• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Poidła na wodę dla kota

22 produkt(ów)

Poidła dla kotów

Koty muszą dostawać wodę jednak one wcale nie chcą jej pić, o czym dowiadują się nowi właściciele mruczków kiedy miska wodą stoi już kolejny dzień. W tym dziale proponujemy najprostsze rozwiązanie na kocią, pustelniczą naturę – poidła i fontanny dla kotów. Dzięki nim kot zacznie pić wodę co sprawi, że jego nerki będą zawsze sprawnie działały.

Dlaczego kot powinien pić wodę

Nawodnienie jest kluczem do zapobiegania chorobom nerek i dróg moczowych. Kiedy koty nie piją wystarczająco dużo, minerały w moczu zaczynają się krystalizować i tworzyć kamienie, co może mieć tragiczne konsekwencje. Bieżąca woda jest o wiele bardziej atrakcyjna dla kotów i może zapobiegać problemom zdrowotnym.

Dlaczego koty nie lubią pić wody z miski

Koty to takie dziwne stworzenia, które pochłaniają wodę z natury. To znaczy, piją bezpośrednio ze źródła wodnego albo dostarczają sobie wodę wraz z pożywieniem. Ponieważ kotki domowe nie mogą złapać myszy, ptaków ani innych ofiar, powinny pić dużo wody. Niestety, ale zwierzęta te preferują wodę świeżą dlatego nasze domowe koty, które mają wiele cech wspólnych z dzikimi krewnymi zazwyczaj omijają miskę z wodą.
Większość kotów nie lubi stojącej wody, gdyż staje się ona nieświeża i zaczyna im po prostu nie smakować, ponadto w ich mniemaniu jest niezdrowa. W naturze stojąca woda jest doskonałą pożywką dla paskudnych bakterii, które mogą sprawić, że kot zachoruje. W mniemaniu kota bieżąca woda jest o wiele bezpieczniejsza dla ich gastryki, dlatego wiele kotów domowych nadal preferuje bieżącą wodę.
Błędem jest stawianie miski z wodą zaraz przy jedzeniu, może takie ustawienie jest logiczne dla opiekunów psów, jednak koty nie piją tam gdzie jedzą. Takie postawienie miski sprawi, że co najwyżej kot skorzysta z niej jako wanny dla łapek. Jeśli chcemy by kotek nasz pił wodę, postawmy ją w kilku miejscach w domu, używając do tego ceramicznych ciężkich misek dla kota. Plastikowe miski są niezdrowe, woda się w nich szybciej psuje, mogą zalegnąć się grzyby. Ponadto plastikową miskę kot może przewrócić. Ceramicznej miski dla kota ze względu na jej ciężar dużo trudniej jest przesunąć, dzięki temu nie będziemy musieli biegać z mopem czy ścierką po każdym drinku naszego kiciusia.
Innym powodem dla którego kot nie chce pić wody z miski są wrażliwe wąsy. Wsadzając głowę do miski kot drażni wibrysy. Czy wiesz, że kocie wąsy są niezwykle wrażliwe i dostarczają kotu informacji o otaczającej go przestrzeni? Niektóre koty stają się zestresowane, gdy ich wąsy są dotykane bez dobrego powodu, na przykład podczas picia lub jedzenia z miski. Dzieje się tak kiedy miska dla kota jest zbyt głęboka. Picie z fontanny czy poidełka ogranicza drażnienie wibrysów.

Fontanny dla kotów

Niektóre koty uwielbiają pić bieżącą wodę, będą błagać o kilka kropelek wody miaucząc przy zlewie lub wskoczą do wanny, mając nadzieję, że odkręcisz kran, aby mogły się napoić. Niektóre koty mogą odmawiać zupełnie picia wody z miski, wówczas ze względu na zdrowie i higienę układu moczowego należy znaleźć inne rozwiązanie. Wszak nie będziemy zostawiać odkręconego kranu na cały dzień – ceny za zużycie wody przekroczyłaby nasz domowy budżet. Zakup automatycznej fontanny dla kota to tańsze rozwiązanie, a przy okazji świetna zabawa dla naszego mruczącego towarzysza. W sklepie apetete znajdziesz fontannę dla kota firmy Ferplast z filtrem węglowym. Taka fontanna na pewno zainteresuje Twojego kota i zapewni mu zdrowie, wystarczy ją włączyć do kontaktu a kot szybko przybiegnie by zobaczyć co się dzieje.
Nasze koty mają świetny wzrok, ale mają jeszcze bardziej przenikliwy zmysł słuchu. Oznacza to, że dźwięk lecącej wody z kranu lub wody spływającej po płatkach fontanny przyciągnie ich uwagę.

Przeczytaj na naszym blogu: