą podłogę przed niechcianymi plamami, a psu taka domowa toaleta zapewni komfor, a także pozwoli zadbać o zdrowie…

Dla kogo kuweta dla psa?

Kuweta dla pieska polecana jest dla szczeniąt, psów starszych, a szczególnie dla ras miniaturowych. Kuweta dla szczeniaka, to rozwiązanie tymczasowe, na okres kwarantanny po szczepiennej. Dla przypomnienia to okres, kiedy pies nie nabył jeszcze odporności, dlatego weterynarze zalecają całkowitą izolację do czasu zakończenia 3 dawki szczepionki. Co w praktyce oznacza, że pies nie może wychodzić na dwór nawet na toaletę w obawie przed zarazkami. W tym czasie szczeniak korzysta z takich pomocy jak: kuweta dla szczeniaka czy maty do nauki czystości. Na okres około 6 tygodni to jest psia toaleta. Przez ten czas może się zdarzyć, że piesek załatwi się poza matę dla szczeniąt, albo nie wymienimy jej na czas i ona zacznie przesiąkać. Wówczas położenie kuwety pomoże ochronić podłogę przed niechcianymi i trudnymi do wybawienia plamami moczu.

Kuweta dla pieska nie musi być stosowana tylko przy szczeniakach. Wielu opiekunów korzysta z tej pomocy, przy dorosłych psach. Kuweta dla psa dorosłego, którą znajdziesz w naszym sklepie zoologicznym Apetete ze względu na rozmiar jest przeznaczona tylko dla ras małych i miniaturowych.

Niezależnie od powodu, dla którego zdecydujesz się używać w domu kuwety dla psów. W naszym sklepie Apetete znajdziesz produkt, który może Ci się przydać, nie tylko podczas nauki czystości. Kuwety dla psów, maty do nauki czystości – sprawdź ofertę i zapewnij sobie i psu spokój.

Dlaczego używanie kuwety dla psów to dobry pomysł?

Najczęstszą przyczyną chorób układu moczowego jest wyziębienie, zła dieta, stres a także zbyt długie przetrzymywanie moczu. Ostatni problem jest często bagatelizowany, a można temu zaradzić poprzez np.: wykupienie usługi petsittera, który podczas naszej nieobecności wyjdzie z psem. Trzeba przyznać, że nie jest to tania usługa, dlatego nie każdy opiekun psa może pozwolić sobie na taki luksus. Zdecydowanie tańszym rozwiązaniem jest nauczenie psa załatwiania się do kuwety. Specjalna toaleta dla psów odpowiednio przygotowana to świetne rozwiązanie na takie awaryjne sytuacje. Szczególnie jest polecana kuweta dla psów małych ras.

Psy małych ras mają mniejsze pęcherze, co przekłada się na mniejszą zdolność trzymania moczu przez dłuższy czas. Poza tym niektóre rasy są szczególnie narażone na choroby nerek, czy układu moczowego – z tego względu lepiej jest profilaktycznie działać, taka psia kuweta jest bardzo dobrym rozwiązaniem, polecanym przez lekarzy weterynarii.

Jaka jest najlepsza kuweta dla szczeniaka?

Pierwsze miejsce zajęła kuweta dla psa firmy Zolux, posiada antypoślizgową powłokę i matę. Została stworzoną z myślą o szczeniętach i psach małej rasy. Produkt wykonany dobrej jakości tworzywa sztucznego, więc nic nie przecieka. Druga kuweta dla psa godna polecenia jest firmy Midwest Dry Paws to kuweta dla psa, szczególnie polecana szczeniakom i psom dorosłym.

Jak nauczyć psa załatwiania się do kuwety?

Koty instynktownie uczą się załatwiać w kuwecie, dla psa to takie oczywiste nie jest. Dlatego jeśli chcesz, aby twój pies korzystał z kuwety dla psów. Musisz go nauczyć załatwiać się do niej. Jak? Tak samo jakbyś uczył spa załatwiać się na maty, czyli wkładasz psa do kuwety za każdym razem, kiedy szczeniak przykuca by załatwić się albo zaczyna się kręcić w poszukiwaniu dogodnego miejsca na toaletę.

Jakie wypełnienie do kuwety dla psa?

Kuweta dla psa to nie taki zły pomył i kiedy już się o tym przekonamy, warto sprawdzić podłoża do kuwet. Psy podobnie jak koty chętnie korzystają z kuwety, jeśli mają odpowiednie podłoże pod łapkami. Jeśli kuwetę wprowadzasz równolegle z matami dla szczeniąt, to możesz włożyć maty do środka.

Poza tym warto użyć takiego podłoża, które w przyszłości nie będzie weryfikowało problemów na spacerach. Np.: pomysł postawienia kuweta dla psa z piaskiem sama w sobie nie jest złym pomysłem, bo psy chętnie załatwiają się na takim podłożu. Jednak, kiedy nauczymy psa załatwiania się tylko na piasek, w przyszłości możemy pojawić się problem z załatwianiem się do piaskownicy.

Inaczej wygląda przygotowanie dla psa dorosłego. Kuweta z piaskiem dla psa dorosłego jest dobrym pomysłem. Jednak należy zauważyć, że używanie piasku jako podłoża ma dużo minusów. Taka psia kuweta wypełniona piaskiem strasznie bałagani. Dodatkowo piasek ma tę zależność, że o ile chłonie wilgoć, to zapachu już niekoniecznie, co może stanowić duży problem, zwłaszcza jeśli psia kuweta stoi w małym mieszkaniu.

Najlepiej zastosować specjalne maty. W sklepie Apetete dostępne są maty Zoluxa o zapachu trawy, które psy bardzo lubią i ułatwiają im załatwianie potrzeb we właściwym miejscu. Dzięki temu, że pachną trawą łatwiej jest psu zrozumieć, co ma robić na dworze.

Kuwety dla psów - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

Jaka jest najlepsza kuweta dla psa?

Przed kupnem kuwety dla psa należy zmierzyć długość ciała i wysokość czworonoga. W sklepach zoologicznych można znaleźć wiele modeli kuwet różniących się od siebie kolorem i kształtem. Niemniej jednak należy wyposażyć się w psią kuwetę wykonaną z trwałego tworzywa sztucznego o gładkiej powierzchni, które można z łatwością utrzymać w porządku. Dobre kuwety dla psa posiadają antypoślizgowe elementy uniemożliwiające przesuwanie się akcesorium po podłodze. Takie rozwiązanie zapewni ochronę przed zniszczeniem mebli, podłogi czy dywanu.

Czy pies może korzystać z kuwety?

Dość często kuweta dla psa służy podczas nauki higieny i zastępuje matę. W uczenie psa załatwienia się do kuwety nie ma nic niebezpiecznego, zwłaszcza jeśli na dworze panuje niska temperatura i boimy się, żeby nasz psiak się nie przeziębił. Z kuwety mogą korzystać również czworonogi stare, bardzo schorowane i niedołężne. Takim psom wyjście na dwór, aby załatwić potrzebę fizjologiczną, sprawia wiele trudności. Podobnie jak zwierzakom po przebytej operacji.

Jak nauczyć psa załatwiania się do kuwety?

Prostym sposobem na naukę psa korzystania z kuwety jest zamoczenie kawałka papieru w odchodach zwierzęcia i włożenie go do kuwety. Kiedy pies załatwi swoją potrzebę w kuwecie, należy za każdym razem nagradzać zwierzę przysmakiem, pokazując mu, że załatwianie się w tym miejscu jest prawidłowe. W trakcie nauki korzystania z kuwety można wydawać konkretną komendę – na przykład „kuweta”. Dzięki temu Twój zwierzak zrozumie, że właśnie tam powinien się załatwić.